Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thusor

    őstag

    válasz Csabroncka #18 üzenetére

    Nem vagyok a téma szakértője. Úgy olvastam egy cikkben, ha lehet a cikknek hinni, hogy igazából nem is a felbontás (4K) a lényegi információ stream esetében, hanem a bitráta amivel kódolták. Minél magasabb a bitráta, annyival nagyobb sávszél kell az átvitelhez. Szóval akár az 1 Gbit is természetesen bőven elég lehet. Én nem is a streamre gondoltam első sorban, hanem az esetleges adatok mozgatására NASról gépre, vagy vissza (akár filmek, sorozatok).

    Jelenleg még baromi drága a 10 Gbit kiépítése magánszemélyek részére otthonra. De idővel ez sokkal olcsóbb lesz, így lesz értelme elgondolkodni, hogy 1 Gbit helyett 10 Gbitre váltsanak az emberek. Ezzel sávszélességet növelve mind belső hálózatra, mind esetleges gyorsabb internetre (már ahol ez elérhető). Egyébként legtöbb esetben az idő spórolása is lehet indok, hogy a belső hálózaton 10x gyorsabban mozgatható ugyanannyi adatmennyiség mint 1 Gbiten. Ez olyan mint az internet. Nem tök mindegy, hogy 50 Mbit/20 Mbit netem van ami elég sokra elég vagy 2 Gbit/500Mbit netem? Igazából jelenleg a gyorsaság növekedése az idő csökkentésére fordítható...

    AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

Új hozzászólás Aktív témák