Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz sb #34 üzenetére

    Nincs typical.. olyan ez, mint a tdpbol levezetni az aktualis fogyasztast. Huznak egy vonalat (raadasul tobb szinten - fogyasztas, homerseklet), addig skalazodik, de hogy melyik programnal hogy eri ezt el, megjosolhatatlan. A gpuknal is kartyankent kell merni, hogy mi lett a tenyleges orajel az adott jateknal, ami hutes, konfigolas, gyartofuggo. Gondolom a lapgyartok implementacioja sem 100%ig egyforma, milyen hutest tettel ra, milyen programmal nezted, a variaciok szama vegtelen... meg ugyanannal a procinal is. De meg a procik kihozatala es alapfeszultsege sem egyforma.

    Ez gyk most “gyari” tuning, nincs ket egyforman tuningolhato konfig, lutri mit kapsz. Az alaporajelet birja x magon, meg egy max orajelet bizonyos korulmenyek kozott. Ami a ketto kozott van, kiszamithatatlan. A hasonlo megoldasok minden gyartonal igy fognak mikodni, ezen felesleges hozongeni, ha nem igy mukodnenek, akkor lehet meg hatekonyabbra csinalni.

    Itt is elo lehet majd venni a mobiloknal hasznalt “teljesitmeny 10 perc terheles utan” dolgot.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • arn

    félisten

    válasz sb #64 üzenetére

    videokartyaknal azert nincs akkora szoras, mert adott a hutes es a nyak, es altalaban nem a "legbudgetebb" kartyakat szoktak osszevetni a legdragabbakkal. de szoras meg ott is van - majdnem 200 mhz pl az 1070nel. [link] ekkora kulonbsegekert sokan harakirit kovetnenek el, es vernek az asztalt, hogy miert megy a masiknak tobbet.

    itt azert nem mindegy, hogy pl az egyik procit alacsony, a masikat meg egy magas viddel nezik, tenylegesen hogy hajtja meg az adott alaplap. es az sem, hogy egy gyari hutovel probalkozol, vagy egy haztombnyi noctuaval. meg ha a program konstans is. irhatnanak egy szamot, csak eppen egy olyan modszerrel mernek, amit lehet sose tudnal reprodukalni - mi ertelme?

    a tdp is szep es jo, de nem veletlenul mernek a benchekben, es nem veletlenul ugyanazzal a programmal. mit szolnal, ha mongy az egyiket az egyik renderelovel neznek, a masikat meg vmi masikkal... rendesen felborogatna a sorrendet. majd itt is megnezik ezeket a szinteket, az adott programmal ki is fog jonni egy orajel.

    de mar irtam parszor, hogy ezeknek az orajeleknek, turboknak, tdpnek, magszamnak, architekturaknak koszonhetoen ugy ossze fognak mosodni a hatarok, hogy ember legyen a talpan, ami gyakorlati meres nelkul megallapitja, hogy mi lesz a vegeredmeny ket proci viszonylataban akar egy generacion belul is (most nem a nyilvanvalo kulonbsegekrol beszelek). gyk total mindegy milyen orajelen jar, ugyis az lesz, hogy az xy tipusu processzor ennyit tudott az xy benchben. elvesziti az ertelmet, a magszamok es orajelek hasonlitgatasa, annyi mindentol fog fuggeni a vegeredmeny.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • Raymond

    félisten

    válasz sb #98 üzenetére

    "Nem írnak le semmit több magra, innen is hiányzik."

    Ez nem sokat jelent, mar irtam visszabb, de egesz par hettel vagy talan egy honappal ezelottig meg a Kaby Lake adatok so voltak ott, a 6th Gen-nel vegzodott az egesz.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Új hozzászólás Aktív témák