Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz hfrankee #48 üzenetére

    Pillanatnyi kimaradás vagy ingadozás volt. Egyik kollégámnak egyik Pécs környéki településen, neve most nem jut eszembe, de benne van Pécs a névben, be kellett szereznie egy szünetmentes tápegységet, mert rendszeresen mikor hazaért, azt látta, hogy gép újraindult, letöltés megszakadt, net lecsatlakozott, etc... Mióta megvette apc-t, boldogan él, és megy a torrent. ;]

    Ilyen kimaradást pl. gyakran más gépek nem vesznek észre, pl. TV meg többi cucc megy tovább.

    ----
    A cikkről: a végén a szünetmentes résznél meg lehetett volna említeni, hogy gagyibb szünetmentes mellé passzív PFC-s tápot ajánlatos használni, ahogy már itt is említették. Meg szerintem már logouton is írtam. Amúgy klassz minden.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Dr. Akula #53 üzenetére

    A súlya árulkodó. Passzív PFC az egy jó nagy méretű fojtó tekercs, ami igyekszik szétlapítani a tápban lévő két nagy kondenzátor feltöltésekor keletkező áramtüskéket, mert az áramtüskék visszahatnak a mögöttes hálózatra (torzítják a hálózati feszültség hullámformáját, felharmonikusok keletkeznek, stb.), így zavarva a többi elektromos berendezést. Ha jól tudom, 60VA, esetleg 70 az a határ, ami fölött már kötelező PFC áramkört építeni az ilyen, u.n. hálózati egyenirányítós tápegységekhez.
    Az aktív PFC kvázi ugyanezt csinálja, egy elég bonyolult kapcsolás, jellemzően azért használják, mert nem kell bele fém. Mert ugye a fém az meg drága...

    És azt hogy vajon megy-e együtt kváziszinuszos UPC-vel? - kicsit félrevezető ez az elnevezés, gyakran egyszerűen négyszögjel van a kimenetükön.

    zsolt320i: földelés nélkül szerintem kvázi mindegy, mert nem érsz el vele semmit. Sajnos ez van, mamáméknál kikerült a konyhába a számítógép, mert csak ott van földelés...
    Áramingadozásra meg egy szünetmentes táp jelent megoldás, meg azokban azt hiszem van is némi fokú védelem.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz zsolt320i #60 üzenetére

    Nem igazán, itt a panelban nem nagyon volt ilyesmire szükségem. 1X vettem ilyen trust elosztót, mert olcsón adták a boltban, aztán csak ennyi.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz V.Stryker #63 üzenetére

    Hagyományos kábeltévé-é az aljzat? Véletlen nem műholdas jel számára készült, pl. parabola fejegység jele számára?

    Amúgy komolyan gondoltad, hogyha becsap a villám a tetőantennába, akkor egy arra csatlakoztatott valami majd megvédi a TV-t, meg a környező cuccokat, élőlényeket? Ugyanis a villám nem nagyon fog benne maradni a vezetékben...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák