Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyaralasptt

    csendes tag

    A halk mukodesen egy ideig en is tortem a fejemet, mert a gepem rohadt hangosnak tunt amikor aludni szerettem volna. Egy ideig komolyan gondolkodtam rajta, hogy vizhutest veszek, de aztan rajottem, hogy a problema sokkal egyszerubben megoldhato.
    A gondot a letoltesek okoztak, amiknek a kiszolgalasa tipikusan nem igazan eroforrasigenyes feladat. A sufni melyerol elokeritettem a ket generacioval ezelotti gepemet, amirol aszittem, hogy mar semmire se hasznalhato. Miutan a cuccokbol eltavolitottam a ventiket, az alaplapot vinyot es a tapot beleraktam egy kartondobozba /videokartya ertelemszeruen felesleges: ssh, vnc, sancho/. Ezutan linux azt azota is megy.

    gep: Intel nw 1.6A gyari huto kifureszelt ventivel + abit bd7II lap + 256 ram + ultragagyi noname tap kiszedett ventivel

    Ket napig ment passziv uzemben, de a karton miatt feltem egy kicsit, ugyhogy beallitottam egy 12-es GT silentblade-et valami rohadt alacsony fordulatszamon, amit kb. ugy kell elkepzelni, hogy a dobozban a tap es a proci egymas mellett van es a venti egyik oldala a tap tetejen a masik pedig a procihűtőn támaszkodik.

    kb. 3 hete megy a cucc, most mar vagy 10 napja mehet folyamatosan es kézrátételes módszerrel megítélve a táp és a procihűtő borda langyos /alaplapi erzekelo 44C-t mond/, ami, figyelembe veve, hogy a cucc a radiator kozvetlen kozeleben van, szerintem teljesen ok /nyaron se lesz melegebb!/.

    Amit leirtam az az abszolut igenytelen hulyegyerek megoldas, de kb. 2k HUF-ba kerult osszesen /nem volt ventim se/. Ha valaki raszanja az idot szerintem csodat tud kihozni a regi cuccaibol /Ha nem tul CPU intenziv mukodesre van szukseg, amikor pl. alszik/.

    Ha konvertalni, kodtorni stb. kell, akkor a legegyszerubb a vekonykliens architektura preferalasa: kliens a szobaba, szerver a muhelybe, padlasra, krumplisverembe, munkahelyre stb. /mondjuk windows-on nem tudom, hogy ez mennyire problemamentes, ha a szerveren pl. jatekoknak is kellene futniuk/

    Eleinte furcsa volt, hogy nem tudom megy-e a gep, mivel nincs hangja, de hozza lehet szokni ;) .

    GITS

Új hozzászólás Aktív témák