Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soma01

    veterán

    válasz meszi3 #49 üzenetére

    Én sem tudok sokat mondani, de kíváncsi vagyok rá. Úgy tudom a 2,4-Ghz-es freki telítettebb azért! Ha a wifi eszközöket leszámítjuk, akkor is.

    [ Szerkesztve ]

  • dchard

    veterán

    válasz meszi3 #49 üzenetére

    Én nem azt mondtam, hogy tele van, hanem hogy távolról sem olyan üres mint amilyennek sokan gondolják. Eleve rengeteg szolgáltató használja az 5gigás sávot gerincnek, de sok helyen szórnak 5gigán az utolsó mérföldön is, mert a 2,4 annyira tele van. Vannak itt páran akik foglalkoznak vezeték nélküli internetszolgáltatással. AMikor ők azt mondják, hogy lassan a semmi közepén irányított kis nyílásszögű antennával sem találnak már interferi mentes csatornát 5gigán akkor el lehet képzelni, hogy annyira nem üres a sáv. Mert ugye hiába kicsi a nyílásszöge ha 10-20-30km-es linket csinálsz a túloldalon már egész nagy szóródás lesz. És rengeteg ilyen link van már most is. Ezen kívül vannak videós megfigyelő rendszerek amik 5gigát használnak. Rengeteg vidéki önkormányzat használ ilyet közterület felüyeletre, de mivel ISM sávban működnek bárki vehet ilyet otthonra is. Ráadásul ezek folyamatosan és nagy sávszélességben adnak. AZ ugyanis nem mindegy, hogy míg egy otthoni wifihálózat nem sugároz folyamatosan, jelentős interferit akkor okoz amikor forgalom van rajta, addig egy szolgáltatói gerinc, vagy last mile, nem beszélve ezekről a videós rendszerekről folyamatosan forgalmaznak, ezáltal folymatos és nagy interferit csinálnak a működési sávjukban.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz meszi3 #58 üzenetére

    A WIFI hálózatok beacon keretekkel jelzik a létezésüket és vannak dedikált időrések amikor az eszköz se nem ad se nem vesz, hanem csatornát keres. Ilyenkor szépen végiglépked az összes csatornát hallgatózik egy kicsit majd ugrik a következőre.

    Arról nem beszélve, hogy az 1-es és a 11-es csatorna között nincs száz megahertz, ugyanis a csatornák 5Mhz szélesek. Bizonyám: a lehetséges 13 csatornából egy N-es wifi kapásból megeszik 4 csatornát, sőt ha 40MHz-es módban van akkor 8-at. Márpedig az N-es wifi 300megabitjéhez 40MHz kell és 2x2 MIMO. Sokan itt követik el a hibát: egy N-es wifi 40megán elfogyasztja a teljes rendelkezésre álló sáv 2/3-át!

    Pontosan ezért pofátlanság agyatlanul mindenféle nagy körsugárzókkal teleaggatni a routereket, mert az adászint azért van maximálva, hogy ne tegyük tönkre más hálózatok működőképességét. Ez a sáv ugyanis mindenkié, aki tehát mindenféle egyébként törvénytelen módon belerondít ebbe, az nem tesz mást mint az adócsaló: meglopja a többieket.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz meszi3 #61 üzenetére

    Nem fogod elhinni, de most pontosan ez van. Már a kertes házas övezetben is ez van, hogy több hálózat működik ugyanabban a sávban. Az eredmény: lassulás. Ezért van az, hogy a 300-as wifiből csak a felét meg a harmadát lehet kimérni, de sok helyen még annyit sem. Ha berkanánk az egészet egy Faraday kalickába ahol tényleg semmilyen zavarforrás nincs, akkor kijönne a 300-as wifiből akár 230-250megabit/s-is IP-n.

    Pontosan ezért volt teljesen naív hozzáállás azt mondani, hogy az USB2 limitálja a sebességet, mert az esetek nagyon nagy százalékában a konkurens hálózatok által keltett interferencia (zaj) korlátozza a sebességet.

    Persze ha a tesztben szereplő USB-s WIFI kártya tudna 3 spatial stream-et és/vagy tudna 160MHZ-et és/vagy tudna 256QAM-ot, akkor már érezhető mértékben visszafogná a sebességet az USB2 de ez egyelőre nem áll fenn.

    Ahhoz, hogy ma itt tartunk hogy ennyire tele van a 2,4-es sáv nagyban hozzájárul a hibás telepítési gyakorlat is.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák