Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz M@trixfan #13 üzenetére

    A hangot a kimenettől függetlenül még ugyanúgy a hangchip állítja elő.
    A vga-kon csak egy sima kimenet van, nem fog neked hangot előállítani, az csak pass-through módban kiküldi, amit kap.

    Másrészről meg igenis tud olyat nyújtani, amire ha rászokik az ember (x-fi technológiák - svm, crystallizer, cmss-3d - illetve a ráncfelvarrot hírben említett verziói), akkor utána nem vágyik vissza a natúr hangvilághoz. ;)
    Filmeken, játékokon (ízléstől függően akár zenékhez is - audiofilek ezt ne olvassák! :C ) meg szvsz nagyon sokat dob. Ha rászoksz és utána kikapcsolod, akkor olyan, mintha vödör hangja lenne a natúr hangképnek. :DDD

    Amúgy ha jól tévedek, akkor hdmi-n sem fér át tömörítettlenül 8 csatorna, ezért vannak a lossless tömörítések (true hd, stb). Szóval nem lehet megkerülni a hangkártyát, max integrálni lehet idővel egyre több fícsőrt. :) Jó az az spdif, hdmi-s erősítő, ami már tudja a lossless-t, nem filléres dolog. :))

    (#14) lcee79
    Semmi újjal nem tudnak sztem előrukkolni, a meglévő technológiákat alkalmazzák még ott, ahol eddig nem (mikrofon). Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • nyunyu

    félisten

    válasz M@trixfan #13 üzenetére

    Mi a helyzet manapság a játékokkal, akkor nincs 5.1 ha valaki pl. egy Radeon többcsatornás HDMI kimenetét használja? Kellenek még ezek a hangkártyák ilyen esetben, illetve nyújt annyi többletet? Nagyon rosszul tájékozott vagyok a témában és még egyelőre nincs HDMI-s erősítőm.

    Radeon HD5750-tol vagy GTX460-tol felfele felesleges a hangkartya, siman atmegy a jatekok hangja MCH PCM-kent a HDMIn, aztan az erosito annyi csatornat csinal a 7.1-bol, ahany hangfalad van eppen, vagy ha fules van bedugva, akkor lekeveri sztereora.

    Driver nyug is kevesebb, mint a Creative termekekkel :DD

    A hangot a kimenettől függetlenül még ugyanúgy a hangchip állítja elő.
    A vga-kon csak egy sima kimenet van, nem fog neked hangot előállítani, az csak pass-through módban kiküldi, amit kap.

    Elobb emlitett kartyaktol felfele van integralt hangchip is, igy nem csak a filmek hangjat tudjak atengedni, hanem barmilyen alkalmazaset.
    Mondjuk real time kodolni DDt meg dtst nem tudnak, de az uj erositoknek amugy is tudniuk kell az MCH PCMet, hiszen a BD lemezeken lehet ilyen hangsav is.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • huskydog17

    addikt

    válasz M@trixfan #42 üzenetére

    "Anélkül, hogy nagyon cifrát mondanék inkább csak úgy egyszerűen kijelentem, hogy ez a sok "hangzásjavító" többet árt mint használ egy normális hangrendszeren. Jó minőségű forrás és egy normális hangrendszer garantálja az élményt. (Nem kell high-end vagy ilyesmi)"

    Ezzel azért erősen vitatkoznék, ugyanis sajnos bőven akad olyan zenei anyag, ahol még az eredeti, azaz a veszteségmentes változat is nagyon rossz minőségű. Itt a Crystalizer vagy az SVM bizony aranyat ér. Sok olyan esettel találkoztam már (vagyis sok ilyen anyagom van), ahol egyszerűen nagyon rossz a keverés, vagyis alapból rosszul szól az audio. Ha bekapcsolom a Crystalizer-t és/vagy SVM-et, akkor sokkal, de sokkal szebb lesz, megjön a dinamika. Ez utóbbi csak a Crystalizer-re igaz, hiszen az SVM pont, hogy megszünteti a dinamikát, mivel az kiegyenlíti a hangerőt. A Crystalizer-nél egyébként a hatásfok mértékét is lehet állítani elég nagy skálán, így egyénileg is be lehet lőni szinte tökéletesre.
    Az SVM pedig filmeknél számomra már létszükséglet, hiszen engem nagyon idegesít az, amikor a filmben a háttér és környezet zajok jó hangosak, de a szinkronhangok, vagyis a karakterek beszéde pedig halk. Az SVM ezt kijavítja és így nekem jó, ugyanis én ugyanolyan jól, vagyis ugyanakkora hangerőn szeretném hallani a karakterek beszédét, mint ahogy a többi hangeffektet. Az SVM a taglaltak miatt pont, hogy nem ajánlott zene alá, hiszen gyakorlatilag megöli a dinamikát. Ez azonban csak jobb minőségű felvétel esetén igaz, mivel olyannal is volt már dolgom, amikor egy zene SVM nélkül nem volt nagy durranás, de miután azt bekapcsoltam, már sokkal jobb lett a helyzet. Ez utóbbi eset természetesen veszteséges (MP3) anyag volt. Van egy olyan erős gyanúm, hogy nem csak nekem vannak ilyen jellegű igényeim.
    Röviden, tömören tehát az X-Fi hangzásjavító funkció igen is nagyon jók, bizonyos esetekben aranyat érnek, mindössze ésszel kell őket használni.
    Ja igen és a fentiek a Sennheiser HD 555-ös fejhallgató, valamint egy Genius 2000X típusú hangfalpárnál jelentkezett. Az előbbi azért nem egy pár ezer forintos vacak. :)

    [ Szerkesztve ]

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • schawo

    titán

    válasz M@trixfan #150 üzenetére

    Azzal a különbséggel, hogy az Asus nyitott a hangminőség felé a D2X, STX kártyákkal, nem is beszélve az új Essence One-ról, míg a Creative-nak ott van az E-MU, mint stúdiómárka.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz M@trixfan #150 üzenetére

    jó, de a hangstúdió/audiofil szegmens sose volt nagy, htpcre meg ott van a hdmi és az összes kártyán már meglévő pass trough.

    amikor meg vettem, profi kártyákból 5.1esek kb megfiezthetetlenek voltak (stereok mentek 40 körül), EAXot meg csak az xfi tudott. hangja meg nekem okés a mai napig.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák