Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz Raucher #15 üzenetére

    Amit te mondasz az rendben van, de nem ezek a többségi esetek. Rengeteg helyen van, hogy hiába érte el a nyugdíjas korhatárt, még ott marad és dolgozik, mert így több a jövedelme és egyébként is mit csinálna otthon. Meg számos hely van ahol rendszeresen megfordulok ahol ugyanaz az idős "vagyonőr" van minden nap és inkább én ezt látom BP-en általánosságban.

    De ha már vagyonőr. Egy idős vagyonőrnek mégis milyen szerepe van? Mert hogy a vagyonőr funkciót nem tudja betölteni az biztos. Mikor szalad egy betörő után vagy állítja meg, szól rá? Persze, előírás a biztosításhoz meg még mit tudom én mihez, csak épp nincs értelme ebben a formájában. Mert bejön reggel, jó napot Józsi bá és leül a sarokba, leüli a nyolc óráját, majd hazamegy. Sok értelme van. Pl. Nálunk a sarki sparban van egy ilyen nyugdíj utáni vagyonőr és van egy fiatal. Váltják egymást. A múltkor a fiataltól hallottam, hogy az öreg rászólt két pasasra akik zsebre tettek egy-egy üveg piát. Erre ezek odamentek és beb.sztak neki egyet, az meg elterült,majd kisétáltak. Volt értelme, hogy ott volt? Nem sok, látta ki vágta szájba és ennyi. Persze a fiatalt is leüthetik, viszont vele szembe már nagyrészt szűkül azok köre, akik meg merik csinálni.

    Ti azt hiszitek,hogy én a nyugdíjasok ellen vagyok. Holott nem. Én az értelmetlen pazarlás ellen és a fiatalok, az utánpótlás mellett vagyok.

    Ezen egyszerű segíteni. Dobozonként 100 forintos betétdíjjal garantáltan visszakerülne az összes. ( Németországban 25 cent.) - Elég lenne 25 forint is, mert ugye az üvegeket is visszavisszük. Meg jó ötlet ez,hogy a nagy áruházak, ha fillérekért is, de begyűjtik. Sokaknak, főleg hajléktalanoknak, jó kis kiegészítés. Ez egyébként egy díjazni való döntés volt. :C De ettől még sz.r íze van a dobozosnak. :O

    [ Szerkesztve ]

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Új hozzászólás Aktív témák