Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Khan13

    senior tag

    válasz Shyciii #25 üzenetére

    Ha megnézed a szabványkövetés ellenőrzőket, akkor belátod, hogy valótlant írtál. Egyre jobban követi a szabványokat, de mivel ott a weboldalakban az IE ellenőrző rész (nem verzióra, hanem így önmagában), ezért a régi rossz kódot kapja, amit már rosszul jelenít meg.
    Az IE 10 és 11 már nem hulladék, csak ez van az emberek fejében. Ha kiadnák új skinnel és új névvel, (esetleg valami kamu cég neve alatt) akkor senki nem szídná ennyire.
    Az alapoktól újraírás szerintem itt inkább a bővítmények kezelése miatt kell, ezen kívül a user agent stringből ki kell szedni az IE részt, és máris egy sokkal jobb, modern böngészőnél tartunk. Mondjuk ez a bővítmények támogatása dolog szembe megy a korábbi elképzeléseikkel, miszerint minden külső dolgot írtsunk ki a böngészőkből, ezzel is a biztonságot növelve. Így lett majdnem kuka a flash is, ami aztán végül bekerült a homokozóba, és csak böngésző frissítéssel frissíthető. (Érkezik is rendszeresen)

    (#13) Sub-ZeRo:
    Microsoft Accounton keresztül szinkronizál.

    [ Szerkesztve ]

  • Khan13

    senior tag

    válasz #40553216 #44 üzenetére

    Ettől még áll, amit mondtam. Mivel a korábbi IE verziókra külön kódot kellett alkotni sok helyenm, ezért van a kódban sok helyen böngésző vizsgálat. Igen, még a saját oldalaikon is. Igen, ettől még az új verziónak a rossz kód ugyanúgy rossz lesz, és ugyanúgy szabványkövetőbb, ha megnézed a teszteket.

    (#45) woland_y2k:
    Írják bele, hogy "This is Sparta" vagy "I'm Cortana", nekem mindegy. WP-n azért gáz pár helyen, mert pl. ahol webkit és gecko prefixes CSS-t kap, mert olyan böngészőnek nézi, azzal nem tud mitkezdeni. Illetve az eseménykezelésük is más, ott is lehetnek gondok, viszont még így is több oldal működik rendesen, mintha megkapná az IE 6-ra optimalizált kódot. Ezt a megfontolást követték tudtommal.

    (#40) tlac:
    Egy pár beállítás, ami az asztali verzióban megvan, az hiányzik belőle. Kíváncsi vagyok, neki mi a problémája.

  • Khan13

    senior tag

    válasz ddekany #53 üzenetére

    A böngészőket nagyjából a támogatott Windowsok kapták meg visszamenőlegesen, némi funkcionalitásbeli hiánnyal. Egyébként lenyilatkozták azt is, hogy gyakrabban fognak ezentúl böngészőt frissíteni, kb. ekkor szivárgott ki először a Spartan fejlesztése.
    Már rég nem szabadna IE 6-7-8 -ra fejleszteni, hanem lehetne ezzel is váltásra sarkallni az embereket. Akinek 20 éves gépe van, az használjon más böngészőt, mert a biztonság is megkívánja, akinek újabb (Win7 elfut rajta) annak van IE 11 is. A cégek sem érv már, mert ott az IE Enterprise módja, szóval a régi intranetes oldalak minden bajukkal együtt működőképesek az IE 11-ben is. Amennyiben tényleg jön a a gyakoribb IE (vagy bármi lesz a neve) és közte folyamatos frissítések (már most is volt példa funkcionálios bővítésre is, ami eddig nem volt), persze visszamenőleges támogatással, akkor el lehet felejteni az ilyen dolgokat. Ettől még programozás ügyileg lehetnek gondjai, pl. jóbarát mesélte, hogy valami onBeforeLoad vagy hasonló eseményt kétszer futtat le by desing, és úgy kell hackelni, hogy a másodikra ne történjen semmi.

  • Khan13

    senior tag

    válasz blash #59 üzenetére

    Már csak azért sem fognak másik böngészőt átskinezni, mert a saját rendszerszintű homokozójukba nem úgy lehetne gondolom beleépíteni. Meg akkor már minek saját.

    (#73) dynamicrossh:
    Ha csak annyi újítás lesz az új böngészőben, mint a Vista --> Win 7 váltáskor, akkor már örülhetünk. Szimpla tusatlanság átskinezett Vistának beállítani a 7-et attól, mert arra épül. Ennyi erővel a 8.x is átskinnezett Vista.

  • Khan13

    senior tag

    válasz ceia #120 üzenetére

    A vissza gomb pont ugyanabban a magasságban van, csak nagyobb... Jó sokáig írtam ezt a hsz-t, akkor még nem volt ott az előttem lévő :D
    Amúgy a leírásod pont ugyanaz, amikor a Windows Phone-nál leírják az Androidot, hogy ilyennek kéne lennie. Az, hogy te nem tudsz váltani, ragaszkodsz egy megszokott dologhoz, nem jelenti azt, hogy csak az a jó, illetve, hogy másoknak is az a jó.
    A külön keresőt sosem értettem, miért ragaszkodnak hozzá. Konkrétan semmivel nem tud többet, csak a helyet foglalja. A többi design problémára nem reagálok külön, de azokkal sem értek egyet, mint alap elvárás. Szerintem nem kell minden egyforma legyen.

    [ Szerkesztve ]

  • Khan13

    senior tag

    válasz #40553216 #125 üzenetére

    Ahogy írták, ehhez nem kell külön kereső, több böngésző is tudja, hogy beírsz egy betűt vagy szót, és akkor azzal keres. Mellesleg az IE címsorához választhatsz vagy 60 keresőszolgáltatás közül. Telepíted az IE galeryből, aztán nyomod a címsoron a lenyilat és az ikonokból arra böksz, amivel akarsz keresni. De úgy emlékszem van add-on a betűs módszerre is. Szóval nem kell ehhez külön keresődoboz.
    Nem, nincs irónia. Én tudok használni több felülette alkalmazás. Én nem akarok egy alkalmazást megváltoztatni, hogy ugyanolyan legyen, mint a konkurenciája, csak mert nekem csak az a jó. Különbség.

    (#123) sz.balazs.95:
    IE-ben van menüsáv. Nyomsz egy Alt-ot, vagy beállítod. Amit nálad a képen látok, az nem menü sáv, hanem egy full leegyszerűsített, érintésre optimalizált menücske, ami aztán ablakokat nyit mindenhez. Nekem bármelyik jó, csak találjam meg, amit mókolni szeretnék. Hogy ez most ikonos, mint nálad a képen, vagy szöveges nyílik le fogaskerékből, mint az IE-ben, az mindegy. Manapság a mobilozás miatt az ikonozás lett a "menő".

    Ha nagyon a felületen kéne átszabni valamit, akkor toljuk balrább a jobboldali három piktogrammot, és kerüljön a helyére az ablakkeret három gombja, mert értelmetlen az az üres terület. Igen, szoktam sok tabot is használni, mégis elférek a címsor mellett, de áthelyezhető alá, ami akár fölé is kerülhetne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák