Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    Ittvagyok, Talmida bizonyára nagy bánatára, de igérem, igyexem inteligensen megvitatni a kérdést.
    Mivel a hétvégén Szegeden voltam, nem kerültem netközelbe, és most hivták fel a figyelmem az írásra. (no nem arra! :) ) Aztán elkedtem a hsz-eket nézni, de 40nél úgy elment az irány másfele, hogy úgy éreztem, gyorsan be kell irnom az írással kapcsolatos gondolatomat, Talmida addig is reagálhasson rá.
    Szóval elolvastam a bejegyzést, és kicsit olyan érzésem volt, mint mikor egy film végén kiirják, hogy to be continued, mielőtt igazából elkezdődtek volna az események.
    Az irás cime bibliai ábc pólyás nyelven. A tízparancsolat.
    Most ezt kétféleképpen lehet értelmezni, számomra az jött le, hogy itt egy többrészes vallás-értelmezés lesz, és a T. iró rögtön a Tízparancsolattal kezd.
    Annak módja szerint, egy kis bevezető (alkotmány, stb) után jött is a 10 parancsolat, aztán vége. Aszittem rosszul látok, de újra megnéztem, és igen, pusztán be vannak idézve a parancsolatok, aztán kész.
    Hol itt a pólyásnyelv? Hol a magyarázat? Értelmezés? A 10parancsolatot eddig is ismertük, többékevésbé, még ha idézni nemis tudjuk visszafele mondva, ha másnem, neten rákeresünk ha kell valamiért. De én arra számitottam, hogy meg lesz itt magyarázva nekünk gyarló pogány kutyáknak, hogy most akkor mi merre hányméter.
    Vagy nem kell magyarázni? Akkor minek az írás?
    Kicsit olyan ez, mintha a görög útikalauz sorozatomba 1 bekezdést irtam volna, valami ilyesmit: ''Korfu szép sziget, nyaralni járnak oda az emberek, meg tengerben fürdeni''

    Szóval indítványozom Talmida részéről a parancsolatok háttérinformációinak megirását, magyarázatát arról az oldalról, és a mi részünkről pedig a téma visszaterelését ebbe az irányba.
    Most meg olvasom tovább a hsz-eket.
    (a 10parancsolattal kapcsolatos gondolataimat később, ha elkezdjük őket pontonként átbeszélni)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Nos, végére értem a hsz-eknek is, és jobb, hogy nem kezdtem mingyár énis parancsolat-értelmezésbe, mert mindent leirtatok helyettem is. Sok újat nemtudok, megvizsgáltátok a dolgot a maga helyén és idejében, megvizsgáltátok mai szemszögből... Ez van, a parancsolatok egy része ma is erkölcsi útmutató, és jólenne, ha mindenki betartaná, van helye igenis, csak épp lexarjuk. Megint más pontok persze idejétmúltak, plusz eleve problémásak, Isten egója miatt.
    Ezzel kapcsolatban már irtam egy szösszenetet korábban: [link]

    Igazából tehát a parancsolatokon nincs már mit csámcsogni, remélem a sorozat folytatódik, és vesézhetjük tovább a Bibliát, a tanokat, Istent, ezek visszásságait, mitológiai vonzatait, ma érvényüket, stb. Szeretném, ha Kymco is bejönne ide, anno igen okos és higgadt vitát folytattunk a témáról, csak sajna nem tudtuk közeliteni álláspontjainkat. Azóta már próbáltam más, vallásos emberrel (orvos!!!) is, vele sem jutottam dűlőre. Ha egyszer valaki ennyire keményen belemegy a vallásba valami oknál fogva, akkor nincs a világ azon szónoka, diktátora, józan esze, érve, amivel kibillentheted. De én épp ezt szeretném megérteni. Hogy lesz egyik napról a másikra egy józan, ateista, materialista, csillagászatokat, orvostanokat, fizikát, kémiát, stb ismerő emberből vérkomoly hivő, aki alapvető természeti dolgokat tagad, és istennek tulajdonit.

    Barátnőmnek is volt egy kolleganője, 33 évesen ment (végre) férjhez, egy orvos sráchoz (28), akit a ''gyüliben'' ismert meg. Előtte no szex. Csak ezzel a pasival dugott (tán) először életében, 33 évesen, 2 év együttjárás után. Hát tegyük fel, hogy elhiszem. Ne, azt ne tegyük fel, mer nemhiszem el, de tegyük fel, hogy igy volt.
    Egy lány régebben 17-8, ma már 14-5 évesen érett. Tehát kb 15 évet leélt a csaj úgy, hogy vitrinen keresztül nézte a tortákat, de bele nem kóstolt. Aztán 2 évig húzta a mézesmadzagot a csávó előtt, aki jóllehet ugyanezt a dolgot vallotta, de számomra igen nagy önuralomról tett tanúbizonyságot. Meg marhaságról is. (nemmintha a hölgy olyan lenne, aki megérne akár egy fél ajtócsapkodást is, dehát nem vagyunk egyformák, hálistennek).
    Az 1 dolog, hogy ez igy Istennek teccő, meg most hüde nagy vagyok magam előtt, mert 33 évesen még szüz vagyok. Kimaradtam egy csomó jóból, lenéztek, kiröhögtek, magam is majd hüjét kaptam néha, a kollegáimat főnökként az őrületbe kergettem a frusztráltságom, idegességem, baromságom, miatt, mikor már úgy viszketett, hogy... (KFH ugye) - de hogy aztán 15 év tartózkodás, 2 év együttjárás, meg csillivilli házasság után a nászéjszaka kiderüljön, hogy neki kicsi és vékony, nekem meg egy vödör, vagy netán forditva, és fél kiló vazelin után is a falat kaparom, hát ez a mazochizmus barátaim. A lelki, érdeklődésbeli, perverzióbeli eltérésekről nemis beszélve.
    Ja, és mi is erre a válasz? Merhogy azt is kaptunk ám! -> ''Isten segítségével minden megoldható''. Nahát? Nemis tudtam hogy ilyen ősi foglalkozás a péniszhosszabbitás :)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Rive #144 üzenetére

    Nem azt mondtam, hogy biológiailag, testileg érettek, hanem úgy érzik, hogy már érettek. Nem voltam egyértelmü. Nemtom hány éves vagy, de eddigi hsz-eid alapján nem tizen...
    Akkor neked is ismerős, hogy a ''mi'' korunkban, azaz kb 10-15 évvel ezelőtt a kiscsajok 90%-a 15 évesen még erősen a kortárnőikkel súgdolóztak a hintában, meg apucival kézenfogva balatonoztak. Jó, ha 16-17 körül meg lehetett dönteni őket.
    Ma meg mit látok? Mellesemmi, kisfiús testalkatú, éretlen, fejletlen kölyöklányok (13-14?) csókolóznak magukat vagánynak gondoló, hasonló korú fiúcskákkal, a tojáshéjtól alig férnek egymáshoz.
    Na, csak erre gondoltam :)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Ezt most találtam a Vendéglő a Világ Végén-ben:

    - Sokat töprengtem azon az édenkertes sztorin - mondta Ford.
    - He?
    - Édenkert. Fa. Alma. Emlékszel erre a részre, nem?
    - Persze.
    - Ez a ti istenetek odarak egy almafát a kert közepébe, és azt mondja: ''Oké, srácok, azt csináltok, amit akartok; de ah, ne egyetek az almából!'' És erre, mit ad isten, mégis esznek belőle, és erre ő előugrik egy bokorból, és rájuk kiált: ''Na, most aztán megvagytok!''. Persze, az sem változtatott volna a leányzó fekvésén, ha nem eszik meg az almát.
    - Miért nem?
    - Azért, mert akinek olyan a mentalitása, hogy szeret kalappal álcázott téglákat kinn hagyni a járdán, az sose adja fel. A végén úgyis besétálsz az utcájába.


    Gondoltam megosztom veletek, ide illik :)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák