Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    Hülyeség. Netezés/filmnézésre ott az IGP a CPU-ban. Meg még ilyenre adjak ki 20k-t nem? Tök feleslegesen. Ugyan már. Ami még a 1030-nál is lassabb, az már olyan felesleges, mint létra tetejére a szélvédő..

    [ Szerkesztve ]

  • Geller72

    veterán

    válasz ecaddsell #48 üzenetére

    Az attól függ, mi neked az új. Éppen van ddr3-as rendszerem is, 3570S procival és az ég világon semmi bajom vele. Pont egy TV-re van kötve, amit fent említettünk, arra bőven több mint elég. És az minden, csak nem új proci. :D. Van benne egy HD2500 és sanyi. Én mondjuk FHD-ben nézem, amit nézek, mert az a TV ennyit tud, de tud többet is.

  • Geller72

    veterán

    válasz ecaddsell #81 üzenetére

    A netezős/filmnézős dolognál tartottunk, azaz hogy arra egy IGP is elég. 10 ezer felhasználóból, akik csak erre használják a gépet, amire én azt mondom, hogy az IGP elég, szerinted mennyi azok száma, akiknek ilyen egyedi igényeik vannak, mint neked? Nem hinném, hogy sok. Látható, hogy egy torrent szájton az adott filmből melyiket szedik le. Arról nem beszélve, hogy még a natív 4k torrent szinten nem létezik. De még mindig a legtöbben a gagyi másfél gigás rippet szedik le. Kezd elmozdulni felfele, de nagyon lassan. Addig meg csak erre egy natív vga teljesen felesleges. Főleg, ha az ilyen tré. Aki játszik, annak ez megint nem alternatíva. Azért mondom, hogy ez a kari tök felesleges. Mert semmire sem jó. Már FHD gémre is kell minimum egy 1050 Ti/4gb, ha nem akarsz tökölni, de ha egy kicsit előre nézel, akkor 1060 6gb, ha éppen nem lenne most pont a duplája az ára annak, amit ér az is. Nekem van egy ddr4-es rendszerem is, i7-el, ami nyilván ökör drága volt és most is az, de én ezt is hosszú távra vettem. Ha azt nézem, az öt évvel ezelőtti i7-3770 sem volt drága, mert még a mai napig is majdnem annyiért adják, mint amennyiért akkor vettem. Nem gondoltam volna, hogy eddig jó lesz (és ha még nagyon akarnám, elég lenne sok mindenre most is) de szerintem sokkal jobban jártam, mintha apránként, de szinte folyamatosan bővítgettem volna a gépem, egy i3-ról kiindulva, 2xxx-es alapokkal.

    Ennek a vga-nak nem sok létjogosultsága van, de részemről a "sima" 1030 sem érdekelt egy cseppet sem eddig sem. Ha mégis nagyot mennek vele, az azért van, mert az ez feletti kategória már drága a minerek miatt. És a gamer réteg érzékeny azért, nem fog valaki 100k+-ot adni egy vga-ra. Inkább lejjebb vesz a grafon és játszik 720p-ben. Az FPS fontosabb. :D. Ez valóban max oda jó, ahol eleve nincs natív VGA (AMD :/) Amúgy én mondjuk pont ezért nem Ryzen-t vettem, hanem 8700-at.. ezen bukott el nálam az AMD. Pedig azt jobban szerettem volna. Most, hogy VGA-ra várok, elég az i7 UHD tudása is. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák