Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Fejvadi #37 üzenetére

    Akkor gondolom látod a másik oldalt is.

    Én az első kutyámat magam mentettem, a második pedig fajtamentőktől van (törpe tacskó). HA ismered a tacskókat, akkor tudod mennyire összetett és markáns személyiségük van. Elég nehéz őket megtörni, de vannak azok a körülmények, ahol mindent el lehet érni. Szinte teljesen kikopott szőrrel, csont soványan lett mentve, az orra és a farka is törve volt többek között. Éheztetés, verés, több kutya között tartva kellett verekednie a kevéske ételért. Néha hobbiból be lett zárva egy akkora ketrecbe, ami alig volt nagyobb nála. Plusz vidékről, faluból érkezett.

    Konkrétan mindentől rettegett, de főleg a férfiaktól, nagy tárgyaktól (busz), hangoktól. A teljes bizalom és szocializáltság kialakulása hónapokba, de sokszor évekbe is telhet.

    Jelenleg már rendben van, de ebben rengeteg idő és munka van. Viszont még mindig megfelelési kényszeres, illetve elég sokáig szeparációs szorongott. Még most is vannak félelmei és nehezen viszonyul az emberekhez, de vannak olyan dolgok, amik sosem fognak kikopni. Így bizony lehet az a helyzet, amikor biztonságos megoldás az ilyen dolog. Annak ellenére mondom, hogy soha nem éltem plusz eszközökkel, jutalomfalattal (helyette pozitív visszacsatolás).

    Mellesleg egy vadászat során előfordulhat (bár nyilván ebben is lehet emberi hiányosság), hogy a vad után szalad a kutya. Magyarországon kívül azért vannak olyan helyek, ahol 1-2 óra távollét konkrétan a halállal egyenlő. Olyan helyeken, ahol farkasok élnek, akik általában falkában vadásznak és gyakorlatilag csontig pusztítják a kutyát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák