Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • P.H.

    senior tag

    válasz hohoo #24 üzenetére

    Megpróbálom levezetni a gondolatmenetemet, remélem sikerül; még ha nem is lehet egyetérteni vele.

    1. Windows 8: a rendszerről sok minden nem ismert még, mindenesetre a Windows 7 utódjáról beszélünk, nem egy WP7-leszármazottról: arról a Windows 7-éről, ami elsősorban asztali OS, az 5-6+ GB helyfoglalásával, 2+ GB memóriafelhasználásával, a WinSxs-ével együtt (ami a korábbi verziókkal való kompatibilitásra is hivatott, CPU-architektúra különbségektől mentesen csak a szoftveres átjárhatóságot ~biztosítva; mivel ez hellyel-közzel sikerült, bedobták az XP Mode-ot némi plusz pénzért - Win7 Pro árban -, biztosítva mindent). Ez nekem nem mobil témának tűnik.

    2. Megjelenik a Windows 8 ARM-ra, a fentiekkel együtt az én olvasatomban elsősorban energiahatékony ARM-alapú asztali rendszerekre, amit meg kell tölteni alkalmazásokkal: a megjelenéskor lesz IE, WMP, MS programok, még WP7 marketplace is, elég? Sokmindenkinek igen, DE!

    3. Azt nehezen hiszem, hogy pont az MS fogja megmagyarázni az egyszeri felhasználóknak, hogy "olyan Windows-os gépet vegyél, ami tudja is futtatni a meglevő programjaidat: nézd meg, hogy az x86-os programjaidat tudod-e futtatni azon, amit veszel!", kb. 20 év "minden régi program fut minden újdonságon" filozófia után. Tudom, volt Alpha-ra is Windows NT, de az nem hétköznapi játékszer volt.
    És innen szorítkozzunk a tényleges business felhasználásra; itt most gondolok a rengeteg - kis szériás - Delphi-s vagy akár DOS-os célprogramra (pl. könyvelés, iktatás, nyilvántartás), ezeknek készült igazán a WinSxs és az XP Mode is, nem az MS Visual Studio-s programoknak.
    Újrafordítás, egy mozdulat: de mivel is? Ez nem Linux, Windows alatt nagyon nem ingyenesek a fejlesztő eszközök. Mivel ez az x86/ARM átállás nemigen hoz új vevőt semelyik fejlesztő cégnek (akiknek igen, azok már WP7-platformon is mozgolódnak), ezért a plusz költségeket a felhasználók fogják fizetni. Ráadásul ezeknek a meglevő x86 fejlesztő eszközöknek még ki kell fejleszteni az ARM-célú megfelelőit/kiegészítéseit is, ami időbe telik; legjobb esetben is a Windows 8 megjelenésével egyszerre kerülnek piacra.

    4. Az egy jó stratégia (lenne majdan) az MS részéról, hogy a Visual Studio-hoz ingyen adja az ARM-fordítót, de ezzel még korántsem fedte le a vásárlók felét sem. Elégséges egy szükséges programnak nem futnia ARM-on, hogy a felhasználó x86-os gépet vegyen inkább. Akkor meg miért üzlet belevágni a Windows 8-cal az ARM-ba?

    (zárójelben 5. Az utasításkészletek felépítéséből adódóan könnyebb/gyorsabb ARM-ra x86-emulátort írni - merthogy én erre számítok, nem valami sebességbajnok megoldásra -, mint x86-ra ARM-emulátort készíteni; de az utóbbi nem is lényeges, hisz a Windows ~x86-only volt eddig).

    Ha nem így lesz, akkor az MS valamilyen még komolyabb meglepetéssel készül, hogy ARM-ra bíztassa az embereket. :)

    [ Szerkesztve ]

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

Új hozzászólás Aktív témák