Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Alogonomus #9 üzenetére

    Ez hibás gondolatmenet mert speciel ezek az APU-k több formátumot támogatnak hw gyorsítással mint az AMD dvga-k. A Polarisok, desktop Vegákból kispóroltak ezt-azt.

    És olyan szempontból sem releváns, hogy a támogatás 99%-ban hw-s fixfunkciós egységekkel van megoldva kb. egy évtizede. Így gyakorlatilag semmi köze a lejátszási képességeknek a gpu erejéhez. Talán 1-2 formátum volt ebben a 10 évben amikor (gp)gpu-s gyorsítás volt az ötlet, azok is alig működtek.

    Innen már a többiek lesajnáló észrevételén is látszik, hogy nincs sok értelme. Ezek nem arra valók, hogy "képet adjon" meg lejátsszon mindent. Annál jóval erősebb kártyák, régi játékokkal bőven elvannak... meg ugye volt olyan is amikor ez volt kb. a csúcsteljesítmény, csak 2-3x fogyasztással. :)
    Ma nyilván kevés, de önmagukban azért elég erősek (1tflops körül) akármi máshoz - akár cpu-hoz - viszonyítva. A lejátszáshoz meg nem is ezt az erőt használják, így gyk. üresjáratban mennek ezek a "gyenge" igpu-k, dvga-k is ha erről van szó. Szóval nem csak erre valók.

  • sb

    veterán

    válasz SunMount3r #14 üzenetére

    Mire lenne kevés 2GB?

    A valóságban egy kerekítési hiba a madvr-es userek tábora is. Fixfunkciós gyorsítást használ kb. nem 100-ból 99, hanem 1M-ból 1M-1 ember (mobilokat belevéve főleg, de szerintem pc-n is). Így még egy Vega3 (és UHD x20) is overkill jelenleg.

    Inkább a feature támogatási lista számít. De szerintem ez is lecseng egyszer, az újdonságokat most nehezen követték le de valószínűleg ha meglesz (épp most kezd általános lenni) akkor ugyanaz lesz mint FHD x264 esetén: megveszel _bármit_ és rá se kell nézni, 6-8 évig mindent visz ami szembe jön.

  • sb

    veterán

    válasz Alogonomus #23 üzenetére

    Nem, ilyen nincs amit írsz.
    Ezért kéne tudni, hogy milyen dvga-val játszották le és pontosan milyen gyorsítással mert addig tévhiteket terjesztesz.
    Amit én írtam az konkrétum, meg lehet nézni (most fejből nem megy, épp a YT VP9 valamelyik variánsa rémlik, ami nem került bele Polarisba és asztali Vegába, de az APU-k és mobil Vegák tudják) melyik mit támogat. A "gyakorlat" háttere meg nem tudjuk egyelőre mi... lehet az aranyozott HDMI kábel is. :D

    Már ha amúgy érdekes lenne konkrétan ez a videó, mert 8K30p az kb. a tökmindegy kategória jelenleg.
    Mutatok olyat amit kerülőúton sem lehet gyorsítani és cpu-ból meg nem viszi el semmi de amúgy sem jön szembe kb. soha normál tartalomban. Akkor most annak mi értelme?

  • sb

    veterán

    DXVA checkerben épp a VP9-re hivatkoznak amire hibrid dekóder volt AMD-n (itt már nem támogatják, ez is elmond valamit).

    Ezek szerint pont a VP9 volt gpu-n keresztül gyorsítva - ami logikus, ezek szerint jól emlékeztem, hogy ennek hiányzik a legtöbb helyről a natív támogatása.
    Itt a lista:
    https://bluesky-soft.com/en/dxvac/deviceInfo/decoder_amd.html

    VP9 és VP9 10bit ezen megy natívan. 8K csak Navin. A hibrid meg továbbra is mostoha dolog, vagy van vagy nincs. Emlékszem, h256 sem ment kb. soha az AMD hibrid dekóderével.

    Radeon RX Vega
    Radeon RX Vega M GL Graphics
    Radeon Vega 3 Graphics
    Radeon Vega 8 Graphics
    Radeon Vega 11 Graphics
    Radeon VII
    Radeon RX 5700
    Radeon RX 5700

Új hozzászólás Aktív témák