Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bzoley

    veterán

    válasz #41133696 #72 üzenetére

    Ameddig visszaemlékszem, mindig IE-t használtam. Amíg az LHSite-ot bütykölgettem, fönn volt több másik is, hogy ellenőrizni tudjam, de ezen kívül csak az IE-t használtam. A többi valahogy nem tetszett, egyes dolgok nekem értelmetlenül voltak megtervezve, stb. Aztán az újabb IE-k kezdtek nem igazán tetszeni. Kezdve a "félkész" vissza gombtól, a másik oldalra került kedvencekig, stb. Ettől függetlenül maradtam. Párszor kipróbáltam mást, de még mindig rosszabbnak ítéltem. Aztán egyszer csak, nem túl rég ott ragadtam a Chrome-nál. Még mindig nem értem, miért vannak eldugva a kedvencek, de a könyvjelző sávnak hála sok, csoportosított kedvenc menüm lett. Ezt így megszerettem. Emellett ez is szinkronizál, ott van minden kedvenc telefonon, táblán. Egy esetleges os reinstall után automatikusan települ minden kiegészítő, megvannak a jelszavak, egy sima telepítés után már folytathatom is, ahol abbahagytam.
    Szóval nálam egyelőre az MS számomra bugyuta ui tervezése alul maradt a Chrome kényelmes használatával szemben. Ha valami számomra emészthetőbbet találnak ki, talán nem kezdek el nézelődni. Az újat azért meglesem, de mivel androidra lehet, hogy nincs IE, így a szinkronizálás nagy fegyvertény marad.

    Egyébként korábban hasonló folyamat zajlott le a levelezővel. Megrögzött OE-használó voltam. Idővel trükközni kellett, hogy újabb rendszerre fel lehessen tenni, aztán már csak a live mail maradt, ami csak rosszabb volt. Egy jó ideje Thunderbird teljesít szolgálatot. Nem kell telepíteni, mindig használatra kész.
    Mindkét esetben az MS találmányai miatt kellett alternatívát keresni, szerencsére azóta sokkal kényelmesebb az életem.

    A win8 megjelenése után a linuxokat is elkezdtem nézegetni, sajnos egyik sem alternatíva. Szerencsére a win10 használhatónak tűnik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák