Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Kernel #38 üzenetére

    Pont, hogy nagy kijelzőn van leginkább értelme a nagyobb felbontásnak. Most lehet nekem van túl jó szemem, de én látom a különbséget. Tévét meg nem a "szomszédból" akarok nézni. Ennyi erővel minek tv, elég a telefon/tablet csak elég közelről kell nézni, hogy jobban kitöltse a látótered.

    Sajnálatos a Samsung hozzáállása. Mondjuk kétlem, hogy nem próbálnak meg majd valamit kitalálni, de akkor most az LG-nél az előny. Mire TV cserére szánom magam, kíváncsi leszek, hogy hogyan fog kinézni a piac.

    Azért jó pesszimistának lenni, mert vagy igazad lesz, vagy kellemes meglepetés ér. // George F. Will //

  • válasz Kernel #48 üzenetére

    "Nyilvánvaló, hogy jobb a nagyobb felbontás" vs. "Persze, fontos erőltetni a 4k-t, aminek jobbára értelme sincs."

    Ez alapján nekem úgy tűnik, hogy magadnak mondasz ellent. :)

    A hozzászólásod meg főképp arról szólt, hogy nem kell nagy felbontás, csak elég messziről kell nézni a tévét.:

    "1024x768 plazma, 42 collon, 3 méter feletti távolságról már pixelmentes, korrekt képet ad."

    "Vagy legyen inkább 1366x768, ami 50 collon is elmegy éppen, ha elég távolról nézem."

    Ezek miatt írtam a kommentem. A tévé képe meg ugyanolyan az üzletben és otthon is, ha ugyanarról a távolságról nézed. Ezek szerint gondolom nem 3,5m -ről nézted az üzletben. De mondjuk a fényviszonyok is közrejátszhatnak gondolom, bár én még ilyet nem tapasztaltam, de nem egyforma a szemünk. Amúgy egy 1366*768-as OLED TV engem is érdekelne, de nem hinném, hogy "elérhető" áron adnák. :)

    A 4k-nak meg jelenleg, csak azért nincs értelme TV-k terén, mert elenyésző a tartalom rá, bár gondolom te is erre gondoltál.

    [ Szerkesztve ]

    Azért jó pesszimistának lenni, mert vagy igazad lesz, vagy kellemes meglepetés ér. // George F. Will //

Új hozzászólás Aktív témák