Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz djtoomi #13 üzenetére

    a Cosmos nagyobb, szélesebb és magasabb. és zajcsillapított. MSRPben az 200, ez 179, úgyhogy itthon szvsz ez se lesz olcsóbb 35-40nél. főleg, hogy Zalman, és akkor "luxuskategória", tehát lehet ez még 45 is.

    a méretei alapján azért annyira ez még nem nagy. a Cosmos minden szempontból ráver öt centit, de pl a Bravo 65 centi magas.

    a lap fölött kevésnek tűnik a hely, pár hűtővel ez para (cseréltem már emiatt házat). szélessége is kérdéses. a kihúzható tápot nem nagyon értem, minek. mármint azon kívül, h ilyet is tud és jól hangzik a prospektusban. megvan, ha asztalon teszteled a gépet arra jó lehet, de a lap meg nem kivehető a bővítőhelytartóval együtt.

    a hotswap jó ötlet, bár mostanában aki gyakran szállít anyagot, az már inkább klső vinyót vesz. szervernek meg azért ez nem tűnik túl alkalmasnak.

    a szellőzése meg... hát kíváncsi leszek az első tesztekre.

    én azért annyira nem vagyok elájulva tőle, semmi használható extra, ehhez képest meg túl van árazva. az meg, hogy jól néz ki, az 150usd fölött már alap.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz MegalodonS #64 üzenetére

    annak a tesztnek sok értelme nem lenne. legalábbis a Stacker 832 hűtésre van optimalizálva, a Cosmos halk működésre. hiába mindkettő torony nagyfelhasználóknak, nem ugyanaz a célcsoport. a Cosmos kvázi kistestvére az Antec P182, a 832őé a CM690.

    egy 832 vs Cosmos S vs Zalman tesztnek több értelme lenne.

    egyébként érdekes nézni a nyálcsorgatást. kíváncsi lennék, ha nem Zalman lenne a neve, hanem Codegen, akkor is hasonló kommentek lennének e.

    legalábbis a Cosmosnál is televolt "ilyenem lesz"el a fórum, aztán ehhez képest a PHn én képviselem a Cosmososok jelentős százalékát (tippre 5 és 20% között:) ).

    ha pedig a Cosmos drága, akkor a 20usdvel olcsóbb Zalman is drága lesz itthon;>

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz TazLeacher #84 üzenetére

    szerintem egyáltalán nem. a dolgot úgy értettem, hogy minden paraméter megegyezik, csak mondjuk nem Zalman label lenne rajta. a minden paraméterben természetesen a kidolgozás minősége is bennevan.

    egy háznál meg a szépség csak egy dolog. ha meg valaki csak a szépsége miatt vesz házat... azt irigylem, mert valószínűleg nem kell olyan mindennapi problémákkal szembesülnie, mint szerlehetőség, helykínálat, szellőzés és halkság.

    a Zalman neve meg minőséget jelent, de ettől függetlenül van nála jobb. ventilátorban is, cpu/gpuhűtőben is, ventiszabályzóban is, vízhűtésben is, házban is. és ezen az se változtat, hogy eddigi házaikat ügyesen a silverstone/lian-li csúcsházak fölé pozicionálták árban. a full passzív ház meg szép volt, erődemonstrációra jó volt (presztízst csinálni), csak éppen jelenleg már elavult.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz TazLeacher #90 üzenetére

    igen, a Codegen itt ad abszurdumként volt feltűntetve. lehetett volna akár EastQuul is pl;>

    jaja, ez tény;> volt codegen házam, ár/értéke nem volt rossz (nagyon olcsó volt;>), és mivel nem vágta el a kezem, ezért a célra megfelelt (mondjuk a hűtése gyenge volt, a vinyóké különösen, szerelni nem volt egyszerű, pici volt és nem volt zajszigetelése). többet nem vennék, de már lényegesen mások az igényeim.

    mondjuk más kérdés, hogy a megfelelő ház megtalálása az egyik legnagyobb problémám volt a gép összerakása során (pár hardver miatt nagy kellett, aztán kiderült, hogy annál is nagyobb kell, jól szellőzőt akartam, jól szerelhetőt, és zajcsillapíthatót/zajcsillapítottat... a normális kinézet a végére előny volt, de nem kritérium:DDD). és a jelenlegit nem igazán cserélném le semmire:)

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák