Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Celtis #269 üzenetére

    Nagyon szívesen! :K

    A közhely addig közhely, amíg nem válik igazzá.

    Most, hogy végigolvastam a témát, és látom, hogy mindegyikkel "betaláltam"...

    Inkább köszöngesd mindazoknak, aki a már ezerszer elismételt, egyébként a valóságtól teljesen elrugaszkodott hülyeségeiket puffogtatják minduntalan úgy egyébként az összes tévés témában!

    Samsung és QLED készülékekkel kapcsolatos hírek és cikkek alatt pedig különösen...

    Egyébként külön gratulálok Neked a jól fejlett humorérzékedhez, és hogy azonnal felismered a szarkazmust! :P (Sic!)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Celtis #289 üzenetére

    Figyelj... játszhatod a sértődöttet, ahelyett, hogy megértenéd a lényeget, és tennél az ellen a jelenség ellen, amely miatt fentebb "virtuális tollat" ragadtam.

    Tudod, én az elmúlt években ezeket már százszor "lejátszottam" itt a fórumon.

    Éppen emiatt hagytam ott a "Milyen tévét vegyek?" témát is... Mert "széllel szemben lehet, csak nincsen értelme".

    Azért talán nem véletlen, hogy a mai napig, időről-időre - a témát és a régi hozzászólásaimat olvasván - megkeresnek privát üzenetben, hogy segítsek nekik megfelelő televíziót választani. (Pedig én aztán még nem is vagyok olyan "hard core" user, vagy tesztelő/guru, mint pl. BBéci.)

    Mert a topic-ban "nem kap megfelelő segítséget", aki aztán nekem ír... (És ott a fenti frázisok puffogtatása zajlik unásig.)

    Tőlem viszont aztán senki nem olvasott és soha nem is fog olyan sommás (és valótlan) kijelentéseket hallani, mint amire fentebb utaltam.

    Mindig is azon az állásponton voltam, hogy az a "tökéletes" televízió egy adott felhasználó számára, amelyet meg tud fizetni, és éppen az ő igényeinek megfelelő.

    Akár plazma, akár OLED, akár QLED, akár IPS, VA paneles, akár HD Ready, akár 8K, akár kicsi, akár nagy, akár Philips, akár SHARP, vagy akár bármi más...

    Ez az amit a tévés témákban hozzászólók kb. 99,99%-a előszeretettel elfelejt.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Celtis #303 üzenetére

    "Ne haragudj, de egy ilyen antré után másoktól szakmaiságot elvárni eléggé visszatetsző."

    Az elmúlt években mást sem csináltam, csak példát mutattam az ominózus tévés témákban. Azon kevés PH! felhasználók egyike vagyok, aki maximálisan reálisan látja az egyes tévé típusok előnyeit, hátrányait, vagy mondjuk csak úgy... "sajátosságait". Soha nem kampányoltam egyetlen technológia, vagy márka mellett, és nem is beszéltem ellenük sem. Mindig azt kommunikáltam, hogy "nincsen tökéletes televízió" (és valószínűleg nem is lesz soha).

    Ilyen elvek mentén igyekeztem mindig segíteni, amely vélemény alapján aztán érdemes lehetett döntenie annak, aki tévét vásárol. Én pedig arra törekszem mindig, hogy olyat ajánljak, ami a kérdező igényeinek a legmegfelelőbb lehet. (De még így sem gondoltam soha, hogy az én véleményem szent, és általános érvényű... már ami egy, vagy több konkrét típussal kapcsolatos ajánlást illeti.)

    Itt, eben a témában pedig már 271. hozzászólásban leírtam a véleményemet az egyetlen "tipikus érv" kapcsán, amivel érdemes volt egyáltalán foglalkozni.

    A többi ugyanis akár szakmailag, akár nem szakmailag értelmetlen, és nem igaz. De ha eddig nem volt egyértelmű, akkor íme, most leírtam. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Partz

    senior tag

    válasz Celtis #326 üzenetére

    "Ez tárgyi tévedés. A magyarázat sokkal prózaibb. Az emberi szem kb. 20 fpstől a mozgást folyamatosnak látja, de a kép villódzását még bőven érzékeli..."

    Személyes tapasztalat, hogy ez nem igaz. Mint a fenti mozis példám, 48 fps-en is látom a mozgás darabosságát, ha csak nem lassú/művészjelenetekről van szó, de ha meg ezt a rendezőnek kell kompenzálnia, az súlyos technikai hiányosság és megint ott vagyunk lépni kell ez ügyben. 60p otthon interpoláció nélkül már közel van a határhoz. Saját tapasztalat a mozgás és a kép frekvencia érzékelés nagyjából azonos, körülöttem élők is ezt igazolják.
    Az érvelésedből nekem tisztán az jön le, hogy pusztán hallott tanult dolgokra támaszkodsz, valós tapasztalatok nélkül.

    "Olyan egyszerű pedig. Benne van a nevében "soap opera effect". Tökéletesen kifejezi milyen élményt okoz a nagyobb fps a mozifilmre..."

    Ezzel egy olyan eljárást bírálsz, ami épp az említett hatást küszöböli ki és pont az általad favorizált 24p az okozója. Én direkt ezért vettem a fáradtságot a napokban és élő anyaggal vizsgáltam ezt, tapasztalataim szintén cáfolják. Te se vedd kötekedésnek, de én is itt az említett szalmabála érvelést vélem felfedezni. És ahogy felhoztad, nem a meggyőzés a cél, ezt valaki vagy látja vagy nem.

    "Ha a jövőben nagyobb igény lesz arra, amit te képviselsz, valószínűleg változni fog. Egyelőre szerencsére marad a 24fps."

    Írtam már, nem feltétlen kell mindenhova a magas fps, csak ezzel is bővülnek a lehetőségek. Illetve, ahogy korábban utaltam rá, köztudottan fognak is. Peace!

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz Celtis #340 üzenetére

    Én simán csak azért hívtam szappanopera effektnek, mert azoknak a belső jeleneteit interlace-elt kamerával szokták felvenni, tehát megvan az 50/60Hz-es magas képfrissítés.

    Én az interpolálást amúgy nem ezért nem szeretem, hanem azért, mert mikor hiányzó információt, vagy egymásnak ellentmondó mozgást akar feldolgozni (pl háttér balra, előtérben valami átlátszó jobbra mozog), akkor telenyomja hibával a képet.

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • W.Wilson

    aktív tag

    válasz Celtis #339 üzenetére

    "Hosszas kísérletezés után megállapították, hogy 14 kép/sec sebességnél már folytonosság alakul ki, 24 kép/sec sebességnél csaknem tökéletes, darabosság nélküli a mozgás"

    :DD

    Ezt ugye te sem gondolod komolyan.

    %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

  • Celtis

    veterán

    válasz Celtis #344 üzenetére

    Azt hiszem teljesen rossz irányba ment el ez a topik, és ebben én is részes vagyok. Magam részéről kiszállok, ha valaki esetleg megbántva érzi magát miattam, az nem szándékos volt.
    Remélem mindenki megtalálja az igényeinek megfelelő készüléket és ha most nem is, de előbb utóbb a mozilátogatás is élménnyé válik mindenki számára.

  • Partz

    senior tag

    válasz Celtis #344 üzenetére

    "Én ugyan nem láttam "gyárilag" nagy fps-es mozit, de a beszámolók szerint..."

    Na itt igazoltál, teljesen valaha hallott, olvasott dolgokra támaszkodsz, ahogy az elejétől kezdve sejtettem. Hidd el kis milliószor olvastam és tisztában vagyok a 24p-hez hasonló idejét múlt tévhitekről, amiket már cáfoltak azóta, egyszerűen nincs tapasztalatod ilyen téren. Itt ph-n is ha körbenézel rengeteg ellenpéldát találsz. Ezt szerintem mindenki belátja itt rajtad kívül, akármerre húz.

    "Ezt háromszori elolvasásra sem értem."

    Pedig pofon egyszerű, te is leírtad helyesen mi a szappan opera effektus. Előtte meg ezzel érveltél a magas fps ellen, ami köztudottan soe kiküszöbölését eredményezi, erre reflektáltam.

    "Az emberek azóta valójában diafilm vetítésre járnak a moziba."

    Ezt nagyon jól megfogalmaztad, mert sok esetben pont ez az ember érzése, ezért kéne lépni az ügyben.

    "Természetesen nem. Viccből találtam ki, úgy 100 éve."

    Akkor kicsit gondolkodjunk. Milyen módon vizsgálták ezt? 100 éve vajon mi volt a technikai lehetőség erre? Adott objektumot vizsgáltak? Hol volt a fókusz? Milyen kamera mozgásokat vettek figyelembe a vizsgálatok során? Pár tényezőt hozzáad az ember a képlethez, amit teszem azt a korabeli vizsgálatok során még hírből sem ismertek és az amúgy se korinthoszi lábakon álló tény meginog.
    Összességében könnyen belátja az ember. Akkoriban az adott technikai lehetőségekhez mérten volt egy kompromisszumos megoldás a 24p. Igen, ez akkoriban is kompromisszum volt erről olvashatsz több helyen, mint ahogy a fekete-fehér kép is. Viszont a mai technikához ez már sok esetben kevés.

    Az meg, hogy 100 éve mivel érveltek számomra külön mosoly tárgya. Szakmámból adódóan, hány olyan tévhit dőlt meg pályafutásom alatt, amit tényként tanítottak az egyetemen, amikért buktattak anno. Ezekhez a tévhitekhez nem kell 100 éves távlatban gondolkodni. Egyébként itt se értem az érvelésed, én pont az ellenkezőjét tapasztalom a mérnökszakmában. Tényleg értelmetlen ez az egész.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák