Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz Neszójábe #11 üzenetére

    Én meg eleve projektort akarok venni. Mondjuk van egy 6 éves CCFL-es Samu LCD-m, az "alap TV nézéshez" megfelel. Egy ilyen BenQ-re gondoltam. Árban kb. annyi, mint egy jobb minőségű 55"-os LCD. Persze nem lesz olyan képminősége, mint egy egymillás plazmának, de a képméret és a feeling szerintem bőven kárpótolni fog :).

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Neszójábe #18 üzenetére

    "Én még az office kivetítőkön is nagyon szeretek filmet nézni, persze a minőség olyan amilyen, de mégis..."

    Én is láttam már SVGA felbontású low budget projektorral fehér(es) falra vetített képet, ami konkrétan pixeles volt, de még úgy is elég nagy élmény volt képeket nézegetni vele. Nem a valós kontrasztra meg a színhűségre gondoltam közben...

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Ren Hoek #43 üzenetére

    "Kémiai és szerkezeti trükkökkel lehet csak megoldani, hogy kevésbé jöjjön elő a kék komponens gyorsabb degradációja."

    Végül is az épp elég, nem? ;)

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz GeryFlash #52 üzenetére

    Azért nem feltétlenül van ez így, mert az árcsökkentéssel - a nagyobb eladás hatására - akár nagyobb profitot is elérhetnek. Az LG nem luxusmárka, az OLED sem egy luxustermék (nincs igazi presztízse), csak drága. Adhatnák akár 50 millióért is az OLED TV-iket, biztos lenne rá néhány vevő. Valószínűleg azonban jóval nagyobb lenne összességében a profitjuk, ha már félmillióért is meg lehetne venni, mert annyi pénzt már elég sok ember rá tudna szánni - pláne azt látva, hogy nemrég még milyen drága volt ;]. Ráadásul ha csak félmisibe kerülne, akkor lehetne rá felvenni áruhitelt is, 8-10 éves futamidőre ;].

    A gazdászok, piackutatók kiszámolják nekik, hogy milyen ütemben éri meg leginkább az árcsökkentés.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Duree #54 üzenetére

    Mondjuk ez a kínai gyártókat nagyon nem érdekelné... Persze "csak" a hazai, egymilliárdos belső piacra tudnának teljes biztonsággal termelni, Európában és Amerikában biztosan nem kerülhetnének (hivatalosan) forgalomba a készülékeik.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Ren Hoek #61 üzenetére

    "az OLED szerves anyagként erősen érzékeny a hőmérsékletre, UV-re, páratartalomra."

    Abból, hogy szerves anyag, még egyetlen általad leírt jellemző sem következik per def. Én még sehol nem láttam explicite leírva (attól még persze lehet, hogy leírták, vagy csak nem emlékszem), hogy ezekre lenne érzékeny a kék szubpixel. De vegyük sorba.

    UV fény: Írták is valamelyik hsz-ben, hogy egy egyszerű UV elnyelő réteg ezt megoldja.
    Nedvesség: Szerintem ha a szubpixelekhez be tudna jutni bármennyi nedvesség, ott már igen nagy problémák lennének :DDD. Azt meg megint csak nem tartom túl valószínűnek, hogy annyira porózus anyag vegye körbe, hogy át tudjon rajta diffundálni a vízgőz.
    Hőmérséklet: ez mondjuk tényleg lehet probléma, ugyanakkor nehezen tudom elképzelni, hogy mondjuk legalább 40-45°C-ig ne lenne kellően stabil. 50-60°C (vagy még inkább 70-80°C) felett már persze tényleg lehetnek problémák, de szerintem aki annyi pénzt rá tud szánni egy TV-re, amennyibe az OLED-ek most kerülnek, az nem egy fűtőtestre, vagy egy direkt megvilágításos tetőtéri szaunába fogja azt tenni.

    Nem mondom, hogy nincsenek bennem kételyek a (W)RGB OLED-del szemben, de úgy gondolom - vagy talán csak próbálok abban bízni -, hogy átlagos használat mellett a tervezhető élettartamon belül (legyen mondjuk 10 év) jelentős problémát nem fog okozni a kék szubpixel. Korábbról nekem az dereng, hogy azt írták, hogy talán 20-30 ezer óra alatt csökken a fényereje a felére, miközben persze a többi szubpixel is öregszik, ergo ettől kisebb lesz a különbség. Ráadásul jobb esetben lehetne úgy kalibrálni az egyes pixelek fényerejét, hogy kiegyenlítsék, vagy legalábbis csökkentsék ezt az eltérést - ergo csak a fényerő csökkenne, a színek viszont nem változnának. Én amúgy már azt se tudom biztosan, hogy a Samsung még mindig a kék szubpixellel szenved-e, vagy már más problémájuk (is) van, például borzalmasan rossz kihozatal.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Duree #86 üzenetére

    Ennyire kevés lenne? :F Tejóatyaisten. :Y Jóval többre emlékeztem, igazából valahol furcsállom is ezt a kis számot. (Forrást tudnál linkelni?)
    Az (is) lehet egyébként a baj a kék szubpixellel, hogy az emittálja a legkisebb hullámhosszú (a legnagyobb energiájú) fényt, és ez is hatással lehet az OLED élettartamára (kíváncsi lennék, mennyi benne az UV). Valószínűleg egyébként mindegyik gyártó gyakorlatilag ugyanazt az alapvázat találhatta meg, ami jó emittál, viszont elég bomlékony, és akármilyen funkciós csoporttal, oldallánccal is próbálják stabilizálni, nem igazán sikerül nekik...

    #87: Rendben, de a licenszdíj az egy dolog önmagában - még mindig jobb, hogy fizetsz valamiért, amiből hasznod is származik, mint az, ha nincs bevételed (ettől persze jelen esetben jóval összetettebb a probléma). A CD is licenszes volt, mégis milyen jól bírta vagy 20 évig :). Amúgy a licensz meg a szabadalmak a kínai gyártókat nagyon nem fogja érdekelni; egy egymilliárdos belső piac elég lehet nekik a boldoguláshoz, nem kell feltétlenül Európába vagy Amerikába menniük a termékeikkel.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Ren Hoek #89 üzenetére

    Én is így gondolom, és remélhetőleg nagyjából így is van :). De komolyan, muszáj 55-60"-os dögökkel kezdeniük? Először inkább készítsenek 22-27"-os példányokat monitornak ( ;] ), 32-40"-os méretben pedig TV-ket. Nem mondom, hogy nagyságrendekkel nőne a kihozatal, de minden bizonnyal 50% fölötti lehetne (ami persze még mindig rendkívül gyenge). Egyébként meg simán lehetne a "kishibás" modelleket (mondjuk 5-20 pixelhiba, még ha viszonylag látványos is - csak ne egy helyen legyenek, vagyis ne egy tömb/csík legyen) is árulniuk jóárasítva, szerintem még arra is lennének érdeklődők.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz TeeJay #92 üzenetére

    55-75" méretben lehet vakítani a népet ráadásul 4K felbontás is kell most már mert csak sima fullHD-vel nem lehet már eladni idén nagyméretű TV-t
    LCD-t már tényleg nem, de az OLED-et szerintem még könnyen el lehetne. A hozzáértőbbeknek mindenképp, akik persze nincsenek túl sokan. Sajnos. Viszont simán meg lehetne csinálni azt is, hogy kihoznának néhány 40-55" közötti méretű, csak FHD felbontású modellt, amiket viszont relatíve olcsóért (mondjuk 450-800 ezer Ft-ért :DDD ) kínálnának. Nem tudom elképzelni, hogy ne érné meg nekik. Az persze lehet, hogy összességében kisebb lenne a hasznuk, mint a jóval kisebb darabszámban eladott, valóban prémium, 70"+ 4K OLED csodákkal.

    Az árbecslésnél azt vettem figyelembe, hogy az LG 55"-os FHD OLED TV-jét már 700 ezerért is meg lehetett venni, ergo a 40"-osnak jóval olcsóbbnak kellene lennie (panelfelületben csak 52%-a az 55"-osnak). Sajnos azonban az RGB OLED eleve drágább, mint a WRGB, úgyhogy ez nem jönne létre már csak emiatt se. Azért ráállítanék néhány marketingest (jöhetnének pl. azzal, hogy ők igazi RGB OLED-et készítenek, az LG viszont nem), mert a Samu hype-ja valószínűleg jócskán csökkentené az eladásoknál az árbeli többletet.

    "a 4K-nak meg 50" alatt nem sok értelme van"
    Ez igaz ugyan, de ez se a marketingeseket, se a hozzá nem értőket nem fogja érdekelni. Amúgy ha - szigorúan azonos ár és képminőség mellett - választanom kellene két azonos méretű, de különböző felbontású TV között, akkor inkább az UHD felbontásút választanám a FHD helyett. Baj nem lenne belőle, még ha nem is származna túl sok előny belőle :). Persze ha a 4K TV drágább lenne, vagy rosszabb lenne a képminősége (vagy esetleg mindkettő), akkor nyilván a FHD-s modellt választanám.

    "de még monitornál is 32" alatt feleslegesnek látom (32" 4K = 16" fullHD)"
    Nem teljesen korrekt összehasonlítás, de ha a mobiloknál 5-5,5"-on "elfér" a FHD meg a QHD felbontás, akkor szerintem "nem baj" a 4K egy 24-30"-os monitornál se. Játékhoz persze nem ideális, de ha végre jó lesz a Windows skálázása (és a 10-nél már elvben tényleg jó), akkor semmilyen érdemi hátránya nem lesz a nagyobb felbontásnak, ami ráadásul szükség esetén "büntetlenül" visszaskálázható FHD-ra.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz TeeJay #96 üzenetére

    "igen csak valakik már mondták hogy 15,6"-os fullHD laptop is kényelmetlenül kicsi betűket eredményez windows alatt így meg 30"-on 4K még durvább..."
    Ez is igaz, ezért kell a rendes skálázás. A Windows 10 már tudja.

    "egy jobbfajta LED-es LCD-t 55"-al 240-250körül idead az LG és ki a fene fizetne 4-500ezret csak mert OLED lesz"
    Nem túl sokan, de azért lennének olyanok. Többek között azok is, akik folyton a plazma kihalása miatt siránkoznak.

    "55-75"-nál viszont jóval kisebb az eltérés akinek már van LED LCD-ből 6-700ezre annak lesz még 200 mellé hogy OLED-et vegyen már"
    Ez teljesen jogos. De ezek az emberek többnyire nem értenek hozzá (pontosabban ők se értenek hozzá). Ha meg mérlegelniük kell, akkor leginkább azt fogják látni, hogy 800k-ért még mindig csak egy 55"-os, FHD felbontású OLED-et kapnak, míg LCD-ben már talán 65-75"-os 4K modellre is futja egy kicsivel kevesebből is.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Duree #99 üzenetére

    "Azért az lesz majd az érdekes amikor a Samsung is LG panellal gyárt OLED tévét,igaz erre nagyon kis esély van."

    Ezt gyakorlatilag kizártnak tartom. Szerintem arra egyelőre még kapacitásuk se lenne.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák