Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NagyVillany

    tag

    válasz Asador #2 üzenetére

    Holografikus?
    heh arra még várni kell, de sztem előbb jönnek be más technológiák testközelbe mint az (pl nagy SSDk)

    Kicsit körülnéztem most neten, többek közt ITT is épp van egy pár héttel ezelőtti cikk, hogy kb hogyan is áll ez a több mint 5 éve ígérgetett téma, hát 18 ezer dollár most egy meghajtó, és tömegtermelés esetén (sok év mulva) 50 dollárra saccolt lemezár ami 300 GB-nál jár most.

    Szóval ha össze is jönne n+1 év mulva az 50 dolláros (10 ezer ft ) üres lemez, még annál is jóval olcsóbb a már most kapható 2 terás vagy 1.5 terás vinyóval tárolni, és akkor a holográf meghajtót még nem is számoltam

    Amúgy ha már "testközelben" lenne a holografikus téma, és hasonló árban kijönne mint a vinyó, (pl lehetne kapni 300 gigás lemezt 5 ezerért, amit siman kezel minden eddigi meghajtó) én kb akkor is az 1.5 terás vinyót választanám 30 ezerért mint 6 lemezt, mert ott azonnal kéznél van minden, és egyszerübb az adatokon módositani törölni, rámenteni, és a 6 lemez amit ki-be kell rakosgatni tuti nagyobb veszélynek van kitéve karcolodás akármi miatt, mint egy vinyo.

    De ha a pénz nem számítana, lenne normális fizetés itthon, akkor azt csinálnám mint a német haverom, gyűjti az 500 gigás 2.5 colos vinyókat, 70-80 euró mostanában /db ottan, és már van neki 15-20 db, mindegyiken mind2 oldalt matrica aztan ceruzaval teleirkálva épp miféle cucc van rajtuk. Lehet nyomatni menetközben notbukhoz is, meg asztali gépnél E-sata dokkolóba benyom, és azonnal jönnek a mappái.
    Szerintem mostani viszonylatban ez az adattárolás optimális gyors legkényelmesebb módja.
    Holografikus dolog gondolata nálam úgy rúgna labdába, ha 50-100 terás lenne egy lemez :)

    desokatirtamneakartamennyit, de5percalattbegépeltemamugy

Új hozzászólás Aktív témák