Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    Jó kis teszt, bár én értékelni tudnék egy kézzelfogható tesztet, amely átfogó képet nyújt a Wifi antennákról (otthoni használatra).
    Nálam még mindig a prímet a ''home-made'' biquad viszi, jelenleg is ezt használjuk.
    Hatótáv nem tudjuk, de 800 méterre lövünk vele egy körsugárzóra, rálátás nincs (közben fák) és így is stabilan tudja atz 1,5 megabájtot másodpercenként (gyengébbek kedvéért írtam ki).
    Laikosoknak sokat segíthet a menüben levő képek és illusztrációk.
    Sok inót kaptam a tesztből , az antennákról, de a hatótávot hiányolom (nagyobb távolság), de ezt a jel erősségéből ki lehet következtetni (db). Amúgy örülök, hogy ti az általános felhasználási távot belevettétek (fallal, anélkül)
    Gartula! :R

    Aki kiváncsi a biquad antennára:
    Biquad nagyobb hatótávolság eléréséhez[link]
    Karakterisztikája:[link]
    Nagyon fontos: pár tányérral próbáltam, de idáig a UPC tányérja jött be a legjobban.
    Kis hatótávra (100m) nem kell tányér, csak irányítsuk a fejet az adott irányba.
    Hátrafelé is lő elég rendesen, nálam egy fal+plafonon (beton) simán átlő, igyaz sebességet nem mértem, de netezni tökéletes (8Mbit).(biquad+kis wifi antenna M2N32SLi Deluxe-hoz adott)

  • szacsee

    nagyúr

    válasz ArchElf #8 üzenetére

    Én meg erősítőn töröm a fejem.
    Senki sem nézi, főleg falun.
    Amúgy a mobiloknak 10x ekkora a sugárzása és az a füled mellett van, ez meg kicsit távolabb. Nálam meg fenn a tetőn (biquad).
    No meg az sem bej, ha a sugárzástól jobban nőnének a muskántlik. ;]

  • szacsee

    nagyúr

    válasz rudi #10 üzenetére

    Nekünk van egy SMC AP-nk, avval szoktuk bemérni a cuccokat (db, jelerösség, na meg milyen háló van a környéken ami bezavarhat).
    Ha full jelerösségre állítunk mindent, akkor a jelerösség decibelben max 16db-es antennával 20-30db, ez az amit bemérhetnének.
    A mi hálózatunk home-made lan, de a környéken vannak sokkal erősebb jelerösségü hálók is, amik ráadásul céges wifi-net szolgáltatásuak.
    110 cm-es 18 db-es antennát használnak (nekünk 14db-es 60 cm-es van), és nincs leszabályozva a jelerösség az AP-jukon (adminnal néztem meg).
    Tehát akkor most ők törvényt sértenek?
    A válaszom : lehet, de senki nem foglalkozik vele (esetleg a rosszakarója, ha ért hozzá)!!
    Szerinted ki foglalkozik azzal, hogy bemérjen egy hálót (max a telepítésnél).
    Nyugodtan tekerd fe csutkóra, anyúgy is a jel gyengül az antennáig (attól függ milyen kábelt használsz 1-2db/m, meg csatlakozónként nyugodtan számolhatsz 2db-el.
    Namost egy 5m-es jó minöségü kábelnél ez 6-8db minusz, az antenna 3-8db (beltéri), vagy 7-19db (kültéri, a biquad 30db-es, ha jól van megcsinálva ;] ).
    Mindig a legkisebb jlerosségü (db) eszköz lesz a maximum, jelen esetben az antenna, ami nem nagyon éri el a 20db-t.
    Egy hálót akkor zavarhtsz be, ha más tartományt használsz (ap menüjében chanel), ami nálunk ha jól emléxem 6. Ha más chanelt használsz, akkor más tartományban solgozik az AP (Mhz), és a hullámhossz bezavathat más hálónak.
    Ha nincs a közeledben más háló célszerü a 13-as chanelt használni, ez a legmagassab megahertz-ü tartomány, azaz a két végpont között a legvékonyabb a sugárnyaláb (másképp nem tudom kifejezni).

  • szacsee

    nagyúr

    válasz And #13 üzenetére

    Kösz a felvilágosítást!
    Nem kötekedni akarok, de itt vidéken (falusi turizmus) a jobb minőségi kábel ilyen paraméterekkel rendelkezik. :DDD
    A biquad paramétereit a netről szedtem.
    Amúgy az SMC AP amit ír (db) az a mérvadó?
    Mégeccer THX! :R

Új hozzászólás Aktív témák