Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DummyBoy

    senior tag

    Azért egy 100+k-s kormány nem a hétvégi "lehetletolokegykört" sofőröknek van kitalálva :)

    Bár nem tudom honnan van a 127k, kicsit többért T500RS-t is lehet kapni.

    Ezekhez is van mindenféle földi jó, extra pénzért, nem kell agódni, viszont azt érdemes tudni, hogy a TM nem egy ligában játszik ám a Logitech-el :)

    Mellesleg ez az olcsó kormány azért nem rossz One-hoz ...

    @StLui: Ott van a TM TX F458 Italia, azzal mia a gond? Hála az égnek nem tudnék hová tenni egy kormányt xD

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz arty #19 üzenetére

    Isten ments, hogy kötözködjek, de van egy olyan érzésem, hogy nem igazán találkoztál idáig a "féreg, legalja, vackot gyártó TM" termékeivel ...

    Logitechet cserébe megtalálod az aláírásomban ...

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz arty #22 üzenetére

    Ha van TX-ed, és - ahogy látom - kormány témában lényegesen jobban tájékozott vagy mint én, akkor azért illendő lenne látni, hogy a két kormány között nem csak az FFB megléte/nemléte a különbség ... (Ettől függetlenül én is felhúztam a szemöldököm az árazáson, de szerintem ez a PS kompatibilitás miatt lett ilyen vad ...)

    A listámról, pedig nem szeretnék hitvitát nyitni, meg fanflémwart, én is elég régóta használok ilyen termékeket, mind a 3 gyártó egyezik abban, hogy a jónak nevezhető HW-eiket olyan mocskos SW supportal áldják meg, ami egy bizony szint felett nem elfogadható. AMD eredetileg ATI lett volna, de mostmár ez így helyes ... Viszont a Logitech pont szimes cuccal tette fel az i-re a pontot ...

    A TX-en mellékesen rengeteget gondolkodom, de félek nem lenne kihasználva, és nem is tudnám hová tenni ...

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz neilszab #24 üzenetére

    Sajnos konzolhoz nem kapsz mást ... Van legalja és legteteje ... a kettő között pedig max a kontroller.

    Ráadásul konzolon nem cél a hardcore szimuláció, hiszen arra a PC a kiegészítők és a modularitás miatt sokkal inkább alkalmas.

    Viszont nem kell feltétlenül HC simesnek lenni, hogy valaki szeresse/élvezze az autós játékokat, és ahhoz jól jöhet egy jó kormány :)

    Bár én lennék a legboldogabb, ha lenne "középkategória" ... De sajnos nincs.

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz neilszab #26 üzenetére

    Ja, bocs, elfelejtettem hozzátenni, hogy nextgen ... :)

    Prevgen más kategória, de nekem ráadásul xbox-om van, az majdhogynem Fanatec only volt. PS tulajok ebből a szempontból jobb helyzetben vannak. Anno mikor a One kijött, láttam egy interjút, amiben volt arról szó, hogy egy teljesen új FFB vezérlést fejlesztettek, és emiatt nem kompatibilis a One a régebbiekkel ...

    Szimuláció minősége ... nos igazad van, de egy bizonyos szinten már ezek is tényezők ... De nem is jól fogalmaztam talán ...

    Ha elkezdesz szimulátorokkal - szimulációval komolyabban foglalkozni, egy idő után kinövöd az alap lehetőségeket. (Autószimekben nem vagyok annyira otthon, én repültem ...) Ekkor jönnek az extrák ... mint a jobb kormány/joy/hotas, lábpedál, loadcell-es fékpedál, fejmozgás érzékelő, stb ... Ezektől nem biztos, hogy jobb lesz valaki, elég már az hogy egy teljesen más élményt nyújt így a "játék".

    Aki megteheti, az vásárol, aki nem az pedig épít. Ez a legszebb az egészben. Ilyen pl. szvsz soha nem lesz konzolon. (Vagy pl: FFB finomhangolása file-ok cserélgetésével, meg ilyen-olyan trükkökkel :) )

    Viszont aki már HC módon foglalkozik az ilyesmikkel, az tudja, hogy a HC réteg az bizony nem jelent embertömegeket. (Én sosem voltam igazán HC, egyszerűen csak egy lelkes amatőr, de nem hiszem, hogy emlékeznék olyanra, hogy nem fértünk volna el egy szerveren xD)

    Ez a része a játékosoknak már csak egy (sajnos) igen kis réteg.

    Nos, a konzolok nem a rétegeknek készülnek, hanem a tömegeknek. Egy ilyen tömegnek nem biztos, hogy megéri HC szimulációt fejleszteni. Ezt a Turn10 is elmondta, mikor a Forza 5 megjelent. Nem a HC szimuláció a cél, hanem hogy megszerettessék a tömegekkel az autósportot.

    Jó példa erre a Horizon, mikor kijött ment a fujjogás, hogy ez bizony méltatlan a Forza névre ...
    Viszont sokaknak pont ezért tetszett, mert végre nem csak zártpályás versenyek vannak, és azért megiscsak jobb mint egy NFS.

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz StLui #30 üzenetére

    Az MS hardveres téren tudot jó dolgokat csinálni anno ... az FFB-s joyukra mai napig vadásznak a szimesek, akinek van meg semmi pénzért nem szabadulna meg tőle.

    @-RARA- : Sajnos nem, tapasztalat ... nagyon fájó tapasztalat ... ha trollkodni akarnék, akkor az lenne az aláírásomban, hogy ezek a cuccok mennyire sz@rok. De nem az van. Az elmúlt soksok évnyi tapasztalatom az, hogy ezektől a gyártóktól nem szabad olyan terméket vásárolni, amelynek a működéséhez bármi nemű firmware, driver vagy software kell.

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz neilszab #32 üzenetére

    Logitech G940 tulaj voltam :) És az pedig fényévekkel jobb volt mint az összes többi olcsóbb joyuk :)

    Mellette volt nálam Logitech G25-ös egy jó darabig (De annyi ideig nem sajnos, hogy hosszútávú tapasztalatokat tudjak mondani :( )

    HW oldalon tényleg szuper cucc volt mindkettő. (Bár a G940-nél van pár apróbb - tervezési szempontból viszont kolosszális - baki, de ezek orvosolhatóak, csak bosszantóak ...)

    Ráadásul egy ideig csak és kizárólag Logitech egereim és billentyűzeteim voltak :)

    Viszont!

    Ahogy néztem, a Logitech honlapján ugyanaz a katasztofálisan hulladék SW tölthető le a G27-hez is mint a G940-hez. (Persze lehet hogy kormány oldalon nincs vele annyi kínlódás, mint amit joy oldalon tapasztaltam ...)

    Azt a SW-t talán kicsit több mint 3 ÉVE igérte meg a Logitech, hogy frissíti, és majd jön a NAGY DURRANÁS ... És még mindig várjuk ... (Pontosabban én már nem :) )

    Nos, egy 100k-s HW-nél, ami mellékesen nem is gagyi kategória, azért lehet elvárnám, hogy a működéséhez szükséges SW valamilyen szinten naprakész legyen és ne 5 nap múlva ünnepelje a 4-ik ÉVfordulóját.

    És akkor azokat a tréfás apróságokat nem is említem, hogy a Logitech egereimnél talán még a mai napig nem lehet a billentyűkombinációknál Windows gombot hozzárendelni ... Holott amiket szerettem volna, azokhoz mindhez kellene ...

    Aztán headset és rádiós egér vonalon az USB-s vevők és csatlakozók rendszeres elhalálozása ... (unifying mondjuk jó ötlet volt :) )

    Bár a Logiter customer care példásan jó volt nagyon sokáig, azért egy idő után felmegy a pumpa az emberben ... és eljön az az időszak, amikor kimondja, hogy oké, ilyet többet NEM. És így született az aláírásomban lévő lista. Nem azért mert 1-szer gondom volt valamivel ... Az előfordul. Hanem mert sokszor.

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz arty #35 üzenetére

    De te is kb. ennyit adtál egy olyan kormányért ami csak annyiban különbözik egy 3 pálcikás teszkó valjú kormánytól, hogy van benne motor ... Így ennek kevés köze van a konzolokhoz ...

    Nem értem ... (Gondolom dühös vagy, de PC-re lényegesen nagyobb a választék, mégis ezt választottad. ennek azért csak van valami oka ...)

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz arty #38 üzenetére

    Érthető mondjuk. A legrosszabb, hogy nincs választék ...

    Ezért írtam - bár PS téren abszolút nem vagyok tájékozott - hogy "állítólag" nem "kibaszásból" nem kompatiblis a One a régi kormányokkal.

    Ez mondjuk MS fórumon is vitatéma volt, anno rákérdeztem, hogy várható-e valamilyen módon az One-ra a 360-as kiegészítők támogatása ... Wireless az eltérő protokollok miatt nem valószínű, viszont az USB-seket rengetegen támogatták ... Bár én csak a Razer Sabertooth-omat szerettem volna megtartani, de elég sokan pont a kormányszettek miatt szeretnék ezt, nem akarnak megválni a komolyabb szettektől, amik ára elég könnyen szökkenhet a konzolok ára fölé ...

    Persze alternatív megoldások vannak, pl: a Chronusmax, ami nem is olyan drága, csak kicsit macerás, mert kell mellé egy PC is (laptop elég ...) és még FFB is van, de az azért nem ugyanaz.

    Volt valahol a dzsátubin egy videó, amiben elmondják, miért nem komptibilis az One a 360-as kormányokkal, de természetesen akadnak akik szerint ez is csak bullshit ...

    Horizont és Forzát (3 ... a 4-et azért nem vettem meg, mert tudtam, hogy jön az One ...) én is szerettem - persze lelkesamatőr szinten, ahová bőven elég a kontroller xD - de mivel szimulátoroztam anno, és volt szerencsém pár PC-s szimet kormánnyal játszani, így én is erősen gondolkodom rajta, hogy ha bizonyos feltételek teljesülnek, akkor szülinapomra meglepem magam egy TX-el :) (Eléggé dicsérik mindenfelé, persze a kormány és pedál "olcsó" feelingjét említik, viszont magát a lelkét, azt agyondícsérik :) )

    Picit örülök, hogy ilyen drága, mert ez az egyik ok, amiért még nem vettem ... A másik, hogy valamilyen alternatív megoldást kell találnom, hogyan tudnék pár másodperc alatt előkapni és eltünteni egy kormány + pedálszettet a nappaliban, valamint kompatibilissé tenni ezt a játszós babzsákfotelemmel ... (Kell egy normális wheelstand ...)

    Szóval nem olyan egyszerű ez a dolog ...

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz arty #41 üzenetére

    Na ide pötyögtem egy féloldalas walloftextet ... aztán elsakkkoztam :)

    TL;DR: Mivel nem látom mi abban az igazi üzlet az MS-nek, hogy jól kib@szik a régi játékosaival, én inkább elfogadom azt a magyarázatot, hogy ennek van oka :)

    Racing Accessories for Xbox One

    @Chronusmax: Nem mélyedtem el a témában, de ahogy tudom pár FFB effekt működik vele, bár kérdés, hogy milyen minőségben.

    Chronusmax + G27 - Forza 5

    Persze macerás, meg kell hozzá PC, de egyszerűbb és olcsóbb kipróbálni mint venni egy 100+k-s kormányt :)

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz arty #43 üzenetére

    Szerintem nem jól látod. :)

    Először is a kormányeladásokból nem hinném, hogy olyan nagyot kaszálna az MS vagy a Sony ... főleg nem a TM eladásaiból. De ez olyan dolog, amit az egységsugarú földi halandók sosem fognak megtudni.

    Valamint a másik gond, hogy Te nem az "egyszeri játékos" kategória vagy :) Te komolyabb szinten foglalkozol az autószimulátorokkal. NEKED kell majd új kormánykerék, H váltó és kuplungos - loadcelles pedálszett ... És nem akarsz lentebb adni. Ez érthető. De nem te vagy a nagy átlag.

    VérDummynak pl. már nem biztos, hogy ezekre szüksége van, hisz lehet a váltófüleket sem fogja sosem használni :) Na jó, biztos kipróbálnám, de ettől egy átlagos játékosnak, akinek csak egy kormányra van szüksége, mert úgy nagyobb "fíling" a Forza, annak nem biztos. Sőőőt, inkább nem valószínű. :)

    Nem tudom mekkora lehet azon kormánytulajok aránya, akik ki is használják ezeket, de nem vagyok benne biztos, hogy ők a többség.

    Akinek nincs komoly összehasonlítási alapja, annak lehet nem olyan gagyi a korménykerék, és megfelelő a pedálszett. Aki többet akar az pedig fejleszthet. Ez igen logikus lépés, és mindenki jól jár vele ...

    Nos az árazás már más tészta, de itt figyelembe kell venni, hogy nem mi és a mi pénztárcánk a célközönség ... sajnos :(

    De ha másképp nézzük, akkor 6-7 játék ára ...

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz arty #46 üzenetére

    G27-el nem jó az összehasonlítás, főleg konzol szempontból, ugyanis:

    1: Nem jó sem One-hoz, sem PS4-hez, ergo 90k-ért veszek egy porfogót? Hajamra kenhetem az összes kieget. (Emlékeim szerint megjelenésekor a TX pedig nem volt PC kompatibilis, csak később lett az ... De javítsatok ki ha nem így van ...)
    2: Hiába van hozzá több minden, nem ugyanaz a kategória! Ezért olcsóbb valószínűleg. (Jelenleg kb. 10k köztük a különbség, de vicces, tegnap előtt egy webshopban 90k körül is láttam TX-et ... azóta sem találom, hol volt...)

    Hogy hasonló példával éljek, ahol tapasztalatom is van:

    Logitech G940 vs. TM Warthog.

    Ugyanaz az árfekvés, Logitech FFB-s, pedálszettel, Warthog meg "vas", nincs FFB, nincs pedál :)
    Nekem G940-em volt, mert az FFB és a plusz pedál jól jött, de ha választani kellene 10 szimesből 9 a Warthogot venné. (csak azért nem adnám fél karomat egy Warthogért, mert nem tudnám akkor használni xD )

    Pedig ott nincs FFB, és emberi áron nem is lesz, egy jobb pedálszett ára itt is soktíz rongy, ráadásul nem sok esély van rá, hogy itthon kapj. Viszont nem ugyanaz a kategória. Adott esetben persze az FFB megléte kárpótolt mindenért cserébe (Rise of Flight vagy DCS: Black Shark ...) de ettől még tudom, hogy bizony hiába egy árkategória, technikailag nem egy kategória a 2 joy. Mindenki eldöntheti mit szeretne.

    Ha ráguglizol a G27 és a TX összehasonlítására, majd mindenhol megemlítik, hogy a TX mekkora előrelépés a G27-hez képest. Személyes véleményem szerint a G27 egyszerűen rablás. (PC-s HW, SW support nélkül 90+k-ért???)

    A 2 wheelbase technikai paramétereit összehasonlítva pedig látszik, hogy a G27, bármennyire is jó kormány, már nem mai gyerek, le van maradva. Persze hogy olcsóbb. Inkább az lenne a kérdés, mért ilyen drága még mindig???

    Nos, a Fanatec dologra reagálva pedig sajnos ez van, mindkét konzolgyártó bekaphatja, de abból a szemszögből logikus, hogy egyik sem akar multiplatform eszközöket, hiszen az ilyen dolgokkal lehet felhasználókat szerezni. Persze erre a játékosok sakkoznak rá, de erről szól az ekszkluzivitás. PS-en nincs Forza, nincs Halo, Xboxon meg más nincs ... Sajnos mivel ez HW oldalon is ez megy, erre is ráfaragunk.

    A TM megoldotta ezt, fogta az alap (T500RS - gondolom) mechanikát, kicsit átdolgozta (900 vs 1080 fok), majd 2 különböző kormánykerékkel és különböző Firmware-el/elektronikával kezdte el forgalmazni, így van PS4 és One kormányuk is. Persze ennek ára van ... És ezt nekünk kell megfizetni ...

    Mondjuk kiváncsi lennék egy profi véleményére, hogy mi a különbség mondjuk egy Forza 4 + Fanatec szett és egy Forza 5 + TX vezetési élmény között ... Azt talán megmutatná, hogy tényleg javult-e az FFB :)

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz neilszab #49 üzenetére

    Nem, sajnos PS témában nem vagyok tájékozott, de pár perc gugli azt dobta, hogy pl: a G27 az nem megy PS4-en ... (És úgy néz ki a Fanatec cuccok sem ... bár ezügyben inkább egy PS4 tulajt kellene megkérdezni, ez csak gugli ...)

    Viszont azt olvastam anno, hogy az új generációnál nagyon keményen ráfeküdtek arra, hogy ne legyen crossplatform HW ... gondolom emiatt lehet, hogy a régebbi cuccok közül nem minden megy az új konzolokon.

    Az elmúlt pár évben ezt azért irigyeltem a PS tulajoktól, de úgy néz ki most őket is elérte a végzet :(

    @kormány kérdés: Olvastam anno a logoutos Kormány kalauzodat :) Ezúton is köszi :) Én messze nem az a szint vagyok, akinek szüksége van egy komoly kormányra.

    Én az a szint vagyok, akinek kellene egy jó kormány, hogy élvezetesebb legyen a játék, mint kotrollerrel. Gagyit nem akarok, így kivárok. Most a konzol miatt meg vagyok lőve, de ha lenne valami középkategóriás - belépőszintű cucc, akkor én lennék a legboldogabb.

    Mint pl: a DFGT a PC-seknek ... De sajnos konzolon ilyen nincs. :(

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

Új hozzászólás Aktív témák