Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sgbo

    csendes tag

    nagyon aranyos a cucc. kipróbálnám szívesen.
    Bár a Force Feedback-et én hiányolom. Való igaz hogy nincs jól megoldva legtöbb játékban, de pl. Il-2 ben egész jó. Egyrészt élmény, másrészt pl. az ember nagyon jól érzi (elöbb mint annak más jele lenne) mikor akar átesni a gép, és még tud korrigálni időben. Szóval FF azért hasznos...úgyhogy én inkább maradnék a jó öreg Logitechemnél (azon is van toloerő szabályzó kar, meg oldalkormány-bár nem pedál csak a botot lehet jobbra/balra tekerni).

    Bár tény, hogy mondjuk egy Flight Simulatorhoz azért jobban illik egy ilyen

  • sgbo

    csendes tag

    válasz DummyBoy #55 üzenetére

    FF nem éppen a vibrálást jelenti...Hanem érezni az erőket amik hatnak a gépre (pl átesést jó előre érezni rat, könnyen lehet vele a határon repülni). És igaz modern gépeknél már nincs ilyen a valóságban, de II.vh-ban azért még nem elektronika irányított.
    Én inkább előnyben részesítem az élményt mint hogy mindíg győzzek. Ezért FF nélküli joy nem kéne nekem. (hatalmas élmény amikor megszólalnak a messer ágyúi, és érzed a finom remegést a boton amikor leszeded a ruszkit. ezt pl. nem pótolhatja nekem a tökéletes precizitás)

    a kevésbé jó precizitáson kívül nem tudom milyen kellemetlenséget okozna. (bár Lock-on ban bugos az FF kicsit - de ha nem tetszik akkor ki lehet kapcsolni FF-et)

  • sgbo

    csendes tag

    válasz DummyBoy #66 üzenetére

    Egyetlen hátránya van FF-nek csak : kicsit kevésbé precíz. De ezért bőve kárpótol. És pont FS-hez nincs sok értelme.

    Viszont én logitech Force 3D-m majdnem tudja ezt + van bennt FF - persze nem ilyen precíz.
    De itt a lényeg : aki profi akar lenni és arra megy hogy minél jobb legyen online az nyilván a mindenek felettálló precizitást választja, de aki inkább az élményt akarja annak FF-es joy kell.
    Egyszer ki kell próbálni...

    vki emlíítette hogy amúgy is érezni az átesést - ez nem igaz teljesen : mindennél hamarabb érezni a boton ahogy megváltoznak a vezéríkokra ható erők ( ehhez persze jó FF-es joy kell és jó játék - ami eddig sajnos csak az Il-2).

    FF-es joyokkal legnagyobb baj, hogy lesz@rják a támogatásukat. Jól megírt repülős program(bár repülőszimből sincs éppen sok...) amúgy is kevés (lock on is rohadt bugos-pedig imádom) - arra hogy a FF-et is normálisan beletegyék végképp nincs energiájuk (szinte csak Il-2 ben sikerült jóra).

Új hozzászólás Aktív témák