Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Synthwave #9 üzenetére

    ezért ez egy orbitális kamu:)
    ez nem passzív kártya
    ez egy olyan kártya, amire gyárilag nem raktak ventit
    de venti/ erős légáramlat nélkül megdöglik/trotylingol' a béka hátsója alá
    a gb gt 1030-am az passzív, benchelhetem egész nap, mégse megy 65 fok fölé bárminemű légáramlat nélkül - hozzátéve hogy most vízszintesen elhelyezett lapban van és open air gépben, zárt házban ez + 10 fok, de még akkor is passzív -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Synthwave #12 üzenetére

    "[Re:] Teljesen passzív Radeon RX 5700 XT a Sapphire fémjelzésével
    "

    buktad ,( :
    ez kamu, lehet ragozni
    teljesen mindegy hány tf a gt1030, mert az passzív
    elmondtam milyen környezetben és zárt házban is passzívan működne
    ahogy mondjuk működne a ninja 5 is zárt házban teljesen passzívan x w fogyasztásig csupán az aero/termodinamikát "felhasználva" normál környzetben
    ez a zafír passzívan nem ilyen mérettel és tömeggel kerülne forgalomba, mert ez teljesen alkalmatlan arra, hogy passzívan működtesse
    ez egy venti nélküli kifejezetten aktív légáramlattal hűthető kártya
    amit kb bármelyik combosabb hűtéssel megáldott kártya tud ha leveszed róla a ventiket és burkolatot - amit nyilván tudsz te is -

    szerk:
    beef
    bizonyos nézőpontból én meg szűz lány vagyok
    és szeretnék is az maradni ( :
    teljesen mindegy hova szánják, kiknek szánják
    egy kártyát nem lehet passzívnak nevezni ha nem tud passzívan üzemelni komolyabb légáramlat nélkül, és ez nem tud

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz vicze #15 üzenetére

    gyakorlatban 70w-ot láttam mérni annál a kártyánál, és az valóban passzív
    és kb ott is van a határ a passzív hűtésre, nem véletlen álltak le az ilyenek gyártásával
    gigabyte 5750 passzívam volt, 90w körüli, égetett mint a fene már az is és kellett neki szellőzés
    zafírnak is volt már ezer éve passzív kártyája, hullott minden gyártónál mint a légy
    nem véletlen álltak le ezekkel és tértek át fél passzív kártyákra, amik x fokig passzívak, aztán jön az aktív venti
    egy gaming x 5700xt valszeg' ezt a "passzív" zafír csodát kiröhögi a maga 1,5 körüli tömegével ventik nélkül is
    de még inkább a 160w-os 5600 xt amire ugyanaz a hűtés került
    és nyilván még az sem tudna passzívan üzemelni, csak ha lerántaná az ember max 100w-ra a tdp limitet

    szerk:
    de azért örvendetes, hogy van aki tudja értelmezni a passzív vga rendkívül bonyolult jelentését ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Reggie0 #17 üzenetére

    csak jelentése lehet, ami valószínűleg a passzívat jelentheti jelen esetben, bár ki tudja
    ennyi erővel az összes terméket el lehet sütni passzívként, mert bizonyos körülmények között/_és/vagy lebutítva működnek passzívként is
    ne már ( :
    erre aztán illik a bullshit fogalma
    de hogy még kedvenc "szerzőm" is passzívnak titulálja és érvel mellette az valahol vicces - jelen esetben teljesen mindegy a gyártó mit hazudik rá, ha feldugnám a kedves management nemesebbik felébe a "passzív" kártyájukat mert megmurdelte magát/használhatatlanul belassul azt lehet azért éreznék -
    és jön a tf értékkel aminek semmi köze ahhoz hogy passzív vagy aktív hűtésű egy kártya - csak nagy fogyasztással nyilván nehezebb kivitelezni a passzív hűtést, amire már rájöttek pár éve a gyártók is és nem is erőltetik -

    varmi2
    persze, játék alatt meg többet
    ez 100w-ot passzívan sem fog megoldani, pláne nem 24/7-ben, röviden
    18 fokra állított klíma alá betolva már lehet ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Reggie0 #22 üzenetére

    konzumer felhasználókat a szerveres világ nem érinti
    és ha ez kikerül kereskedelmi forgalomba - nem tudom - , nem kell szakképzettnek lennie a vásárlónak
    a cikk címét tudom idézni:
    "Teljesen passzív Radeon RX 5700 XT a Sapphire fémjelzésével
    "

    és a zafír oldalát:
    "GPRO X070 coupled to 40CUs and 2560 Stream Processors with a 256-bit memory interface to deliver the ultimate compute performance, easier to handle the graphics-intensive workloads, such as 3D rendering, 3D visualization or virtual applications."
    tehát nem 100w-os bányászként hirdetik
    egy képen ennyi van - passive cooling

    ha specekben a 800g a tömeget jelenti, az viccnek is rossz
    oldalon megadott rackben aktív hűtéssel oké, de egyébként ennek köze nincs passzív vga-hoz

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Synthwave #25 üzenetére

    mosmá' mindegy ( :
    zárható
    ;]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Synthwave #29 üzenetére

    azoknak kár lenne
    anno megkérdeztem, mért került az 5600xt pulse kártyára az 5700xt pulse hűtése gyárilag
    a válasz az volt:
    kompatibilisek egymással

    gondoltam nab_zdmeg, ezt soha nem gondoltam volna ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz beef #31 üzenetére

    idéztem belőle
    de nem a zafír promózta ezt "teljesen passzív radeon 5700 xt-nek"
    ha kikerül kiskerbe onnantól érdekes ez, és kikerülhet, ahogy sok oem dolog is ami egyébként nem kerülhetne ki
    ahogy láttam ez egy normál 5700 xt butított tdp-vel, de "gaming" kártya
    emellé raktak rá egy olyan hűtést ami igen sovány lesz egy gammer' gépben, pláne mert pont a vga alá legtöbb gépnél nem lehet légáramot megoldani

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz genlog #33 üzenetére

    fentebbről:
    "Az én értelmezésemben a teljesen passzív azt jelenti hogy az üzemszerű maximális teljesítményhez nem szükséges aktív hűtés, na ez a termék nem ilyen. :)"
    pontosan így látom én is
    nyilván nem egy teljesen zárt dobozban passzív a passzív, de megfelelően perforált házban már pl az
    a többit elvégzi a termo és aerodinamika
    én ezt tekintem passzívnak
    ott az új m1 mac air, teljesen passzív notebook - nyilván túl nehéz nem volt megoldaniuk, mert alacsony fogyasztású az m1, amiből még picit faragtak, hővezetőnek befogták a kasznit, többit a "természet" megoldja -
    és vannak valóban passzív nagyobb teljesítményű épített gépek, de azokon brutál hűtés van, brutál tömegük van és brutál drágák
    viszont nem kell semmilyen extra segítség a fentebbi termo és aerodinamika párosnál

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz mad823 #36 üzenetére

    és ezt mire is?
    a termo és aerodinamika amiről beszélsz
    nem kell elvezetnem azt a levegőt, ami eltávozik felfelé, megoldja a fizika
    ez a kártya nem passzív, mert megdöglik aktív hűtés nélkül
    ennyi erővel minden vga passzív, csak 99%-ukra közvetlen raknak ventit, mert ugyan passzív, de volt a raktárban hát akkor rakjuk már rá
    gondolkozzunk már mielőtt nagyokat mondunk

    Duracellm...

    idéztem a zafír oldaláról, sehol nem mondja kifejezetten bányász kártyának, sőt

    Bici
    igen, és azok nem is passzívak, max fél passzívak
    és ma már "nagyobbak" nincsenek, palit 1650 kalmx a legkraftosabb ezt a zafír csodát kivéve ami soha nem volt és nem lesz passzív
    én egyébről nem tudok

    Dr. Akula
    leveszed róla a burkolatot és kész van
    ezeöccáz' lesz ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz genlog #42 üzenetére

    valószínűleg azért lakókörnyzetet veszünk alapul, mert nem military class termékek, hanem konzumer termékek
    tehát átlagos otthoni körülmények közé tervezik az adott hw-t általában
    ha a szobából nem tud távozni a hő nem feltétlen lesz gond passzív eszkönél akor se, amennyiben a fűtést kiváltja/kompenzálja, és nagyban függ a helyiség hőszigetelésétől is, meg tudja ezt oldani a külső -10 fokos hőmérséklet is kívülről - ugyanakkor a külső +35 fok meg tudja nehezíteni -
    ez összetett nyilván
    de amíg itt ketyeg nálam a gt 1030, aminél semminemű légmozgást nem kell biztosítanom - meg is lepett -, és 22-3 fokos helyiségben 65 foknál tetőzik, addig én azt azért passzívnak hívom
    az ilyen sz@rokat mint ez a zafír, pedig nem
    ez egy snassz vga amire nem raktak burkolatot és ventit, de légáram nélkül megdöglik/trotylingol'
    egyszerűen van egy fizikai korlát aminél adott hőtermelés elvezetéséhez szükséges egy térfogat és tömeg, ami ennél a kártyánál nincs jelen
    ilyen 160w tdp-t is biztos meg lehetne oldani passzívan, bárminemű légáramlat nélkül - max azzal a kitétellel hogy perforált közegbe kerüljön -
    de akkor ez a kártya lehetne több kg is és jóval nagyobb, és persze sokkal drágább, komponensekből is ildomos lenne a legmagasabb hőtűrésűeket beépíteni
    vannak olyan megoldások, amik közvetlen a pc ház burkolatát használják hűtésként, eleve úgy vannak kialakítva, az pl egy jó megoldás

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Dr. Akula #45 üzenetére

    igen, biztos
    ahogy ez a vga sem hűthető propeller vagy nagyobb légáram nélkül
    nézz már meg ha ráérsz egy combosabb gaming x hűtést pl
    2x körberöhögi ezt a kártyát még akár 160w tdp-s gaming x 5600 xt hűtése is
    és az is alkalmatlan passzív működésre

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák