Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz #65675776 #50 üzenetére

    Aki egy géppel akar megoldani mindent, az ne mITX-ben gondolkodjon. Arra ott van a mATX, feltéve ha a méret is számít.
    És nem ugyanezt mondtam én is? :U Végig arról beszéltem, hogy ha valaki egy all-rounder, ténylegesen mindenes gépet akar összerakni az jobban jár, ha nem mITX méretben nézelődik (természetesen egy bizonyos (igen magas) teljesítmény igényszintet feltételezve), arra jobb egy "alig nagyobb" mATX, feltéve ha abból elég kicsi házat választ (mert ugye ahogy említed feltételezzük, hogy a méret számít, így mITX-el csak kisméretű mATX-et érdemes szembe állítani, például az egyik kedvencem). Minden más simán kihozható mITX-ből is, ahogy már Mercutio_ is felvázolt egy átlag felhasználásra tökéletes gépet, de persze annál jóval erősebbeket is ki lehet hozni nem túl nagy erőlködéssel. És akiknek beleférnek a megkötések azok bizony hatalmasakat nyerhetnek a gépük méretein. :K

    Nem szabványokról beszélek, hanem koncepciókról.
    Én ezt értem és éppen ez az. Írtam is ("más filozófia áll mögötte, mint az eredeti mITX mögött"), de akkor is csak elvi szempontból mondhatjuk, hogy "nem valódi mITX" valami, ha egyszer minden más szempontból igenis az. És mivel, ahogy te is mondod, ez nem szabvány, csak koncepció, innentől kezdve "valódi mITX"-ről beszélünk, hiszen csak olyan rendszert tudsz belőle kiépíteni, nem? Nem azzal vitatkozom, hogy az eredeti koncepcióba belefér-e, vagy sem? Hanem azzal, hogy nem lehet valamire azt mondani, hogy például nem mITX, ha egyszer az. A Prodigy például lehetett volna jóval kisebb is igaz, de nem lett. Ettől még nem lesz mATX, csak egy bazinagy mITX. :B

    Na most szólj hozzá, a mITX-et nem erőművekhez alkották meg. Milyen meglepő, hogy erre a célra nem is felel meg
    Ki mondja, hogy nem felel meg? Nagyon is megfelel. Kérdés, hogy milyen igényeknek kell megfeleljen és milyen kompromisszumokat kell kötni? Lehet nagyon bitang gépet összerakni belőle, nagyon kis méretben, van rá pár ezer példa szerte a neten, szóval így kijelenteni, hogy nem felel meg elég erős. Legfeljebb nem teszel bele 4-5 HDD-t, vagy nagyobb méretű ATX tápot stb., de ettől még megfelelő erőművet ki lehet belőle építeni, csak épp bizonyos megkötésekkel. Akinek ez elfogadható, annak simán megfelel mindenes gépnek egy mITX is, akinek nem (például jelenleg nekem), annak meg nem. Nem lehet ezt így egyetemlegesen kijelenteni. Elég sok mITX építő kolléga van közöttünk (itt PH-n is, meg szerte a világban is) magyarázd meg nekik, hogy amit csinálnak az hülyeség és nem illik a koncepcióba. Az mindenesetre látható, hogy hatalmas kereslet lett az egységnyi teljesítmény minél kisebb helyre történő bezsúfolására és ha a költségvetésem engedné én is jót szórakoznék egy ilyen gép összerakásával, addig amíg ez nem így van, addig számomra is sokkal jobb alternatíva a mATX.

    Ha meg a felhasználók és a piac sem látnának benne potenciált, akkor nem születnének az újabb és még újabb ilyen irányú termékek.

    Én eredetileg is épp ezért csak azt mondtam, hogy ennek ára van szó szerint is (pénz), és átvitt értelemben is (2 RAM, relatíve kevés HDD, processzorhűtő korlátozások sok ház esetében, ezért soknál szinte kötelező a vízhűtés stb.). De azt nem mondtam sehol, hogy lehetetlen, sőt még igazából nagyon nehéznek sem nevezném, 10 perc alatt összelegózható egy nagyon erős mITX gép.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák