Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz lenox #18 üzenetére

    akkor van haszna, ha az nforce200 broadcast módban tudja küldeni a két kártyának az adatokat... (valamelyik régebbi cikkben olvastam ilyet, de nem tudom hogy külsős pcie hub vagy ati kártyás vagy nvidia kártyás megoldás volt)
    Nameg persze, ha a chipset közreműködése nélkül is tudnak rajta keresztül kommunikálni a kártyák.

    hmm tényleg, ez az nf200 az bridge? mert akkor csak összekapcsol két "hálózatot", de magában az irányításban nem vesz részt (az elnevezés legalábbis ilyesmit jelent).

    Érdekes lenne egy összahasonlítás, hogy ugyanolyan kártyákkal mutat-e különbséget hasonló képességű nvidia chipset / más + n200 bridge / más bridge nélküli engedélyezett chipset... túl nagy különbség nem valószínű szerintem.

    Olyasminek tűnik, mint a hálózatoknál a switch (ha irányítja a forgalmat a chip) és a hub (ha csak fizikailag összeköti) különbsége:
    - a hubnál egymást lassítják a résztvevők, de két résztvevőnél ez nem érdekes mert csak egymással kommunikálnak.
    - a switchnél nem ütköznek az adatok, 2-2 résztvevő között teljes sebességgel megy... 4 résztvevőnél már érdekesebb

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák