Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz divrapier #70 üzenetére

    Véleménye lehet, de ha valaki tulajdonképpen kényelemből kilép egy helyzetből, akkor nem túl etikus, hogy utána a jobb helyről visszamagyaráz, hogy mit hogy kéne csinálni. Egyszerű példával: ez olyan, mintha egy orvos megunván a rossz felszerelést elmenne Németországba, majd a high-tech cuccok mögül elkezdené nagy mellénnyel magyarázni, hogy hogy kellene két fogpiszkálóval agyműtétet végrehajtani Magyarországon.

    Félreértés ne essék: megértem, aki külföldre megy, nincs bennem semmilyen túlburjánzó hazaszeretet, ami miatt netán leköpködném vagy "hazaárulónak" titulálnám őket (vannak, akik ilyet csinálnak), azt sem gondolom, hogy cserben hagyják a hazát, pár év múlva valószínűleg én is megunom az itteni dolgokat és elmegyek, nem gondolom, hogy mindenkinek ott kell meghalnia, ahol megszületett. Viszont ha valaki úgy döntött, hogy kilép és a háta mögött hagyja a "régi" dolgokat, akkor utána törődjön az "újakkal", ne ossza az észt azoknak, akik lehetőségek híján/elhivatottságból/akármilyen okból maradtak a "régiben". Kívülről mindig nagyon könnyű okosnak lenni, de ha valaki igazán okos akar lenni, oldja meg a problémákat ott, ahol azok vannak.

    mod: Balsorsom meg hála a jó égnek, nincs. Azért írtam le, amit leírtam, hogy tudassam: vannak helyzetek, amikor nem az az egyetlen megoldás, hogy hisztizik az ember, hanem lehet többet is tenni a boldogulásért. Az én családomban mindig is ez volt a jellemző, de vannak emberek, akik csak néznek az égre és a kezüket tartják, amivel szintén nincs semmi bajom, de ne ezt higgyük már az egyetlen megoldásnak.

    [ Szerkesztve ]

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • dabadab

    titán

    válasz divrapier #70 üzenetére

    Azert lassuk be, ennek igy elegge vizpredikalas meg borivas jellege van.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák