Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz ddekany #35 üzenetére

    Az a vicc az egészben, hogy semmiféle igazi eszköz nincsen egy gyártó kezében erre. Gyakorlatilag teljesen kiszolgáltatott, és ráadásul bárki felnyomhatja őket, akár a ms akár egy GM-et a saját gyártású szoftverei, vagy kötődő liszenszek okán. Annyit tehet, amit még el tudok képzelni, hogy speciális szerződést köt a beszállítóival, amiben áthárítja az ebből származó hátrányokat. Mondjuk érvényesíts érdeket eképpen egy dél-ázsiai céggel szemben.
    Annyiféle aspektusa van az egésznek, hogy kész röhej. Többek közt olyan is, hogy féljen mindenki távolkeleti céggel bedolgoztatni, amikor stabilabb garanciákat egy hazai cégtől kaphat csak. Ráadásul ha egy államban ebből törvény születik -- mint ahogy ez meg is történt -- akkor egy több államra kiterjedő tevékenységi körrel rendelkező cég már szopott.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz ddekany #37 üzenetére

    "Ha ez tényleg így van, az nagyon ronda túlkapás..."

    Nekem is ez jutott az eszembe...

    "Munkahelyen kinek ér meg ez így gépenként 25e Ft megtakarítást "
    Attól függ, milyen munkahelyen... Egy olyan helyen, ahol főleg office feladatokra használják a gépeket, nagyon megérheti. Hardverekkel szívás már annyira nincs, a wifim elsőre ment a Linuxon (3-4 éve még tényleg nem volt egyszerű), a nyomtatókezelés is régóta jó már...

    ...kicsit már az a tendencia, hogy ami nem csillivilli új hardver, az nagyobb eséllyel nem működik a x64 Windowson, mint Linuxon; pl. itt a melóhelyen van olyan nyomtató, amire nincs x64 Win driver, de az tuti, hogy a Linux kezelné. (HP Laserjet 3600)

    Magyar cégek meg fillérb*ók; elég sok helyen látok már OpenOffice-t pl., mert oprendszert még csak vesznek, de Office-t...

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • floatr

    veterán

    válasz ddekany #37 üzenetére

    Igen, durván túllépnek minden ésszerűségi határon, és ez az, amit első körben kifogásol mindenki -- legalábbis ebbe kötnek bele, hogy szinte képtelenség ez az egész.
    A másik felvetésnél az a probléma, hogy mi akadályozza meg a törvényalkotókat abban, hogy minden szoftverliszenszre kiterjesszék a törvény hatályát? Volt már példa GPL-sértésre a ms részéről, és olyan nagyvállalatok, mint pl a redhat szintén baromira morcos lenne, ha egy általuk fejlesztett GPL-es szoftvert részben, vagy egészben "bezárna" "valaki", csak mert tart attól, hogy a további fejlesztéseit is GPL-alatt kéne kiadni.

    Csak egy kicsit gondold át: miért zárják ki? Miért kell kivételt tenni? Nem ugyanolyan törvényes liszensz, mint a többi? Miért sikítanak egyből olyanok, mint pl. intel, dell, ibm?

  • floatr

    veterán

    válasz ddekany #43 üzenetére

    Kérdezem, hogy valami logikát mutass már benne. Mi az a végtelenül egyszerű érv, ami miatt a FLOSS liszenszekre nem kell h vonatkozzon a törvény? Mert én az égvilágon semmi mást nem látok, csak az "előnyszerzést".

  • floatr

    veterán

    válasz ddekany #45 üzenetére

    Ezzel a törvénnyel a kezében újra kihasználhatja a piaci erejét. Nem hiszem, hogy nagy gondot okozna nekik találni olyan pontot egy nagyobb gépezetben, ahol épp liszenszsértésen bukhat el a dolog. A kezükben kifejezetten fegyver bárkivel szemben, hiszen szinte kizárt, hogy valaki ne használná a szoftvereiket. Bárkit betámadhat, csak elhatározás kérdése a dolog, akármilyen piacon is tevékenykedik. A groklaw példaként emlegeti a mobilszolgáltatókat, autógyártás, ruházati cégeket. A jogtulaj érintettség alapon bárkit bemószerolhat, ez állati nagy hatalmat ad a kezükbe.

    Ugyanez fordítva, semmiféle gondot nem okozhat náluk, amennyiben egy leányon keresztül követnek el GPL-sértéseket, esetleg mások követik el. A lényeg ebben van, hogy valami bődületes erővel védik az egyik felet, a másikat meg leszarják.

Új hozzászólás Aktív témák