Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz neilszab #26 üzenetére

    Ja, bocs, elfelejtettem hozzátenni, hogy nextgen ... :)

    Prevgen más kategória, de nekem ráadásul xbox-om van, az majdhogynem Fanatec only volt. PS tulajok ebből a szempontból jobb helyzetben vannak. Anno mikor a One kijött, láttam egy interjút, amiben volt arról szó, hogy egy teljesen új FFB vezérlést fejlesztettek, és emiatt nem kompatibilis a One a régebbiekkel ...

    Szimuláció minősége ... nos igazad van, de egy bizonyos szinten már ezek is tényezők ... De nem is jól fogalmaztam talán ...

    Ha elkezdesz szimulátorokkal - szimulációval komolyabban foglalkozni, egy idő után kinövöd az alap lehetőségeket. (Autószimekben nem vagyok annyira otthon, én repültem ...) Ekkor jönnek az extrák ... mint a jobb kormány/joy/hotas, lábpedál, loadcell-es fékpedál, fejmozgás érzékelő, stb ... Ezektől nem biztos, hogy jobb lesz valaki, elég már az hogy egy teljesen más élményt nyújt így a "játék".

    Aki megteheti, az vásárol, aki nem az pedig épít. Ez a legszebb az egészben. Ilyen pl. szvsz soha nem lesz konzolon. (Vagy pl: FFB finomhangolása file-ok cserélgetésével, meg ilyen-olyan trükkökkel :) )

    Viszont aki már HC módon foglalkozik az ilyesmikkel, az tudja, hogy a HC réteg az bizony nem jelent embertömegeket. (Én sosem voltam igazán HC, egyszerűen csak egy lelkes amatőr, de nem hiszem, hogy emlékeznék olyanra, hogy nem fértünk volna el egy szerveren xD)

    Ez a része a játékosoknak már csak egy (sajnos) igen kis réteg.

    Nos, a konzolok nem a rétegeknek készülnek, hanem a tömegeknek. Egy ilyen tömegnek nem biztos, hogy megéri HC szimulációt fejleszteni. Ezt a Turn10 is elmondta, mikor a Forza 5 megjelent. Nem a HC szimuláció a cél, hanem hogy megszerettessék a tömegekkel az autósportot.

    Jó példa erre a Horizon, mikor kijött ment a fujjogás, hogy ez bizony méltatlan a Forza névre ...
    Viszont sokaknak pont ezért tetszett, mert végre nem csak zártpályás versenyek vannak, és azért megiscsak jobb mint egy NFS.

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

Új hozzászólás Aktív témák