Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peace

    nagyúr

    A magyar felirat piszkosul hiányzik a premier tartalmakhoz! :( Hosszú évek óta tudatosan nézek filmeket és sorozatokat, 10+ éve letettem a kereskedelmi tv-t. Most sincs tv előfizetés semmilyen formában, PC van TV-re kötve, aztán annyi. Angol nem okoz gondot, így ami csak engem érdekel, azt azonnal nézem is megjelenéskor. De ha valami barátnőmet is érdekli, akkor már sajnos nem marad más, mint reménykedni, hogy elkezdi fordítani valaki és rövid időn belül felkerül valamelyik oldalra a felirat. Arról nem is beszélve, hogy bizony itt összesen 7-8 csatorna és szolgáltató sorozatait és filmjeit nézzük, amik egy részére még csak elő sem lehet fizetni itthon, így egyelőre még marad a torrent. Amúgy szuper dolog ez a Netflix, kipróbáltam a 30 napos ingyenes időszakot és letoltam gyorsan HoC és Daredevil aktuális évadát, pont kapóra jött, kényelmes. Viszont amitől én félek az az, hogy szép lassan belerondítanak a mozizásba is. Nem feltétlenül mint szolgáltató, hanem a stúdiók, akik nem akarnak kockáztatni és mozi helyett kiadják Netflixen a filmjüket. "Annihilation" nekem egy hatalmas érvágás, hogy nem kerülhet mozikba, csak Netflixen nézhetjük majd meg. Az tipikusan az a film, amit hatalmas vásznon és bődület hangrendszerrel szeretne élvezni az ember, de ez nekünk nem adatik meg. Nem örülnék ha ezzel elindulni egy megállíthatatlan lavina. Az igazán finom filmek már így sem jutnak el a hazai mozikba vagy maximum szökő évente 1-2, és akkor is lehetetlen időpontokban és kisteremben. A legzseniálisabb filmeket így is netről kell levadásznunk itthon, moziba csak a hulladék blockbuster kell, arra van igény. Ezen kellene valahogy kicsit változtatni. De persze erőszakkal nem lehet elkapcsolni az emberek elől a "barátok közt"-öt meg kiverni a kezükből a lokál magazint. Bár ha ez megtörténne, sok minden pozitív irányba kezdhetne változni.....majd talán egy következő életben. :P

    [ Szerkesztve ]

  • Peace

    nagyúr

    válasz lalakov #25 üzenetére

    Rengetegen nem örülnének ennek, hidd el. Egy "Avatar"-t vagy "Dunkirk"-öt nem IMAX-ben megnézni vagy lemaradni egy "Blade Runner 2049"-ről eredeti nyelven, az bűn! :P Sok a paraszt és bele lehet futni fos szitukba, ez kétségtelen, de ezt a rizikót vállalni kell, mert egy könnyfakasztóan gyönyörű moziélménynél csak pár dolog van, ami jobb az életben. :D Szerencsére az angol nyelvű és a feliratos vetítések elég jól megszűrik a közönséget!!! ;)

  • Peace

    nagyúr

    válasz Fryskitt #29 üzenetére

    Nem, nem ezt szerettem volna kijelenteni a lentebbi soraimmal. inferno88 szuperül megfogalmazta a 31. hozzászólásban, ami nekem nem sikerült. ;)
    Mi is nézünk szinkronost, nem is keveset. Főleg a vígjátékok, amiknek a szinkronja jellemzően jól sikerül, bár itt is vannak kivételek. "Logan Lucky" például valami förtelem hulladék volt, ez a tanyasi akcentus teljesen taccsra vágta az egészet. :(
    Az pedig nem feltétlenül igaz, hogy nincs telt ház OV vagy feliratos vetítéseken, mert eddig jellemzően szinte minden előadáson vagy fullos volt a terem vagy legalább 80-90%-os. Csak tényleg az az idegesítő, hogy jellemzően ilyen lehetetlen 1 db kora délutáni meg 1 db késő esti időpont van. Persze lehet mondani, hogy menjél moziba hévégén, ez is igaz. Ne akarjak sokat.

  • Peace

    nagyúr

    válasz #54625216 #40 üzenetére

    Sajnálom, hogy ilyen rossz élményekben volt részed. :( Akad itthon szuper fullHD tv meg 5.1-es rendszer, ami elég jól szól, de vannak filmek, amiket semmiképp nem néznék itthon és nem is bántam meg, hogy moziba mentem. A töredékét se tudná visszaadni az itthoni rendszer azoknak az élményeknek. Nem csak IMAX-ről beszélek, de tény, hogy az nem semmi. Dunkirk-öt kétszer néztem meg ott 3 napon belül. Én nem fogok lemondani a moziról, most értünk haza pont a "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri"-ról és hatalmas élmény volt!!! <3

  • Peace

    nagyúr

    válasz #54625216 #49 üzenetére

    Vidéken biztos elég tré lehet a helyzet ilyen szempontból, nem irigylek senkit, aki szeretne angol nyelvű vetítésre beülni és nem budapesti. :( Minőséggel és a személyzettel nem szokott probléma lenni, főleg Corvinba és Westendbe járok, néha Aréna. De jelentősen kevesebb alkalommal, mint mondjuk 3-4 évvel ezelőtt. De azért 1-2 havonta így is sikerül eljutni. Persze mi is szeretünk otthon kényelmesbe elterülni a kanapén és ha kell, akkor leállítani kicsit a filmet. Ez az otthoni mozizás sokszor persze azért van, mert nem vetítik idehaza az általunk megtekinteni kívánt filmet.

    más, ami azért már kicsit ON: Netszerte az szerepel, hogy február 22-én kerül a mozikba az "Annihilation" és UIP-Duna Film a forgalmazó. Rájuk írtam, hogy tudtommal Netflixre megy egyből a film és nem kerül moziba. Megerősítették, hogy valóban így van, nem lesz bemutatva Magyarországon. :(

  • Peace

    nagyúr

    válasz PuMbA #59 üzenetére

    Nem is beszélve a hangsáv minőségéről! Látványfilmeknél vagy ütős akciónál vagy sci-finél mindenképpen az angol DTS hangot preferálom, szétszáll a szoba, annyira tolja a hangrendszer. Magyar szinkron pedig ugye 99%-ban sima 640-es AC3. :(

Új hozzászólás Aktív témák