Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gergo_pet

    aktív tag

    Ideje volt már ennek a tesztnek, azonban tényleg csalódás, hogy csak a két zalmant vetettétek össze, az a nigthawk nem is tudom hogy kerult ide, szekrény alján ott maradt vagy mivan? Jó lett volna, ha a többi felső kategóriás hutőböl is raktok bele, mert igy sajnos csak annyit tudunk leszűrni, hogy az új zalmi gyengébb mint a régi, drágább is szóval most egy kicsit melléfejlesztett a zalamn. Úgy gondolom ezt a terméket csak azért csinálták, mert kitört a hőcső mánia és a régi 700-as nem fogyott annyira, mert nem volt rajta hőcső, az egyszerű juzer meg csak a hőcsövek mennyisége alapján itéli meg mostanában a hűtőket, mint kiderült rosszul. Azért még mindig nem tudja felvenni a hőcső a versenyt egy komplett réztömbből kialakitott hűtővel, lévén a ragasztás ugyis rosszabbulé vezeti a hőt, mint ami eleve egyben van. Egyébként meg megnyugodtam, nem kell lecserélnem a hűtőm, még mindig a 700-as a legjobb. Végülis még a legalacsonyabb fordulaton is simán hozta a gyári értékeket, ráadásul hangtalanul. Sajnos teljes fordulaton tényleg van hangja a zalminak, azonban én inkább azt mondanám, hogy egy 1500-at pörgő 8-as ventinek a hangjával vetekszik, ami valljuk be őszintén zárt házból nagyon gyengén hallatszik ki, vagy egyáltalán nem. Egy lehalkitott 12-est meg ne hasonlitsunk már egy keret nélküli 8-ashoz, mert nem igazságos, teljesen más kategória.
    Ja és ilyen mondatokat azért nem kéne: ''A hőmérsékleti adatokat általánosan szemlélve elmondható, hogy az R580-alapú ATI grafikus kártyákat szinte lehetetlen egyszerre hidegen és halkan tartani.'' merthát ugye a vizhűtéssel rendelkező emberek egyből felhördülnek, jogosan.
    UI: Azért nem akarok teljesen elégedetlennek tűnni, biztosan nagyon sok időbe került ezt a 3 hűtőt is megvizsgálni, leszerelés felszerelés tesztek stb, szóval azért elismerésem. Ha van időtök, ma megcsinálhatnátok azért még másik 3-at. :DDD

    [Szerkesztve]

    A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

  • Gergo_pet

    aktív tag

    válasz g4dg3t #15 üzenetére

    [link] itt a Primecooler próbálkozása, ezzel esetleg összevetheted a mostani tesztet, bár más a videókártya, azért valamit le lehet belőle szűrni. Egyébként kb 5 fokkal jobb a Zalman.

    [Szerkesztve]

    A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

  • Gergo_pet

    aktív tag

    Igaza van rudinak, egy primecoolert fölösleges lenne újra letesztelni, elég lenne a régi tesztet belinkelni. Miért, mert mint ő is mondta nem kell nagy tudás, hogy ránézésre megállapitsuk kb ugyanaz a teljesitményuk, én +/- 5 fokot mondtam, tobey linkelt egy lapot ahol bebizonyosodott, hogy 1 fok a kulonbseg a 2 huto kozt. Árban kevesebb, lehet, viszont nem biztos hogy minden ugyanolyan jo minőségű anyagból van. Lehet hogy a PC tönkremegy, elkopik 1 év alatt a Zalmi meg csak 3 év alatt. Ezt mindenkinek magának kell eldontenie mit szeretne igazán, melyik a szimpatikusabb számára. Mindenesetre ha már megveszek egy drágább 700-ast valószinu, hogy nem fogom kidobni videokártya csere alkalmával, mert mint látszik még az 1900-ast is simán lehuti a kello hofokra.

    Viszont a többi hutore en is kivancsi lennék mi a véleményetek hangra és milyen teljesitményuek.

    Valaki kérdezte a gs huteset lecserelje-e, hát ha igazán halk hutest akarsz akkor mindenképpen vegyél egy 700-ast. Csak gondolom ugyanolyan barkácsolás kell ahhoz, hogy felrakd, mint a 6600GT-nél. Azaz nem tudod berakni a memhutoket, csak ha picit megreszeled oket, de megoldhato konnyen nekem is ugy van.

    [Szerkesztve]

    A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

  • Gergo_pet

    aktív tag

    válasz 3P #47 üzenetére

    Hát ha jót akarsz a fulednek, szerintem inkább a második megoldást kéne választanod és lecserélni a hutest egy zalmira, bár még nem hallottam az ICE Q-t sajnos.
    A garancia csak akkor ugrik, ha rájönnek a cserére. Márpedig annyi eszed gondolom neked is van, ha elromlik a kártya akkor nem a zalmival viszed vissza, hanem visszarakod a gyári hutest es kesz. A boltokban általában nem veszik észre a dolgot, mivel nincs semmilyen cimke vagy bármi ami elszakadhatna, a pasztázást meg ugysem látják, mert nem fogják ott szétszedni. És ami miatt pláne nem kell ezért aggodnod, mert a boltokban általában nem olyan emberek vannak, sajnos, persze tisztelet a kivételnek és ezuton jelzem senki ne is értse minden eladóra, csak általánosságban beszélek, akik egy hutocserét észrevesznek, vagy egyáltalán gondolnak arra, hogy esetleg te otthon lecserélted a hutest. Szóval emiatt nem kell parázni, csak ha olyan módon szeded le a gyárit, hogy nem tudod visszatenni.

    A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

Új hozzászólás Aktív témák