Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz Tazsam01 #19 üzenetére

    Tudom, hogy nem tartozik ide... de nekem még sosem jutott eszembe hatalmas táblákat bármilyen táblázatkezelőbe berakni. Adatfeldolgozásra ott az adatbáziskezelő. Azért van. Csillió rekordból kilegózza nekem pillanatok alatt, amit akarok.
    Táblázatkezelővel meg lehet szűrt adatokból diagramokat rajzolgatni (hogy tetsszen a végeredmény annak akinek kell), meg képletezni a végeredményt, ha kell.
    De hogy egy számolótáblába én millió rekordot írjak.... azt inkább nem.

    Ettől függetlenül elég furcsa, hogy ezen a téren a microsoft ennyire nem mozdul semerre.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz martonx #21 üzenetére

    Elhiszem hogy lehet olyan helyzet, amikor valamiért az excel kell...

    De ha valamiért hatalmas adatmennyiséggel kellene "legózni", akkor mindig az az első gondolatom, hogy belövök rá egy pg adatbázist, beletolom az összes adatot, aztán kiveszem ami kell nekem.

    Volt már pár eset, amikor nagy fejvakarás kíséretében igyekeztek kitalálni, hogy akkor ezt most hogy kellene excel -lel megoldani, holott egy 5 soros query elég hozzá, ha sql. Ráadásul villámgyors.

    Ráadásul ez a kettő igazából nem zárja ki egymást. Nekem még mindig táblázatkezelő a táblázatkezelő, és nem adatelemzésre használható eszköz. Átlagos gépeken meg főleg nem. Nem tudom láttál -e már olyan megmosolyogtató jelenetet, amikor a több ezer soros excel táblába beledöglik a "gagyipentiumos" titkársági levelekre belőtt számítógép... :D

    Az excel a celladatokkal együtt tárol rengeteg mást is, ráadásul egyben van a formázás, az adatokkal, ami egy idő után szörnyű dolgokat eredményezhet, ha már pár ember kezén átment.

    Szerencsére manapság ritkán van a közelemben excel, de volt időszak, amikor kellet thogy használjam. (hála az égnek hogy ma nem nagyon kell... gyűlöltem mindig, éppen azért, mert sokan adatbáziskezelőnek hiszik, de sajnos a calc -al is ezt teszik.).

    Aztán van még egy gond, ami már nem önmagában az excel hibája, de az emberek hajlamosak ilyen egyedi táblákat összevissza levelezni... ha egy helyen van minden, akkor ilyen gond nincs.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz tatararpad #23 üzenetére

    Egy táblázatkezelő, ami idővel kapott olyan kiterjesztéseket, és funkciókat, amik alkalmassá tették adatelemzésre is. Ettől még táblázatkezelő marad. A word sem lett kiadványszerkesztő, hiába lehet nagyjából könyvet formázni...

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz martonx #26 üzenetére

    Te pedig még életedben nem láttál nagy adatmennyiséget.

    Attól függ mit tekintesz nagy adatmennyiségnek. Néhány millió rekord szerintem már nagy adatmennyiségnek számít.

    De valóban nincs jelentősége hogy ezt az irányt folytatjuk -e. Már csak azért sem, mert nem állítottam, hogy ne lenne olyan helyzet, amikor az excel jó megoldás lehet.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz tatararpad #25 üzenetére

    Ha egy szövegszerkesztőt alkalmassá tesznek arra, hogy táblázatokat is készíthess benne, még nem lesz táblázatkezelő.
    Egy táblázatkezelő sem szűnik meg táblázatkezelő lenni attól, hgoy kap új funkciókat. Pont ugyanúgy egy felületen fogja tárolni az adatokat, a formázást, és a képleteket. Simán megtehetem, hogy elrontom az egész táblát azzal, hogy a 64327. sor, 32. cellájába belerongálok.
    A táblázatkezelő attól táblázatkezelő, hogy táblázatokat kezel....

    Ha google barátoddal elkezdesz definíciókat keresni, akkor ilyeneket találsz hogy:
    "Excel is a spreadsheet program from Microsoft, a component of its Office product group for business applications..."

    vagy

    "Microsoft Excel is a spreadsheet developed by Microsoft for Windows, macOS, Android and iOS. "

    Valószínűleg egyikük sem tudhatja mi ez, mert mind azt hiszik, hogy táblázatkezelő. Szólj nekik hogy nem így van.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz tatararpad #30 üzenetére

    Ennyi erővel ha legközelebb Word-ben kellene egy 4x4-es táblázat, majd azt mecsinálom Excel-ben, mert az a táblázatkezelő.

    Nem ezt írtam... Olvasd újra.

    Adatelemzés szempontjából pont ezért jobb használni az Excel-t. Mennyivel jobb ha egy valós időben használt tranzakciós adatbázist baszol el?

    Az adatbázisnál nincs olyan hogy "64327. sor, 32. cella". Ott rekordok vannak, amiket akkor ad vissza, ha jól kéred. Nem cellákat, és cellaformátumokat tárol, (mint a táblázatkezelő...) hanem adatokat, és adatszerkezeteket. Egy mező, egy adat. Nem formázás, nem képlet, hanem adat. Nincs fizikai címe a mezőnek, (mint a cellának).
    Ez mind azért van, mert az egyik táblázatkezelő, a másik meg adatbázis. Ezért is skálázódnak egészen máshogy. Ezért is sokkal alkalmatlanabb számtalan feladatra az excel, mint az adatbáziskezelők, és ezért igaz a fordítottja is. Hatalmas adatmennyiségben turkálás az adatbáziskezelőknek fekszik jobban.

    Szóval akkor még egyszer... Lehet excellel adatokat elemezni, és csinálják is. De ez nem jelenti azt, hogy ez a legalkalmasabb eszköz a feladatra.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák