Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • interstate76

    addikt

    válasz ivarg #11 üzenetére

    Milyen S905-ösöd van?

    Egyébként sztem szoftveres probléma van nálad. Ezeket az eszközöket ebben az árszegmensben az égvilágon semmi nem veri le médiaplayerként. De lehet, hogy a drágábbak között sem találsz jobbat. Viszont célszerű LibreELEC-kel használni (a telepítés kb. 5-10 perc: leírás a Somatom által linkelt topik összefoglalójában).

    [ Szerkesztve ]

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

  • interstate76

    addikt

    válasz a2d2 #33 üzenetére

    Az, hogy a vasak egyre jobbak, az tény. De az is az, hogy a jó szoftver ugyanolyan fontos, és pl. az S912 hiába erősebb az S905-nél, médiaplayerként a nyomába sem ér (és jelen állás szerint nem is fog).

    Konklúzió: abszolút nem érdemes várni semmire. Ha kell egy mini PC, akkor meg kell venni a számodra legmegfelelőbb olyat, amire van közösségi támogatás.

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

  • interstate76

    addikt

    válasz a2d2 #36 üzenetére

    Én is használom játékra is az S905-ös CPU-val szerelt Beelink Mini MXIII-at. Elég közismert game a Real Racing 3, ez simán fut rajta. Ahogy pl. a SimCity BuildIt is. A nagylányom a nyáron talán a Township-pel játszott a legtöbbet - ez pl. meg sem kottyan a kis gépnek. De rajta van a Castle of Illusion és a Looney Tunes Dash! is, és ezeket is simán, erőlködés és melegedés nélkül viszi.

    Ha az említetteknél GPU-igényesebb játékokat szeretnél futtatni a mini pécéden, és nem olyan fontos, hogy szinte kifogástalan médiaplayerként műküdjön, akkor talán érdemes RK-vonalon gondolkozni, de semmiképpen ne csak a nyers erőre figyelj, mert ha nincs jó szoftver, akkor nem fogod tudni kihasználni.

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

  • interstate76

    addikt

    válasz a2d2 #38 üzenetére

    Az S812 stabil, kiforrott cucc, jó választás lehet, ha a játék fontosabb, mint a médialejátszás. Sok klón volt köztük, de ha megbízható eladótól/webshoptól rendeltél, akkor jó eséllyel nem lesz gond.

    A Voyo V3 jó kis masina, de szerintem drága. Annyiért, amennyibe ÁFA-val együtt kerül, nagyon jó, használt de még garis laptopokat lehet kapni és hiába van egész jó GPU a Z8700-as mellett, ha jól tudom, akkor valahol az intel hd3000 és hd4000 között van a tudása (ezt az általad linkelt táblázat is alátámasztja). Ez nem rossz és sok játékhoz elég, de ha laptop is megfelel, akkor van hazai garis alternatíva kb. ugyanannyiért, erősebb vassal.

    [ Szerkesztve ]

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

  • interstate76

    addikt

    válasz a2d2 #40 üzenetére

    Nem kell törött. Nemrég vettem egy HP-t i3-5005U CPU-val, hd5500 IGP-vel és R5 M330 GPU-val nem egészen 60 ezer Ft-ért, 3 hónap garival.

    Az tény, hogy nem 4 Wattot fogyaszt óránként, hanem - netezés közben - olyan 10-15-öt, viszont ezt a kijelzővel együtt teszi, az pedig a mini PC-nél még dob egy kicsit a dolgon. Nehéz őket összehasonlítani, mert a monitort viszont jobban, ergonomikusabban el lehet helyezni, és jobb minőségűeket lehet kapni, mint amilyenek a tárgyalt árkategóriájú laptopokban vannak, de utóbbiakat is lehet külső monitorral használni - ez esetben marad az óránkénti kb. 10 wattos fogyasztási többlet, ami játék közben nyilván megugrik egy kicsit, de nem sokkal. Ja, és a hűtése aktív, de csak akkor hallom menni, ha nagyon meghajtom.

    Na mindegy, a lényeg az, hogy van az a - mini pécés topikokban sokszor hangoztatott - vesszőparipám, hogy 150 USD felett nem igazán szeretek Kínából vásárolni, sőt, 100 fölé is csak akkor megyek, ha nincs hazai alternatíva. Ezzel természetesen nem kötelező egyetérteni és tudom, hogy a mini pc nem ugyanaz, mint egy laptop, de egy U sorozatú CPU-val szerelt masina nem sokkal fogyaszt többet, mint egy wines mini PC és néha azért jól jön a hordozhatóság, ill. a nem kis tudásbeli fölény.

    [ Szerkesztve ]

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

  • interstate76

    addikt

    válasz a2d2 #42 üzenetére

    A Lenovo garis. :)

    Én nem azt vettem, amit linkeltél, az egy HA-s kolléganőé lett. Én találtam neki, fent volt itt is a hirdetés. De az enyém is nagyon hasonló. Néha vannak jó vételek 60 ezer Ft környékén, csak sajnos nincs időm mindig figyelni.

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Új hozzászólás Aktív témák