Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    válasz Zsoci #10 üzenetére

    Te nem tudod mi az a palmtop. Nem is írtam, hogy subnoti csak, hogy külsőre inkább arra hasonlít mint egy telefonra. Ami neked van az smartphone vagy vannak még pda-k gsm funkcióval:

    Palmok: [link] Ezek palmok.
    Palmtop: Talán a Nokia 9110, 93xx és hasonlóak palmtopok.
    Ez is palmtop másnéven handheld pc: [link] igaz nem mai darab de ez palmtop :)

    Itt egy teszt 2 palmtopról: [link]
    (a velo 1-es történetesen az enyém volt :) )
    A legfontosabb: azokon Win CE volt az oprendszer de a smartphoneokra már csak windows mobile jut (ami szintén CE mert az mpx200-on is vmi 4.22-es CE van de a két CE oprendszer köszönő viszonyban sincs egymással).

    Itt csak a palm névvel van gond mert arra is ráfogják ami valójában nem is az de ez mással is így van az informatikával és sok félrevezetés van :)

    A q-teck gyárt gsm pdat mint a Vario, MDA sorozat, HTPC-k stb... gyárt smartphonet mint ez és még sok másik (az mpx200-hoz is több közük volt mint a motorolanak).

    Ez olyan mint a notebook-laptop.... miben különböznek? Ma már semmiben mert a laptopok anno nem egyeztek meg a notikkal, (laptopot használnak pl a katonák, por, ütés, vízálló és táska formája van, van rendesen füle is amit meg lehet fogni ezzel szemben a notebook az amit ma ismerünk használunk szélesebb körben de ma már mindenki egynek tekinti a két gépet és mióta a gyártók is így vannak ezzel el kell fogadni :)

    Mindenesetre a qtec 6020 is biztosan smartphone lesz vagy pda :) (a palm név az a palm cégé olyan mint a walkman és a sony.... hiába tudja ugyanazt a többi még is csak sétálómagnó :D)

    Egyébként egy telefon nekem pl arra kell, hogy telefonáljak (sms is ritkán írok) + ma már mp3 lejátszónak is a telefont használom + arra is jó, hogy 1-2 fotót készítsek vele de ha normális képeket akarok akkor inkább fényképezőgéet használok pedig a mobilokba épített fényképezőgépek is sokat fejlődtek :) (lista: van notim, van asztali gépem, volt handheld/palmtopom, volt palm oprendszert futtató palmone m515 pda-m, volt már gps-es 3g-s pda-s telefonom és a jelenlegi telóm már a 14. :D )

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • blueMerle

    veterán

    válasz Zsoci #10 üzenetére

    Attól még, hogy te nem ismersz ezekre az eszközökre igazán hasznos progikat, hanem lemaradsz a kamasutra és lighter okosságoknál, az a TE bajod! Speciel, léteznek fantasztikus e-mail kliensek, böngészök, szerkesztök és még ezernyi más hasznos progik. Ja, de miért is magyarázom én ezt egy ''vezetöi szinten'' tevékenykedö embernek? Ugye mert te mindent tudsz...LOL :D

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

  • orbano

    félisten

    válasz Zsoci #10 üzenetére

    főnököm is vezetői szinten foglalkozik számítástechnikával és eddig egész jó hasznát vette a p900-asának. Ki érti. Előző főnökömnek is windozos mobilja volt és sokat nyomogatta. Nekem is volt már, én is sok hasznát vettem, bár én csak a háztartásomat vezetem. Jelenlegi telefonom nem okos, de ellenben divatos, dárga és sokat tud, aminek a nagy többségét ki is használom (az összes szervezőfunkcióját használom, a kamerát és az mp3 lejátszót is, netezek is rajta és emailt is olvasok. csak prohardvert nem olvasok rajta, mert arra alkalmatlanok még a mostani kijelzők). Ja és még játszani is szoktam rajta, minigolf rulez! :))

    A vér nem válik VAZZE!™

Új hozzászólás Aktív témák