Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz ddekany #37 üzenetére

    "Ha ez tényleg így van, az nagyon ronda túlkapás..."

    Nekem is ez jutott az eszembe...

    "Munkahelyen kinek ér meg ez így gépenként 25e Ft megtakarítást "
    Attól függ, milyen munkahelyen... Egy olyan helyen, ahol főleg office feladatokra használják a gépeket, nagyon megérheti. Hardverekkel szívás már annyira nincs, a wifim elsőre ment a Linuxon (3-4 éve még tényleg nem volt egyszerű), a nyomtatókezelés is régóta jó már...

    ...kicsit már az a tendencia, hogy ami nem csillivilli új hardver, az nagyobb eséllyel nem működik a x64 Windowson, mint Linuxon; pl. itt a melóhelyen van olyan nyomtató, amire nincs x64 Win driver, de az tuti, hogy a Linux kezelné. (HP Laserjet 3600)

    Magyar cégek meg fillérb*ók; elég sok helyen látok már OpenOffice-t pl., mert oprendszert még csak vesznek, de Office-t...

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • floatr

    veterán

    válasz ddekany #37 üzenetére

    Igen, durván túllépnek minden ésszerűségi határon, és ez az, amit első körben kifogásol mindenki -- legalábbis ebbe kötnek bele, hogy szinte képtelenség ez az egész.
    A másik felvetésnél az a probléma, hogy mi akadályozza meg a törvényalkotókat abban, hogy minden szoftverliszenszre kiterjesszék a törvény hatályát? Volt már példa GPL-sértésre a ms részéről, és olyan nagyvállalatok, mint pl a redhat szintén baromira morcos lenne, ha egy általuk fejlesztett GPL-es szoftvert részben, vagy egészben "bezárna" "valaki", csak mert tart attól, hogy a további fejlesztéseit is GPL-alatt kéne kiadni.

    Csak egy kicsit gondold át: miért zárják ki? Miért kell kivételt tenni? Nem ugyanolyan törvényes liszensz, mint a többi? Miért sikítanak egyből olyanok, mint pl. intel, dell, ibm?

Új hozzászólás Aktív témák