Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86973952

    törölt tag

    Korábban is néztem már ilyen ketyeréket, akkor lényegesen magasabb volt az ára. Meg a mérete sem volt túl kompakt. Haladunk.

    Egyébként "friss" kutyánál tökéletes. Főleg mentett kutyáknál, akik még szoktatás, nevelés, szocializálás, egyebek alatt állnak. Pl. kertből kiszökésre gondolok.

    Illetve egy-két esetben vadászatnál sem rossz, ha a kutya nem szakad le a vadról. Egyes helyeken, ha 1-2 órán belül nem kerül elő a kutya, akkor sajnos annyi.

    Szóval van olyan terület, ahol hasznos ez az eszköz.

    cr33p:
    Nekem nagyon félénk kutyám van, sajnos az előélete nem volt túl kiegyensúlyozott (és még finoman fogalmaztam). Természetesen mindig pórázon "lóg", de előfordult már, hogy egy amúgy drága hám-póráz szetten szétment a karabiner, vagy épp kiejtettem a kezemből a pórázt, és a csattanástól megijedt. Probléma nem volt belőle, mert addigra már be lett tanítva, hogy a "marad" szóra minden körülmények között meg kell "dermednie", de idáig el kellett jutni.

    Szóval igen, van az a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Fejvadi #34 üzenetére

    Tanítási szakaszban nem rossz. Sőt, megnyugtató lehet. Pl. apportos tanításnál, de éles helyzetben is előfordulhat.

    Illetve rossz körülmények közül mentett kutyákhoz sok türelem kell és rengeteg idő. Egy ilyen eszköz biztonságosabb körülményeket nyújt.

    Mindemellett vannak olcsó és jól működő módszerek is. (nem saját kép)

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Fejvadi #37 üzenetére

    Akkor gondolom látod a másik oldalt is.

    Én az első kutyámat magam mentettem, a második pedig fajtamentőktől van (törpe tacskó). HA ismered a tacskókat, akkor tudod mennyire összetett és markáns személyiségük van. Elég nehéz őket megtörni, de vannak azok a körülmények, ahol mindent el lehet érni. Szinte teljesen kikopott szőrrel, csont soványan lett mentve, az orra és a farka is törve volt többek között. Éheztetés, verés, több kutya között tartva kellett verekednie a kevéske ételért. Néha hobbiból be lett zárva egy akkora ketrecbe, ami alig volt nagyobb nála. Plusz vidékről, faluból érkezett.

    Konkrétan mindentől rettegett, de főleg a férfiaktól, nagy tárgyaktól (busz), hangoktól. A teljes bizalom és szocializáltság kialakulása hónapokba, de sokszor évekbe is telhet.

    Jelenleg már rendben van, de ebben rengeteg idő és munka van. Viszont még mindig megfelelési kényszeres, illetve elég sokáig szeparációs szorongott. Még most is vannak félelmei és nehezen viszonyul az emberekhez, de vannak olyan dolgok, amik sosem fognak kikopni. Így bizony lehet az a helyzet, amikor biztonságos megoldás az ilyen dolog. Annak ellenére mondom, hogy soha nem éltem plusz eszközökkel, jutalomfalattal (helyette pozitív visszacsatolás).

    Mellesleg egy vadászat során előfordulhat (bár nyilván ebben is lehet emberi hiányosság), hogy a vad után szalad a kutya. Magyarországon kívül azért vannak olyan helyek, ahol 1-2 óra távollét konkrétan a halállal egyenlő. Olyan helyeken, ahol farkasok élnek, akik általában falkában vadásznak és gyakorlatilag csontig pusztítják a kutyát.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz nemszabad #60 üzenetére

    Sajnos napi szinten lehet/lehetne menteni még ennél durvább eseteket is.

    A kutyáknál ugyanúgy meghatározó az élete, gyerekkora a szellemi fejlődése szempontjából. Sokszor meg ahogy feljebb írtam hónapok vagy évek kellenek regenerálódáshoz. Illetve sokszor kisebb-nagyobb mértékben örökre benne marad a kutyában. Nem beszélve arról, hogy bizony ez is okozhat szeparációs szorongást (a nem megfelelő nevelés mellett), amit szintén nem 2 nap kezelni (akár magában is képes kárt tenni, pl. szétrágja a "vas hálós kerítést").

    Egy tenyésztőtől kikerült kutya többnyire ideális környezetben nevelkedik, ezáltal illetve genetikailag is kevésbé hajlamos az idegrendszeri problémákra, betegségekre.

    Illetve egy idieális világban senki sem téved, nem csinál hülyeséget, nem bénázik éppen valamivel. Szerk.: kiejti a pórázt (ide illően), leejt egy poharat, nem figyel valamire vezetés közben (más esetben)...stb.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz RedSwallow #76 üzenetére

    Galaxy Mini azért egy kisebb kutyán húzós méret, de van kisebb telefon is. Itt alapvetően egyrészt a hosszú akksi kapacitás a lényeg és lekövetés.

    HA valaki megtalálja és meg meri (/meg tudja) fogni a kutyát (illetve nem rossz szándékú ember), az úgyis elviszi egy orvoshoz leolvastatni a chip -et. Mondjuk egy 50-60 kilós izmos Dogo -t nem biztos, hogy túl sokan befognak, ha csak nem jönnek a fajtamentők vagy valamelyik telep embere.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz RedSwallow #81 üzenetére

    Én nem látok összefüggést a chip és biléta, illetve a GPS követés között. Függetlenül attól, hogy ilyen eszközzel vagy egy nyakra rögzített mini mobillal oldja meg valaki.

    Utóbbinál az a lényeg, hogy te megtaláld a kutyát belátható időn belül, amire elég lehet 30 perc is, de 3 nap ez esetben nem hiszem, hogy kevés lenne (alapesetben kicsit talán még sok is). A lényeg itt az eszközben lévő hardver pontossága. Egy kis faluban vagy viszonylag sík területen kevésbé, de városban, erdős részen, külföldön ismeretlen környezetben pár száz méter hibahatár/különbség is sok lehet. Főleg, hogy gyenge, "öreg", rossz minőségű hardver pontossága fedett területen nem túl jó.

    Hülyeség ellen meg nincs orvosság. Pár ezer forintos tételt valaki nem képes kiadni egy chip -re, annál megkérdőjelezem, hogy alkalmas -e a kutyatartásra. Mellesleg biztos nem fog GPS követésen gondolkozni.

    Idegenkezűség ellen meg nincs használható módszer. Mindegy mit teszel a kutyára/-ba.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz kalifa777 #88 üzenetére

    A két dolognak teljesen más a célja. A bilétához kell egy jó szándékú ember is, aki megfogja a kutyát. Az emberek többsége leejti magasról, hogy egy kutya egyedül kóborol.

    Attól függetlenül, hogy úgy gondolom jól ismerem a kutyákat, én sem mernék egy megtermett kutyát befogni. Szerintem minden a neveltetésen és az előéleten múlik, azt meg nem ismerem egy kóborló kutyánál.

    Bilétánál és chip -nél nem behatárolható az idő.

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Aprósólyom #92 üzenetére

    Pedig elég világosan le van írva cikkben is. Van egy eszköz, ami pontosan elküldi Neked, hogy hol a kutyád. Te érte mész és meg van a kutya. Rajtad múlik, hogy mennyi idő alatt.

    Vagy jobb napokig, hetekig azon izgulni, hogy merre lehet? Arra semmi garancia nincs, hogy belátható időn belül befogják.

    A chip meg egy tök jó, nehezen eltávolítható dolog. Új kutya beregisztrálásánál mindig ezzel kezd az orvos. Illetve a telepekre bekerült kutyákon is ezt nézik meg először. Abban a kutyában, amelyikben nincs chip, annak nincs gazdája sem. Ráadásul több adat rögzíthető, mint egy bilétára, mellesleg kötelező is, tehát nem vita tárgya.

    Ettől függetlenül lehet rá bilétát is tenni, egyik dolog nem zárja ki a másikat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák