Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HaaS

    addikt

    válasz mephi666 #13 üzenetére

    Igen, szép is lenne, de nehezen megvalósítható, sajnos:)!

    Igazából én nem cégszinten gondolkozom, hanem az emberek szintjén.
    Nekem azokkal az emberekkel van bajom, akik folyton sztrájkolnak, és azért tüntetnék, hogy ezzel a viselkedéssel ne dolgozhassanak, mert erre senkinek nincs szüksége: küldjék el őket... mert vannak, akik örömmel dolgoznának helyettük.

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • whiz

    aktív tag

    válasz mephi666 #13 üzenetére

    "az lenne az igazi ellentüntetés, ha pl. 1hónapig 90%-al kevesebben választanák a bkv járatait és helyette főleg gyalog/biciklivel közlekednének"

    Tényleg ez kellene, mert a f@szkivan, hogy jól kereső nyivákoló s€ggfejek miatt kellett ma szabadságot kivennem, mert senki nem lakik arra, ahol én, így nem is visznek be melózni. Túlélem, csak nem tudom miből gondolják ezek, hogy ha bármi bajuk van, akkor minket kezdenek el szopatni. A szar buszokért még oké, és nem sajnálom én a pénzt se tőlük, leszarom mennyit keresnek. De azért ami sok, az sok. Mindenhol leépítések, meg válság, meg tököm, erre 13%, hát menyjenek a k**ba anyjukba.
    Ha nálunk mindig jó időjárás lenne még meg is lehetne csinálni azt, hogy mindenki bringázik. Akkor aztán nem lenne szükség a csodálatos szolgáltatásra (ezt inkább ne is részletezzük), aztán kiba**hatnák mindet az utcára. Majd akkor pofázzon, hogy 13%, amikor odaáll a kocsim mellé mocskosan, büdösen, és azért könyörög, hogy csak 10Ft-ot adjak egy köcsög zsemlére... bah, kidühöngtem magam én is...

    Egy jó hacker nem kéri le a napot!

  • Dany007

    veterán

    válasz mephi666 #13 üzenetére

    Áh, a tömegközlekedést nemigazán lehet kihagyni.
    Ilyen időben akinek 5-6, pesten 10-20-30km-t kell utaznia a melóhelyig nemhinném, hogy biciklire ülne. Én legalábbis biztos nem :)
    Kurvajó dolguk van ott a Bkv-nál és szépen ki is használják a helyzetüket.
    Mint mondtam, én nem bruttó összegekről beszéltem, és a felhozott példám egy vidéki, falujáró buszsofőr fizetése volt. Gondolom Pesten jobban megfizetik. Szóval ha a 250-hez nem is, de a nettó 200-as keresetet még mindig valóságosnak látom, hogy ezek annyit simán megkeresnek.

    Ilyenkor szépen azt kell csinálni, amit minden főnökség tesz. Sztrájk után az összeset kirúgni. Ennyi. Elbocsájtásra mindig lehet indokot találni. Ez nem is kérdés. A munkanélküliség pedig akkora, hogy szerintem legalább 4 ember jutna minden kirúgott Bkv-s helyére. Olyan emberek, akik megbecsülnék azt a havi ~ 200 kp-t.

    Ha az ápolók sztrájkolnának az megint más téma lenne. Van pár ápolócsajszi ismerősöm, 85-90-et kapnak kézhez. Aztán el lehet gondolkozni melyik terület érné meg a nagyobb fizetést?
    Az én fizetésem az elmúlt 4 évben nettó 80 ezerről 85 ezerre nőt... :U

    Amúgy kíváncsi vagyok mikor jön ide egy BKV párti, mert alig várom a választ arra a kérdésre, hogy melyik munkaterület az, ahol ilyen minimális végzettséggel ennyit fizetnek...

  • D.R.O.

    tag

    válasz mephi666 #13 üzenetére

    Jah csak ebben az esetben kirúgnák a buszsofőröket meg a többit, megszüntetnék a járatokat, de a vezetőség maradna, és az így felszabadult pénzeket szépen zsebretennék (nem kell kifizetni a béreket, mert kirúgták őket, sem üzemanyagot ...stb), aztán amikor a gyalogsztrájkból visszamész nem lesz mivel utazni, se busz, meg se buszsofőr...stb, csak a még jobban meghízott Bkv vezetők. Mert ugye te sem gondoltad komolyan, hogy először a vezetőségben tisztogatnak majd.

    Egyébként a Bkv. vezetői nem hülyék, csak "nem azt csinálják" amiért ott vannak, de azt durván jól, és ezért szívesen szétrúgnám a seggüket. Jah és a sztrájkosoknak is szétrúgnám a seggüket, egy szerencséjük volt, hogy a metrók járnak, mert különben irgum-burgum lett volna.

    Irgum-burgum :)) .

    A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

  • Pörp

    senior tag

    válasz mephi666 #32 üzenetére

    A rágyújtáson már én túl vagyok, felb****am magam én is ezen. Feltéve, ha az Intex.hu a valóságnak megfelelően közölte ezt a 250e körüli bruttót. Szüleim tanárok, 30 év munkaviszony után örülnének, ennek a fizetésnek. Sztrájkolhatnak, van sajnos sok munkanélküli tanár a helyükre azonnal...

Új hozzászólás Aktív témák