Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    ''Említést érdemlő esemény még a történetben a Motorola MPx200, amely az egyik első, széles körben ismert Windows rendszerű telefon volt úgy, hogy méretbeli paraméterei alapján simán belefért az akkori normál készülékek mezőnyébe. Persze jó ronda volt, de a tudás kárpótolt, a mai napig rengeteg ilyen telefon van forgalomban''

    Ha az MPX200 ronda volt akkor ez mi?

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Zsoci #8 üzenetére

    Palm? Hogy jön ide a palm? Miért lenne ez palmtop? El vagy tévedve. Ez egy okostelefon ráadásul windows van rajta szal nem értem miért lenne palm hiszen azokon palm os van de ezt nem is annak szánták. A palmtop az teljesen más, telefonban nem is volt és nem is lesz hiszen a palmtop az jóval nagyobb méretű, olyan mint egy nagyon kicsi subnotebook :) (Már volt palmtopom, érintőkijelzővel stb.... volt pda-s telefonom is szintén érintőkijelzővel (ami akkora volt mint ma egy telefon) de, hogy ez nem palmtop az biztos :) )

    Akkor pontosan mire jó ? Szerinted? Mire jó egy telefon? :))

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Zsoci #10 üzenetére

    Te nem tudod mi az a palmtop. Nem is írtam, hogy subnoti csak, hogy külsőre inkább arra hasonlít mint egy telefonra. Ami neked van az smartphone vagy vannak még pda-k gsm funkcióval:

    Palmok: [link] Ezek palmok.
    Palmtop: Talán a Nokia 9110, 93xx és hasonlóak palmtopok.
    Ez is palmtop másnéven handheld pc: [link] igaz nem mai darab de ez palmtop :)

    Itt egy teszt 2 palmtopról: [link]
    (a velo 1-es történetesen az enyém volt :) )
    A legfontosabb: azokon Win CE volt az oprendszer de a smartphoneokra már csak windows mobile jut (ami szintén CE mert az mpx200-on is vmi 4.22-es CE van de a két CE oprendszer köszönő viszonyban sincs egymással).

    Itt csak a palm névvel van gond mert arra is ráfogják ami valójában nem is az de ez mással is így van az informatikával és sok félrevezetés van :)

    A q-teck gyárt gsm pdat mint a Vario, MDA sorozat, HTPC-k stb... gyárt smartphonet mint ez és még sok másik (az mpx200-hoz is több közük volt mint a motorolanak).

    Ez olyan mint a notebook-laptop.... miben különböznek? Ma már semmiben mert a laptopok anno nem egyeztek meg a notikkal, (laptopot használnak pl a katonák, por, ütés, vízálló és táska formája van, van rendesen füle is amit meg lehet fogni ezzel szemben a notebook az amit ma ismerünk használunk szélesebb körben de ma már mindenki egynek tekinti a két gépet és mióta a gyártók is így vannak ezzel el kell fogadni :)

    Mindenesetre a qtec 6020 is biztosan smartphone lesz vagy pda :) (a palm név az a palm cégé olyan mint a walkman és a sony.... hiába tudja ugyanazt a többi még is csak sétálómagnó :D)

    Egyébként egy telefon nekem pl arra kell, hogy telefonáljak (sms is ritkán írok) + ma már mp3 lejátszónak is a telefont használom + arra is jó, hogy 1-2 fotót készítsek vele de ha normális képeket akarok akkor inkább fényképezőgéet használok pedig a mobilokba épített fényképezőgépek is sokat fejlődtek :) (lista: van notim, van asztali gépem, volt handheld/palmtopom, volt palm oprendszert futtató palmone m515 pda-m, volt már gps-es 3g-s pda-s telefonom és a jelenlegi telóm már a 14. :D )

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Zsoci #18 üzenetére

    :C

    Már bocs de ha neked ez az okostelefon egy palm akkor nem tudom miről is beszélsz....
    Ami biztos: nem azért vagy vezető mert értesz hozzá, nem is azért mert tudsz írni :)
    Ha tele van a fiókod pda-kal akkor miért nem tudod legalább megkülönböztetni őket? Ez úgy néz ki mint egy pda?
    ''Menjetek vissza inkább okosakat mondani a fórumba...''
    Szerinted most hol vagyunk? :DD
    ''Én'' nagybetűvel? Ego 1000-el :)


    Mire jó ha nincs benne 3g? Ismét egy jó kérdés... anélkül már semmire sem lehet használni? Egy e-mailt gprs-el is el lehet küldeni sőt még netezni is lehet vele + telefonálni, szöveget szerkeszteni stb. na de egy vezetőnek magyarázzam? :D Na mind1. Én tuti nem értek hozzá 2 egyetemi informatika szakkal.....


    ;)

    Ui.: ezzel a telóval nekem annyi bajom lenne csak, hogy ronda, a kamera pl úgy néz ki mint egy gomb :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák