Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz arn #41 üzenetére

    Ne viccelj. Miért ne lenne tipikus terhelt, sokmagos fogyasztás? nem azt mondtam, hogy 1-6 magra adjanak meg egy értéket.
    Nem ismerek olyan programot, ami 100% cpu load-ot ír ki, de közben pár üres ciklust futtat a háttérben 10% TDP-vel megy a proci.

    Eddig kb. kétféle TDP kategória létezett: "normál" 100%-os terhelés és AVX-es. És kb. tök mindegy, hogy melyik tesztet vagy real world alkalmazást nézzük, ha 100% cpu usage-et ír akkor nagy szórás nincs benne. Ha pedig a TDP nem szór akkor az elérhető órajel sem.

    A vga-knál sem látom azt a szórást amit itt felvázoltál. Van órajel eltérés, de minimális.
    Itt pedig most pl. i5-8400-nél 2.8 vs 3.8GHz-ről beszélünk. Ezen nincs mit szépíteni, köze nincs a valósághoz ha a két érték lehet a min-max határ.

    De fordítsuk meg: szerintem te is elég biztosan meg tudnád mondani 1-2 prociból ill. mérésből az ennél jóval pontosabb tipikus órajelet 6 magra. Akkor a tervező/gyártójuk ne tudná? :)

    A hőmérsékletet ne keverjük ide, főleg mobilnál nyilván ezek alapján nagy a szórás. De desktopon ezzel nem lehet gond, lásd 8400. Vagy ha van vele gond az sem ezekben az órajel tartományokban... 5GHz felett elhiszem, de itt most nem erről beszélünk. (Az meg végképp más kérdés, hogy ha nem bénáznának a pasztával/gappel akkor még az sem lenne gond.)

    Itt simán arról van szó, hogy mondjuk a 6/12 @4.3 65W leírva már kiverte volna a biztosítékot így leszedték.
    Azt is értem, hogy ha otthagyták volna bátran akkor ez a tiszta marketing és annyi. Így működik.
    De ettől még nem kell szeretni, ha amúgy sokkal tipikusabb adatokat is meg lehetne adni az arra szomjazó felhasználóknak. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák