Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz arn #28 üzenetére

    Vmi typical-hoz közeli azért nem lenne rossz a specbe.
    A 65W i5/i7 nonK 3.8 és 4.3GHz-eihez képest. Mert ez így elég túlzónak tűnik.
    Erre megoldás, hogy ki sem írják? Nem nehéz kikövetkeztetni, hogy mit gondol a kedves user erről...

    (Másik topicban írtam, hogy mobil prociknál már régóta ez van nagyüzemben. De mondjuk ott is zavarta a usereket. Most a 4 magos 15W-osoknál meg még gázabb a kép.)

  • sb

    veterán

    válasz arn #41 üzenetére

    Ne viccelj. Miért ne lenne tipikus terhelt, sokmagos fogyasztás? nem azt mondtam, hogy 1-6 magra adjanak meg egy értéket.
    Nem ismerek olyan programot, ami 100% cpu load-ot ír ki, de közben pár üres ciklust futtat a háttérben 10% TDP-vel megy a proci.

    Eddig kb. kétféle TDP kategória létezett: "normál" 100%-os terhelés és AVX-es. És kb. tök mindegy, hogy melyik tesztet vagy real world alkalmazást nézzük, ha 100% cpu usage-et ír akkor nagy szórás nincs benne. Ha pedig a TDP nem szór akkor az elérhető órajel sem.

    A vga-knál sem látom azt a szórást amit itt felvázoltál. Van órajel eltérés, de minimális.
    Itt pedig most pl. i5-8400-nél 2.8 vs 3.8GHz-ről beszélünk. Ezen nincs mit szépíteni, köze nincs a valósághoz ha a két érték lehet a min-max határ.

    De fordítsuk meg: szerintem te is elég biztosan meg tudnád mondani 1-2 prociból ill. mérésből az ennél jóval pontosabb tipikus órajelet 6 magra. Akkor a tervező/gyártójuk ne tudná? :)

    A hőmérsékletet ne keverjük ide, főleg mobilnál nyilván ezek alapján nagy a szórás. De desktopon ezzel nem lehet gond, lásd 8400. Vagy ha van vele gond az sem ezekben az órajel tartományokban... 5GHz felett elhiszem, de itt most nem erről beszélünk. (Az meg végképp más kérdés, hogy ha nem bénáznának a pasztával/gappel akkor még az sem lenne gond.)

    Itt simán arról van szó, hogy mondjuk a 6/12 @4.3 65W leírva már kiverte volna a biztosítékot így leszedték.
    Azt is értem, hogy ha otthagyták volna bátran akkor ez a tiszta marketing és annyi. Így működik.
    De ettől még nem kell szeretni, ha amúgy sokkal tipikusabb adatokat is meg lehetne adni az arra szomjazó felhasználóknak. :)

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz arn #65 üzenetére

    videokartyaknal azert nincs akkora szoras, mert adott a hutes es a nyak, es altalaban nem a "legbudgetebb" kartyakat szoktak osszevetni a legdragabbakkal. de szoras meg ott is van - majdnem 200 mhz pl az 1070nel. [link] ekkora kulonbsegekert sokan harakirit kovetnenek el, es vernek az asztalt, hogy miert megy a masiknak tobbet.

    Szerintem ott többet számít a körítés. Ház+hűtés. Most komolyan, 150-300W-os vga-król beszélünk, procinál meg most a kegyetlen 65W-os példányok a kiszemelt vitaalanyok leginkább...
    De azt is nézhetjük, hogy rengeteg gyári tuningos vga kártya van. Prociknál jóval standardabb az egész körítés/hűtés/VRM témakör. Mutass lapot/hűtőt ami nem tud 65-95W-ot normálisan kezelni. Persze, lehet ilyen, de csak nagyon extrém esetben. Még a lekvár se okozna gondot. :D

    itt azert nem mindegy, hogy pl az egyik procit alacsony, a masikat meg egy magas viddel nezik, tenylegesen hogy hajtja meg az adott alaplap. es az sem, hogy egy gyari hutovel probalkozol, vagy egy haztombnyi noctuaval. meg ha a program konstans is. irhatnanak egy szamot, csak eppen egy olyan modszerrel mernek, amit lehet sose tudnal reprodukalni - mi ertelme?

    Ugyanaz, könyörgöm: 65W-ról beszélünk. Vagy nagyon max 95-ről. Milyen sokféle környezeti tényezőről beszélünk ami egy 65/5W-os procinál mondjuk 6-800-1000MHz különbségeket adna órajelben?
    Nekem i5-6500-asom van, 65W szintén. EVO 212 passzívan elviszi. Az Intel 4.5-5GHz közé húzott procijainál merül fel - ott is a kupak miatt - a throttling. Olyan mintha a fizikai szabályai megváltoztak volna egyik napról a másikra.

    a tdp is szep es jo, de nem veletlenul mernek a benchekben, es nem veletlenul ugyanazzal a programmal. mit szolnal, ha mongy az egyiket az egyik renderelovel neznek, a masikat meg vmi masikkal... rendesen felborogatna a sorrendet. majd itt is megnezik ezeket a szinteket, az adott programmal ki is fog jonni egy orajel.

    Azért a tesztekben nincs ekkora szórás. Nyilván pontos méréshez értelmetlen összevissza mérni, de amúgy adott magszám+terhelés mellé azért erősen egyforma fogyasztások jönnek ki most is.

    de mar irtam parszor, hogy ezeknek az orajeleknek, turboknak, tdpnek, magszamnak, architekturaknak koszonhetoen ugy ossze fognak mosodni a hatarok, hogy ember legyen a talpan, ami gyakorlati meres nelkul megallapitja, hogy mi lesz a vegeredmeny ket proci viszonylataban akar egy generacion belul is (most nem a nyilvanvalo kulonbsegekrol beszelek). gyk total mindegy milyen orajelen jar, ugyis az lesz, hogy az xy tipusu processzor ennyit tudott az xy benchben. elvesziti az ertelmet, a magszamok es orajelek hasonlitgatasa, annyi mindentol fog fuggeni a vegeredmeny.

    Ennek úgy van értelme, ha egyben nézed a teljes procira. 1-4-6-8 magra egyetlen TDP, Turbo. Így nyilván hatalmas a szórás és ilyen szempontból koncepcióváltás van. Nagyon helyes, hogy ha kell akkor 1 magon teker 4GHz-en 15W-ból, ha meg render fut akkor pl. 6 magon 2.5-ön. Mindkettő a leghatékonyabb a maga nemében.

    De ha kivesszük a mobil megoldásokat ill nem egyetlen számot adsz meg, hanem 1-2-4-6-8 magos Turbót egyetlen TDP-n belül akkor mindjárt tök egyértelmű a helyzet. Itt viszont semmi nem változott, ugyanaz a világ van. Az architektúra ugyanaz, a fizika ugyanaz. Most is megmondod kb. 200MHz-re pontosan, hogy meddig fog Turbózni X TDP-ből Y magon egy proci. Semmi nem változott csak a marketing előbb kicsit túl bátor volt most meg besz*rt.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz #95904256 #67 üzenetére

    Ennél már csak a Kinder tojás egyszerűbb. Kéred a pénzt érte és az van benne amit akarsz...

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz carl18 #94 üzenetére

    Nem teljesen így van.
    Az egymagos - egyetlen számmal jelzett - Turbo mindig az egymagos volt. Soha nem ment annyin 4 maggal egy proci sem. Az más kérdés, hogy ez is kicsit marketingszagú, de azért ez így normális. Ha csak egy számot adnak meg akkor nem lehet, hogy 1-2-4-6 magon is ugyanazt tudja a TDP keretből.

    De eddig meg volt adva specben a 2-4 magos órajel is:
    https://www.intel.com/content/.../000005647/processors.html
    Láthatod, a 3470/3570 is pont annyit ment nálad amennyit leírtak.

    Most viszont ez változott: Nem írnak le semmit több magra, innen is hiányzik.
    Amit pedig megadtak a korábbi specekben a Coffee procik megjelenésekor azokat sem hozzák majd vélhetően órajelben a kisebb 65W-osak. Tehát a sima i7-8700 ill. i5-8400 a 4.3 és 3.8-at 6/12 szálon. Legalábbis nagyon gyanús, hogy emiatt kellett hirtelen változtatni a bevett formulán.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Raymond #99 üzenetére

    Meglátjuk... a lényeg ugye a hír volt amihez kommentelünk, az meg egyértelműen arról szólt, hogy nem nagyon akarják megadni a frekiket.

Új hozzászólás Aktív témák