Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz sirdenis #94 üzenetére

    "Gondolom te OC nèlkül beszèlsz a westmerek teljesítményéről. Egy 4,5Ghz-re rántott 6/12 westmer lazán kihajt egy rx470-et." Igen én OC nélküli 2011-t és 1366-t hasonlítok. De! ilyenkor merül fel a kérdés, hogy mekkora eséllyel fog valaki találni OC képes deszkát? Ránéztem gyors a hardverapróra, ebay-re. Jó, ha pár darabot találsz. PH-n talán csak 1db különálló deszka van, a maradék pár darab félkonfigban. Egy nomrálisabb 2011 Xeon (pl. E5-1620 3.8GHz booston 8 magon stabilan megy játékok alatt. Tudom, mert van egy ilyen konfigom is) pedig alapból "magas" órajelen megy, nem kell hozzá tuning deszka. És ezekből a konfigokból tele van a hardverapró meg az európai ebay is.
    Vagy pl. ott van a rengeteg refurbished i5-4670 (4mag, 3,4-3.8GHz, Haswell) komplett brand gép. 50-70k között lehet kapni 8GB rammal vagy többel, felszereltségtől függően. Sokkal életképesebbnek tartom ezeket a javaslatokat játékra, mint hogy valaki most vegyen intel Sany-Bridge arhitektúra előtti konfigot.
    Egy 1366-os sok szálas gépben szerintem ma már, csak annak érdemes, aki inkább olyan munkára fogja, ahol a szoftver ki is használja a multicore teljesítményt és nagyon kevés pénze van egy értelmesebb gépre.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák