Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GeryFlash

    veterán

    válasz TeeJay #36 üzenetére

    ,,2-3év és 400ezer körül lehet majd kapni 55-60" 4K LG OLED TV-t úgyhogy szerintem ők nagyon belenyúltak a tutiba"

    Ámen :R (bár szerintem a kezed a bili közelében van ;] )

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • Möhe

    addikt

    válasz TeeJay #36 üzenetére

    2-3év és 400ezer körül lehet majd kapni 55-60" 4K LG OLED TV-t úgyhogy szerintem ők nagyon belenyúltak a tutiba

    ezt már lassan 10 éve mondogatja a szaksajtó.....

  • M@trixfan

    addikt

    válasz TeeJay #36 üzenetére

    Abban egyet értek, hogy nagyjából az LCD-nél minden jobb, de a tökéletességtől nagyon messze vannak ezek a WRGB OLED-ek. A fehér pixel az konkrétan csalás, innentől kezdve a színvisszaadás jó nem lehet. Ennek spektrális okai vannak ha nem a három alapszínből van minden kikeverve. Garantáltan nem tud a készülék minden árnyalatú és világosságú színt megjeleníteni. Amit láttam demót annak mind műanyag színei voltak, alul csukódott, felül kiégett. Sajnos az még benne lehet a pakliban, hogy egyáltalán LED-nek sosem lesz olyan meleg, semleges képe a spektruma miatt, de ezt csak úgy én mondom. Interpoláció nélkül ISF módban azonnal befigyelt az LCD-s mozgás, gyönyörűen mosódtak az élek. Plazma után konkrétan nézhetetlen volt. Ez csak részben van a "sample and hold" működés miatt, gyanítom a mostani OLED-ek szinte egy az egyben LCD-s vezérléssel rendelkeznek. Magentás színeződés, vinyettálódás a széleken(15-20%), "image retention" (amit helytelenül beégésnek neveznek sokan). A kép tényleg nagyon pixeles egy 55"-os modellen, valóban látszik. A hajlítást csak mint baromság említem, az nem műszaki hiba. Élettartamról is jó lenne többet tudni.

    Úgy kb. ennyi :) Ja, a fekete tökéletes, de ez is abszolút értékben biztos, az árnyalóképesség nekem egyáltalán nem tetszett demó anyagon.

    (#10) JoeYi Az a panel ami a Galaxy 2-ben van az konkrétan szándékosan azért olyan borzalmasan kékes-sárgás-zöld, hogy a panel elhalása jó irányba vigye a szürkeskálát. Számomra konkrétan nézhetetlen képe van, egy helyes szín nincs rajta, az alsó tartományt kb 100 színből oldja meg.

    [ Szerkesztve ]

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Új hozzászólás Aktív témák