Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecow

    aktív tag

    válasz b4zsi- #17 üzenetére

    Azért a szimpla matematikával vigyázni kell, mert néha túl durva becslése a valóságnak, na olyankor jön a komplex matematika vagy fizika.
    Egész konkrétan én számoltam ki, az általam említett hírben, hogy mikor és miért lehet igaza az nVidia mérnökeinek. Segítek a fogyasztásban a feszültség négyzetesen ill. köbösen számít bele, érezzük a különbséget a lineáris összeadáshoz képest. Amivel viszont egyikünk se tud számolni az a fejlettebb energiamenedzsment, a jobb gyártástechnológia, illetve valamiféle hatékonyabb architektúra. Azért ez egy picit több mint egyszerű összeadás, meg szimpla matematika.
    De fordítsuk meg a dolgot, és ne azt nézzük, miért fogyaszt többet vagy kevesebbet. Feltételezve, hogy ugyanannyit fogyaszt, mint egy mai 1 magos, miért zavar, hogy 4 mag van benne?
    Mellesleg én kíváncsi lennék egy pontos mérésre, hogy egy telefon fogyasztásáért melyik elem hány százalékban felelős. Már nem emlékszem pontosan hol láttam, és mik voltak a pontos eredmények, de mintha az jött volna ki, hogy a legnagyobb fogyasztók a kijelző teljes fényerőn, és a rádió kommunikáció aktív használat közben.

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

Új hozzászólás Aktív témák