Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz Reggie0 #18 üzenetére

    Nincs ilyen a munkámban, szóval nem tudom, de ez valószínűleg nem ilyen egyszerű. Az alkalmazás már akár induláskor tudni akarja, van-e AVX-512 támogatás, mert ettől függ, hogy később egyes funkcióknak melyik megvalósítását fogja hívni. Ennek a lekérdezése még nem exception, sőt, valószínűleg azt se tudod, hogy ez le lett kérdezve (mert csak CPUID utasítást hív, aztán franc tudja a visszaadott értékben mit nézett az alkalmazás). Én azt tudom első körben elképzelni, mint minimális megoldást, hogy a felhasználó vagy az alkalmazás telepítő szépen bejelöli az executable-re, hogy allow big core features. Akkor a CPU azt fogja reportálni, azokban a szálakban(!), hogy van AVX-512 (-nek ilyen-olyan subsetje), míg másokban azt, hogy nincs, akkor is, ha véletlenül épp nagy magon vannak. És ehhez kéne a CPU-ban támogatás, mert, gondolom, itt akkor a CPUID utasításnak kéne száltól függően más-más értéket adnia. Vagy, hogy tudjon az OS trappot tenni a CPUID utasításra, és így manipulálni az eredményét.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák