Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz martonx #21 üzenetére

    Elhiszem hogy lehet olyan helyzet, amikor valamiért az excel kell...

    De ha valamiért hatalmas adatmennyiséggel kellene "legózni", akkor mindig az az első gondolatom, hogy belövök rá egy pg adatbázist, beletolom az összes adatot, aztán kiveszem ami kell nekem.

    Volt már pár eset, amikor nagy fejvakarás kíséretében igyekeztek kitalálni, hogy akkor ezt most hogy kellene excel -lel megoldani, holott egy 5 soros query elég hozzá, ha sql. Ráadásul villámgyors.

    Ráadásul ez a kettő igazából nem zárja ki egymást. Nekem még mindig táblázatkezelő a táblázatkezelő, és nem adatelemzésre használható eszköz. Átlagos gépeken meg főleg nem. Nem tudom láttál -e már olyan megmosolyogtató jelenetet, amikor a több ezer soros excel táblába beledöglik a "gagyipentiumos" titkársági levelekre belőtt számítógép... :D

    Az excel a celladatokkal együtt tárol rengeteg mást is, ráadásul egyben van a formázás, az adatokkal, ami egy idő után szörnyű dolgokat eredményezhet, ha már pár ember kezén átment.

    Szerencsére manapság ritkán van a közelemben excel, de volt időszak, amikor kellet thogy használjam. (hála az égnek hogy ma nem nagyon kell... gyűlöltem mindig, éppen azért, mert sokan adatbáziskezelőnek hiszik, de sajnos a calc -al is ezt teszik.).

    Aztán van még egy gond, ami már nem önmagában az excel hibája, de az emberek hajlamosak ilyen egyedi táblákat összevissza levelezni... ha egy helyen van minden, akkor ilyen gond nincs.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz martonx #26 üzenetére

    Te pedig még életedben nem láttál nagy adatmennyiséget.

    Attól függ mit tekintesz nagy adatmennyiségnek. Néhány millió rekord szerintem már nagy adatmennyiségnek számít.

    De valóban nincs jelentősége hogy ezt az irányt folytatjuk -e. Már csak azért sem, mert nem állítottam, hogy ne lenne olyan helyzet, amikor az excel jó megoldás lehet.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák