Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz citkar #31 üzenetére

    "Most újat mondok, ha azt elárulom, hogy nem csak telefonálásra használhatóak ezek az eszközök?"

    Nyilván nem. Ráadásul eléggé multitaskos vagyok, úgyhogy egyszerre nagyon sok programot szoktam futtatni, de még az a gagyi MTK6589T is elboldogul vele, pedig már a Snapdragon 800-zal sincs köszönőviszonyban se. Legyünk őszinték, az "általános" alkalmazásoknak nem olyan nagy az erőforrásigénye. Legyen az akár webböngésző, naptár, térképes/navigációs alkalmazás, szövegszerkesztő, vagy szinte bármi egyéb, ami nem játék. Oké, vitruális valósághoz, realtime ray tracinghez, 8K rendereléshez, retinaszkenhez, 8K 3D videóvágáshoz, 50+ megapixeles RAW képek batch konvertálásához, klímamodellezéshez, titkosítások feltöréséhez és a leendő hologramos kijelzőkhöz kell majd az erő, de egy menetrendhez, levelezéshez, Skype-hoz, hírekhez nem kell, és (szerintem) nem is fog kelleni - legalábbis én nagyon utálom az erőforrásigény (mesterséges?) feltornázását. Jó dolog persze a fejlődés, fejlődjünk a csillagos égig, de azért nem szeretném, ha a jövőben 50 PFLOPS teljesítményű SoC-k lennének a zsebünkben (na ilyen nem holnap lesz, de valószínűleg soha az életben :DDD), mert az egy telefonhoz teljesen felesleges, bármennyire is vagin hangzik.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák