Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brainwashed2

    tag

    válasz fercsi #116 üzenetére

    őőő, szöveget nem külön kell nézegetni? Szerintem ha lejátszod a számot nem írja ki a szöveget. Persze lehet, hogy tévedek. Csak feltételezés...

  • ponti_ak

    addikt

    válasz fercsi #116 üzenetére

    Másolás: én is hallottam, és ugyanígy emlékeszem. 2.51-es fw-rel nincs ilyen menüpont. Utánanézek, de ha Te megtudsz valamit, szólj. :)

    Lyrics: a JetShell (nem biztos hogy jól emlékszem, de szerintem igen) programmal, az ID3-tag valamelyik részletét (pl előadó, cím, stb) beírva élő internet-kapcsolat esetén egy (nem látható) adatbázisból letöltheted a dalszöveget. Ezután a szám hossza alapján eldöntheted hogy helyes-e a megtalált lyric. Majd egy gombnyomással rögzíthető a zenével szinkronizált dalszöveg, ami így 'karaoke-módra' megjelenik a kijelzőn. Mindezt iAudio G3 esetén próbáltam, D2-nél még nem, de szvsz ugyanígy működik.

    Brainwashed2: :) úgy is lehet, de a fenti módszerrel sokkal egyszerűbb és kényelmesebb, és nyelvtanuláshoz állítólag a leghatékonyabb. (az Infopatika szerintem tud ilyen anyagokról, ha jól tudom, van kapcsolatuk nyelvoktató szolgáltatóval)

    [ Szerkesztve ]

  • ponti_ak

    addikt

    válasz fercsi #119 üzenetére

    Hmm, a másolásról én sem találtam infót.
    A lyrics-et mindjárt kipróbálom felteszem a G3-hoz kapott JetShell progit..

    Pár szóban még a D2 lelkéről...
    Firmware: 1 hónapja a 2.51-es verzió van fent, eddig stabil.

    Az iAudiophile (angol nyelvű Cowon fan-site) oldaláról letölthető anyagok (előfordulhat hogy regisztrálni kell a letöltésükhöz) a lejátszó személyesebbé tételéhez:

    - háttérképek: igaz hogy bármilyen személyes kép beállítható, de itt van még..

    - komplett témák: Logo/Intro, háttér, ikonok.. A Firmware-verzióra mindig ügyelni kell!!!
    Némi angol tudás kell a felpakolásukhoz, de nem nagy örgöngösség, általában csak fel kell másolni egy db file-t a D2 gyökér-könyvtárába, és újra-indítani a lejátszót miután leválasztottuk a PC-ről.
    A Cassini nevű orosz D2-fan egy site-ot is létrehozott, rengeteg témával, és egyéb D2-es cuccokkal lehet válogatni ott is..)

    - [L:Font patch: ]betűtípus patch[/L]: kicsit vastagabb font, jobban látható (a megfelelő fw-upgrade verzió 2-es könyvtárában található font filej-ának módosításával, majd a módosított file felmásolásával megy fel az upgrade)

    Bármilyen módosítás, fw/font/téma -upgrade csak saját felelősségre!

    Konkrétan ami nekem bejött, és jelenleg is fent van, az a font patch és a dfkt-féle egyszerű fekete téma.

    [ Szerkesztve ]

  • ponti_ak

    addikt

    válasz fercsi #122 üzenetére

    Érdekes hibajelenség, én az Xp-re gyanakodnék..öö..mindegy.

    A lyrics nekem is "sikerült", illetve először azt hittem, hogy nem. Kiderült, hogy nem vettem észre, hogy kiírja a szöveget abban a nyamvadt 3 sorban, ahova a számcím/előadó/dalcím szokott kerülni. Hát teljesen felháborodtam.
    Miért? Mert.. ..amíg felkúszott 1-2 albumom dalszövege, jól elképzeltem, hogy majd nekem szép nagy betűkkel a _teljes képernyőn_ fog virítani a szöveg, mintha csak txt-t olvasgatnék. Hát a nagy lószart. Ennél még a G3 is jobb, az is nagyobb betűkkel írja ki a teljes 4 sorban a dalszövegeket a jól látható kék-hátteres LCD-jén. Bahh. :(

    De most komolyan, szerintetek mennyibe került volna megírni egy 20-soros kódot arra, hogy átváltson teljes képre, és 26-os arial-ban az arcomba köpje a lyrics-et? Akkor talán még nyelv-tanulásra is _tökéletesen_ megfelelne... Áhh, nem is érdekel, inkább olvasom tovább rajta a 3-testőr-afrikában-t. Az automata lapozó a dupla fontmérettel (a normál nagyon apró menet közben, a 1,5-es meg elnyújtott) mondjuk pont nem jó, mert 5sec kevés, 10sec viszont sok, de tuti jól lehet látni, és nem is fárasztó nézni, a napi 15-20 perc metrózásra pedig pont elég, az alig kivilágított -már-már meghitten romantikus- metró kocsikban kimodottan jól jön... :)

  • ponti_ak

    addikt

    válasz fercsi #126 üzenetére

    Felső gombokkal be tudom kapcsolni a lejátszást: 1-bekapcs, 2- M gomb, 3-gombzár, 4- újra M gomb, és szól a zene :-D

    Igen, erre én is rájöttem, de köszi. :)

    Más:
    Valamilyen tokot használsz hozzá?
    Mert én mostanáig műanyag tokot akartam rá, de kiderült, hogy az kemény, "rápattintós" fajta, úgy meg nem biztos hogy kell. A bőrtok viszont jobban megnöveli a külső méretét a lejátszónak, bár az védi a kijelzőt is (de pont emiatt "kihajtós".. ) Az 5.900-as ár eddig kicsit elriasztott a bőrtoktól, de hiába vigyázok rá nagyon, azért kellene rá valami. A legjobb lenne olyan "puha" hegesztett átlátszó műanyagból, mint amit a G3-hoz adtak..

  • ponti_ak

    addikt

    válasz fercsi #140 üzenetére

    1. Backup a visszamásolt anyagokról (ha nincs már meg..)
    2. Reset gomb. Ha nem használ -->
    3. Formázás Windows alatt FAT32-re Ha ez sem használ -->
    4. Fw-csere (vissza a 2.50-et) Ha ez sem használ -->
    5. Fw-csere (2.51, hátha..)

    Én ebben a sorrendben próbálkoznék.

  • ponti_ak

    addikt

    válasz fercsi #143 üzenetére

    Szia,
    eszembe jutott, hogy magán a lejtászón is van memória törlés opció a Settings/System alatt "Clear memory" néven, illetve a "Load Defaults" is ott szerepel (2.51-es fw-nél).

    Előbb még próbáld ki azokat is, aztán ha nem segítenek, akkor szvsz nyomd vissza a régi, helyesen működő fw-t (a fw-cserének része a memória törlése is, ezért lehet hogy a file-struktúra is helyreáll tőle közben). A fw-upgrade minden lépést betartottad egyébként? Az (is) lehet a baj forrása..

    Én nem formáztam még az enyémet (a G3-mat már igen, korábban), de tudtommal a fw külön partíción (vagy külön fizikai memóriában) van, ezért szvsz nem árthatsz neki egy format-tal, de ha nem akarsz kockáztatni, akkor ne csináld, és csak nyugodtan, ne kapkodj. :)
    Továbbá régebbi fw-t sem ajánlok, a 8gigás példányok esetében a 2.20-ra való visszatérés pl majdnem "téglásítás"-hoz vezetett 1-2 embernek a fan-site fóruma szerint.

    Ha a fentiek nem segítenek (bár szerintem a fw-visszaállítással menni fog), akkor hívd fel a 'patikát, hátha hallottak már ilyen hibáról.

    ui: azt mondtad, 2.51-re upgrade-eltél. Véletlenül nem a 2.51b-t sikerült feltenned? Mert van végleges is, és nekem azzal minden ok.

  • fercsi

    csendes tag

    válasz fercsi #143 üzenetére

    Nem hiszem el..... vihetem szervízbe :O
    Azt gondoltam, visszateszem a 2.50 fw-t, azzal nem árthatok, formázást majd utána, ha nem segít.... rosszul gondoltam.
    A második usb csatlakoztatás után már nem ismeri fel a gép.
    Jobb lett volna, ha hallgatok rád. :W .... utólag már belátom

    Ugye azért nincs nagy baj, szervizben helyreteszik könnyedén!?

  • ponti_ak

    addikt

    válasz fercsi #146 üzenetére

    Mindegy, késő bánat, mert innentől semmit nem tudok vele kezdeni

    Nno, akkor a legfontosabb lépések most:

    Lehiggadás, meditáció. Jóga, nyugalom, relaxálás.
    Azután lehet megpróbálni megint. ;)

    Tavaly volt már, hogy én is eltemettem a G3-mast, mert totál megmakkant, a gép sem ismerte fel, stb, de aztán megoldódott, és vígan zenél azóta is. Megoldottam. :)

    Amúgy szerintem a formázás is kockázatos lett volna, mert a system könyvtár törlődött volna, az ugyan az a partíció, csak a D2-ben rejtve van ez a folder, windows alatt viszont látni.
    Szvsz a fw biztos hogy nem a System könyvtárban van, ezért nem árthat neki a format sem, de ez most mindegy, a lényeg hogy megoldjuk a problémát.

    Mik a jelenségek?
    - A géped USB-eszközként felismeri azért még ha rádugod, kijelez bármit is, akármilyen (hiba)üzenetet?
    - Vagy se kép se hang? (Úgy értem: ki-be kapcs. vagy Reset, és semmi reakció..?)
    "Diagnózist" kell felállítani, amiből esetleg rájövünk, hogy mi lehet a baja... :))

    Egyébként szerintem ne aggódj nagyon, a szerviznek kell hogy legyen gyári recovery fw-e a D2-höz is, és ha máshogy nem, akkor azzal megjavítják.

  • ponti_ak

    addikt

    válasz fercsi #148 üzenetére

    van még valami ötleted ezek után?
    Van. Olvass.. :)
    Kaptál egy privit, egy csomó olvasnivalóval, hogy teljesen megnyugodj.A Te problémádhoz hasonlóan elég sokan jártak már, szerencse hogy van az iAudiopile oldal...

    Általában az ismeretlentől félünk a legjobban, ezért van az, hogy addig nagyon ideges az ember, amíg nem tudja a lehető legpontosabban, hogy mi a baj. Ha már megvan a baj oka, forrása, ismerjük a problémát, akkor már sokkal jobb. :)

    :B Szólhattam volna hamarabb már én is, és lehet, hogy bakavartam az eddigi tanácsaimmal ezért is bocs! :R Sajnos a fw-upgrade néha rázós tud lenni, de nem kell félni, mindig van valami megoldás! :) (Nekem nem volt eddig gondom, ezért nem voltam otthon annyira a balul sikerült fw-upgrade témájában, fóleg nem a 8gigás verziót illetően..)

    Most mennem kell, este/holnap leszek, vagy küldhetsz privit is...
    üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • ponti_ak

    addikt

    válasz fercsi #150 üzenetére

    Re-privi...
    Szurkolok, hogy mihamarabb visszakapd a szervizből a lejátszót, remélem nem maradsz sokáig zene nélkül! :)
    üdv: ponti

    Közérdekű közlemény:
    A 8gb-os memóriával szerelt Cowon D2 nem (vagy legalábbis nem mindegyik) működik megbízhatóan a jelenlegi legújabb 2.51-es firmware-rel, ezért nem ajánlott a fw-frissítés!

    A 2.50-es fw szinte ugyanazokkal a tulajdonságokkal bír, és probléma nélkül működteti a 8gigás lejátszókat is.

    Bővebb info az iAudiophile oldalán található, ha kell, belinkelhetem..

  • ponti_ak

    addikt

    válasz fercsi #153 üzenetére

    Szia,
    van valami fejlemény fw/szerviz-ügyben?
    Remélem minden OK. :)

    üdv: ponti

  • ponti_ak

    addikt

    válasz fercsi #164 üzenetére

    A teendők sorrendje részemről csak megérzés volt anno, mert alapvetően nem fw-hibára* gyanakodtam hanem sima file-rendszer hibát sejtettem a könyvtár-struktúra összegubancolódásánál.

    Szerintem nem hibáztál nagyot, mindenkivel előfordul. A lényeg, hogy most már "csak" várni kell, remélem mielőbb visszakapod, addig pedig próbálj meg valami zene-forrás-pótlékot szerezni. Note: nem tudom, hogy van-e értelme, de meglehet hogy addig pl a PC-dre is ráférne egy friss Xp.. nem hiszem hogy bármi köze lenne a D2-höz, de mondtad, hogy pl a Lyrics-et nem kezelte, csak az asztalra kimásolt file-oknál, stb..)

    sunyi sanyi: nincsmit, örülök ha tetsztett, vagy segítettem, és volt értelme leírnom az eddigieket (is)... :)

    üdv: ponti

    (* bár végülis szvsz valahol fw-bug az, hogy a 2.51 nem tudja rendesen kezelni a 8gb-os méretet... de a lényegen ez mit sem változtat..)

    [ Szerkesztve ]

  • ponti_ak

    addikt

    válasz fercsi #166 üzenetére

    Szia,
    azt hiszem rájöttem a file-struktúra meghibásodásának eredetére.
    Pár napja elhatároztam, hogy rendet vágok a zenéim id3-tag-jei között, aminek az lett a hatása, hogy a tiédhez hasonlan meggajdult a könyvtár-szerkezet, egyszer ugyanaz lett a neve mindennek, azután semmi folder-nevet nem írt ki, és közben párszor lefagyott... (4gb-os D2, 2.51-es fw)

    Azért gyanakszom erre, mert elég sok (knkrétan többszáz.. vagy ezer..? :F) id3-tag információt- és file-nevet módosítottam _közvetlenül_ a laptophoz kapcsolt lejátszón lévő file-ok közül, egyszerre (tehát anélkül hogy eltávolítottam volna a gépemről a D2-t).. A leválasztás és az újraindítás után meghülyült szegény, szerintem túl sok volt neki a változás.
    Egy format után visszapakoltam az anyagokat, és azóta semmi baja.
    (Leszámítva, hogy az ogg-os id3-tag-ekkel bajlódik, van olyan típus, amit nem ismer fel, máskor nem frissíti az aktualizáls bejegyzéseket az id-tag-ben, stb.. ezért szerintem visszalépek 2.50-re, ha lesz idő.. hátha azzal minden ok lesz..)

    Tehát végeredményben _nem biztos_ hogy a 8gb és a 2.51-es fw ütközése okozza a file-rendszer megzavarodását, de ettől függetlenül szerintem továbbra sem ajánlott ez a párosítás... De legalább az már biztos, hogy a format ebben az esetben jó megoldás! :)
    üdv: ponti

    ionp: Nincsmit. :)

  • ponti_ak

    addikt

    válasz fercsi #171 üzenetére

    Szia,
    igen, szerintem is kijelenthetjük fw verziótól és memóriamérettől függetlenül, általánosságban véve is, hogy a formattálás a helyes megoldás a file/folder-struktúra hibája esetén.. (Ha a restart/reset/default nem segít..)

    Szurkolok hogy hamar visszakaphasd a sajátodat. :)
    üdv: ponti

  • ponti_ak

    addikt

    válasz fercsi #191 üzenetére

    Ja, nem rossz ki progi... :) Az egyik nagy előnye, hogy nem kell installálni, bárhova magaddal viheted, és akár még a D2-ről is simán futtathatod.
    Cserébe le kell mondani 1-2 funkcióról (pl feliratok kezelése teljesen hiányzik, illetve nem állítható a CPU-terhelés sem), de ha nincs ezekre szükség, akkor OK.

    Nekem kb 50%-ba telik (pl egy fél órás sorozat epizód 12-14 perc) amíg átkonvertálja a cucccot a laptopon (1,6-os mobil P4, 512mega rammal), de így is gyorsabb, mint a JetAudio.

    Az USB kapcsolattal nincs gondom, eddig mindig elsőre felismerte a gépem. :U
    A jelenség leírásából itélve ez lehet akár fizikai kontakthiba is.. A hozzá agott gyári mini-usb kábelt használod? Rendesen érintkezik, nem túl laza (nem csúszik ki könnyen)? USB HUB-ot használsz, vagy közvetlenül a géphez kapcsolod? (előbbit nem nagyon bírják a lejátszók, de ezt gondolom tudod..) A sz.gépház előlapi USB-kivezetésére kötöd, vagy az alaplapi-ra? (ez lehet alaplap-, XP-,stb -függő ..van hogy az előlapi instabil, javasolt az alaplapira dugdosni a cuccot..). Az USB-port-ok közül is lehet hogy valamelyik hibás, "nem szereti"... vagy akár "szoftveres" hiba is lehet pl: XP, "csak úgy".. :D

  • ponti_ak

    addikt

    válasz fercsi #193 üzenetére

    Oks! :)

    Közben 01.25-én kijött a legújabb 3.54-es korai fw.
    Az iaudiophile fórumon egyesek szerint tökéletes, mások viszont azt mondják, hogy az ogg-shuffle és az id3-problémákat továbbra sem sikeült megoldaniuk a Cowon programozóinak. :U

    Jah, nálam az ogg-file-ok miatt a 2.50b is bugzik már azóta, de nem babrálom, inkább kivárok..

  • ponti_ak

    addikt

    válasz fercsi #195 üzenetére

    Szia,
    igen pár helyen én is láttam már, hogy írják a 8-16gigás kártyákat..
    Én egyelőre csak egy 1gigás kártyával használom, de szvsz a nagyokat is megeszi gond nélkül (asszem 16-os kártyát eddig csak a 4gigás tulakjok-nál láttam, de a fórumon Te is meg tudod nézni, a régebbi tagok aláírásában általában láthatod hogy kinek milyen gépe van, milyen kártyával, fw-rel, fülessel... illetve biztos van ilyen topik is...)

    Tervezem egy nagy kártya beszerzését én is, de egyelőre még várok, mert az ogg/flac id3-probléma továbbra is fennáll, ezért lehet hogy vissza kell konvertálnom mindent mp3-ba.. :(

    Szóval én a helyedben egyelőre óvakodnék az ogg-tól ...jobb, gazdaságosabb az ogg, mint az mp3, de a D2 hasonló hibákat produkál*, mint amit anno Te is tapasztaltál: ugyanaz a folder-név csak ez id3-info-knál, pl az Album, Artist, stb info-k esetében duplikálódnak a dolgok, vagy pl hirtelen majdnem minden id3-adat "Unknown" állapotba kerül, és a D2 lefagy, ha ilyen file-hoz érkezik...

    * a 3.54-es fw topikjában azt beszélik, hogy az ogg-ok sorrendje és az id3-info még mindig nagyon bug-os midegyik fw esetén, akármit is csinálnak vele (format, iv3 tag 2.3-mas verzióra állítás, stb), és ez főleg a vegyes (mp3+vorbis) formátum használata esetén jön elő, nagy méretű adatbázisoknál (=több-ezer file...). :U

    [ Szerkesztve ]

  • Árpibá

    újonc

    válasz fercsi #145 üzenetére

    Ugyan így jártam évekkel ezelőtt a Rockbox telepítésekor, 2.57 fw-vel. Korábban a 2.57-re simán ment a frissítés. Sajnos az INFOPATIKA megszünésével a támogatás is megszűnt, a Jandrovill sem tudott segíteni. Szerencsémre sikerült egy hibásat vennem és mejavítanom ( - hangerő mikrokapcsoló jött fel, felületszerelt, kevés hely, végül jó lett), azóta ezt használom. Imádom, egy Koss portaPro-val 65 évesen naponta több órát nyúzom. Most találtam meg ezt a fórumot. Ha leírnád, hogysikerült a tiédet megjavítani, talán az eyémet is feltámaszthatnám. Látom hogy ez a fórum kihalt, de próba-szerencse. Előre is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák