Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Nem értem...Kiadnak egy ilyen adaptert és akkor USB 2.0...Jajj... :U

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Én elhiszem, hogy néhány embernek luxus az olvasás de akkor legalább ne kössetek már belém...

    (#4) zsolt501: Kit érdekel hány létezik?
    A cikkben bemutatott router 5ghz-es frekvencián elméleti maximális átviteli sebessége 867Mbps. (most ne menjünk bele, hogy ezt soha nem éri el.) Erre az adapterre rátesznek egy csatlakozót ami 480Mbps-ra korlátozza?! A tesztből látszik is, hogy ment volna ez gyorsabban is csak ez a kis hülyeség a szűk keresztmetszet. Figyelembe véve az adapter árát és a termék pozicionálást ez minimum nevetséges.

    (#8) dchard: Amit te csináltál az megint olyan amikor valaki nem olvas elég figyelmesen.
    Most komolyan. Hány 5Ghz-es hálózat limitál téged jelenleg??? :U

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz dabadab #30 üzenetére

    Zárójeles rész az idézett szövegből. ;)

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz dabadab #35 üzenetére

    Na látod te értettél félre...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz dchard #40 üzenetére

    Huha...te megagiga szakértő most én vagyok a jó nagy hülye mert nem ültem a google elé, hogy egy ilyen hozzászólást összemókoljak. :U

    Először is már most is van interferi 5gigán, azért mert nem találsz a közeledben 5gigás hálózatot az távolról sem jelenti, hogy tiszta a sáv. Meglepődnél ha ránéznél egy rendes spektrum analizátorra, hogy az általad üresnek hitt 5gigás sáv mennyire van tele már most.

    Most komolyan mi a fenének jössz ilyenekkel? Ha mindenhol (legalábbis ezt sugallod) már most tele van az 5Ghz-es sáv, akkor méréskor vehetjük ezt a zajos környezetet a viszonyítási pontnak mint null szint és eltekinthetünk tőle.
    Én egészen konkrétan a konkurens 5Ghz-es sávban ( és esetleg csatornán) működő wifi hálózatokra gondoltam. Azért ezek mégiscsak nagyobb mértékben befolyásolják mint az általad említett "szellemek" amik már amúgy is ott vannak, vagy ez is rossz feltételezés?

    Egy olyan mérési eredménnyel akarsz érvelni, amit a hozzászólások után írt le a rudi és a tesztben még benne sincs? Még a pontos értékeket sem tudjuk.
    Lehet, hogy nem számottevően gyorsabb vagy ugyanannyi, és ezt tudtad mielőtt rudi kimérte? Nem. Így könnyű nagy mellénnyel itt írogatni. :W
    A PCIe kártyáról tudunk valamit? Semmit.

    A lényeg:
    Jeleneg 5Ghz-es Wifi-re csatlakozom kb 1,5m-re tiszta rálátás, nincs fal. Környéken nem tudom mi a helyzet ezen a frekvencián nem néztem. 300Mbit-es a kapcsolat 160-170Mbps a valós hasznos adatátvitel.
    Ezért feltételeztem, hogy az 'ac' szabvány is át tud tolni 50-60%-ot.

    Már kezdek torkig lenni azzal, hogy beírok egy fórumba és egyből 4 trollgombóc ugrik rám és a szájukba kell rágni mindent mert képtelenek felfogni amit más ember leír és persze a végén én vagyok a nagy laikus, mert ők aztán itt élnek a fórumon...bla..bla De nem csak velem van ez...Nem egyedi eset.
    Ez a Szakértő rang is csak a bajnak van. Már nem az első eset, hogy egy ilyen rangú tag kezd el kioktatni, mert ettől a kis bilétától valami isteni magabiztosságot kap és már egyből agyon kell rágcsálnia a témát, hogy megtudja mutatni mekkora műmájer...

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz rudi #45 üzenetére

    Szerintem meg neked is oda kéne figyelni, ugyanis a #36-os hozzászólást nem én írtam, csak a kép megtéveszt. Nem hasonlítottam vezetékes és vezeték nélkülit sehol.

    A rádiós átvitelről meg annyit, hogy sem a cikkben, sem a hozzászólásokban senki nem említette meg melyek azok a konkrét 5Ghz-en működő zavarforrások amik ezt az eredményt negatívan befolyásolják...

    Általában hozzá szoktam tenni a témához...úgy gondolom. De ettől függetlenül igyekszem a minimálisra szorítkozni mert semmi értelme annak, hogy csinálok 10 hozzászólást amiből 9 arra, megy el, hogy minden lehetséges támadási felületet levédjek, mert néhányan a "...de mi van akkor ha..." életfilozófia szerint élnek.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák