Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    "Nevezzük Lajosnak" kíváncsi a véleményetekre. Olvassa a topicot, figyel.

    Jobb, hogy megtudta megcsalatását? Netán élhetett volna boldog tudatlanságban?
    Béla jót tett, vagy sem?

    Jót is mondhattok, sarat is dobálhattok. "Nevezzük Lajosnak" elviseli.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    "Nevezzük Lajosnak" felhívott. Köszöni a véleményeket, feszülten figyel továbbra is.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    Megint csörgött a telefonom, "nevezzük Lajosnak" hívott. Felhatalmazott, sőt megkért rá, hogy elmondjam, mi történt velük azóta. Meg fogom tenni, méghozzá itt, de csak holnap.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Tim82 #41 üzenetére

    Okfejtésed logikus. Egyébként Béla valóban a szeretőtől tudta meg a dolgot. Neki dicsekedett el a házi barát, mert dicsekednie volt muszáj.
    Ha elgondolkodom, még az is lehet, hogy szándékosan buktatta le magát a szerető, különben minek jelezte volna következő akcióját?
    "Na ugye jó haver vagyok?", hangzott el Béla szájából. Igaz, tényleg kicsinyes bizonygatásnak tűnhet. Én úgy mondanám, hogy jelezte, őszinte barátja Lajosnak.

    A történet előzménye, és folytatása holnap itt olvasható.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    Lássuk a teljes történetet.

    Elfogadom yetike ötletét, nevezzük Julisnak a menyecskét.
    Nos, anyukája egyetlen gyereke Lajos, és egyedül nevelte, miután kiadta léha, lump férje útját. Erején felül dolgozott, hogy Lajos kijárhassa összes iskoláját. Jó gyerek Lajos, felfogta az érte hozott áldozat súlyát, tanult is becsülettel. Még kezében sem volt a diploma, máris több jónevű cég jelezte, hogy igényt tart munkájára. Az egyikkel szerződést is kötött, ma is ott dolgozik, kulcsember.
    Itt egy kis kitérőt kell tartanom. Írásomban prózai melósnak állítottam be Lajost. Két okom volt rá. Az egyik az, hogy legyen személytelen, mivel a lényeg egyetlen kérdés, melyet feltettem. A másik pedig az, hogy nem számítottam arra, hogy Lajos felhatalmaz a végkifejlet közlésére.
    Tehát Lajos egy rahedli pénzt keresett, hamarosan szép lakást is vett, anyukáját becsülettel támogatja (elmondása szerint) élete végéig. Megérdemli a néni, nem vitathatja senki. Egyébként anyukája nem szól bele Lajos életébe, de nagyon hasznos tanácsokat ad, ha fia kéri. Egyszer ragaszkodott valamihez, és ez a házassági szerződés volt. Ugyanis Lajos egy nincstelen munkáslányba szeretett bele, és bizonyos idő után el is vette feleségül. Anyu nem tiltakozott, de forszírozta a szerződést. Fiam, ha Isten elválasztana titeket, mindenki csak azt vigye, ami az övé. Lajos blamálta magát, Julis kicsit duzzogott, mert ugye hol marad a szeretet, meg a bizalom, de anyu szeliden addig mesterkedett, mig alá nem írták az okmányt.
    Házasság rendben. Julis nem dolgozott, hiszen Lajos keresete több is volt, mint elég. Érdekesnek találom, hogy erre az apró momentumra senki nem figyelt fel. Mit keres otthon munkaidőben? Jött a két kislány is, az eset idején ovisok. Julisnak nem volt sok dolga. Lányokat oviba vitte, onnan hozta, de néha lepasszolta anyunak őket, hogy még erre se legyen gondja. Lajos ezt úgy fogta fel, mint a felesége szeretetét anyja iránt, hiszen a kicsiket átengedi.

    És itt jött a keserű pirula.
    Lajos kószált az utcákon céltalanul, aztán kiegyenesítette gerincét, leintett egy taxit, és anyjához vitette magát. Elmondott neki mindent a legapróbb részletekig. Na persze nem a szeretkezésről. Anyu hallgatta, időnként kérdezett valamit, aztán csönd lett. Lajosnak nem volt több mondani valója. Anyu három dolgot mondott neki. Sorolom.

    Béla felnyitotta a szemed. Nincs miért haragudnod rá.

    Az álságos baráttól szabadulj meg, de rá se haragudj, mert ha a feleséged hűséges, nem kapta volna meg. Ő csak kihasználta a lehetőséget.

    Julis unatkozik. Állj a sarkadra.

    Lajos elköszönt anyutól, haza ment.
    Bélát felhívta, újra leültek a piros abroszos asztalhoz dumcsizni. Lajos bocsánatot kért viselkedéséért, azóta is szent a béke.
    Ezután a hitvesi ágyat bekamerázta, dokumentálta a nélküle történő eseményeket. Pár nap múltán meg is volt a bizonyíték.
    Lajos eleresztett pár telefont, és már mosolyogni is tudott.

    A gyerekek anyunál. Julis megjött valami újabb bevásárló körútjáról. Lajos megvárta, míg végre leül, aztán indította a DVD-t a lejátszóban. Paff, KO, Julis padlón. Lajosnak csak egy kérdése volt: miért? Hát izé, mert akkor nem vagy itthon, mikor vágyom rád, legalább törődött velem valaki.
    Lajos bekeményített. A sarokba mutatott, ahol egy börönd állt, és azt mondta: vagy most azonnal megfogod, és kotródsz, vagy reggel elmész dolgozni. A böröndben jóval több van, mint amivel érkeztél, a szüleid befogadnak, beszéltem velük. Ha maradni akarsz, holnap már dolgozol. Felvesznek, elintéztem. Lajos megemlítette még a házassági szerződést, és azt is közölte, hogy a lányok vele maradnak. Szóval Julis olyan nincstelenül mehetett volna a szüleihez, ahogy onnan érkezett. Igaz, végig kitartott volt.

    Együtt vannak azóta is. Julis dolgozik, levezeti fölös energiáját. Lajos átnéz a szeretőn, mintha üvegből lenne. Bélával ápolja a barátságot. A lányai nem éreztek meg szinte semmit a konfliktusból. Kívülről nézve ideális minden.

    Ennél többet nem mondhatok.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz csapos2 #49 üzenetére

    "Kívülről nézve ideális minden."

    Amit Lajos rám bízott, azt tolmácsoltam. Többet tényleg nem mondhatok.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    Délutános vagyok. Már a fotelemben ültem, amikor megcsörrent a telefon. Lajos a hívó, és kért, hogy írjam meg nektek szánt gondolatait, válaszait. Nem kis dolog Lajos üzenetét tolmácsolni. Mondja a bejegyzés számát, és a rá adott választ. Nos, akkor telefon kihangosítva, kezdjük.

    A hitvesi ágy lecserélve.
    Julis elfárad a munkában, nyugodtabb, mint volt. Már nem urizál, inkább szorgoskodik.
    A lányok lelke rendben, a szeretet áthidalta azt a keveset, amit átél(het)tek a történtekből.
    DVD ügyvédnél letétben.

    (#53) Janoska26, és (#54) Kalandor: Igen, csak a gyerekek miatt maradtak együtt. Ez viszont nem jelenti azt, hogy Lajos okvetlen kirúgja Julist.

    (#56) Bici: Lajos is úgy gondolta, hogy meg kellene a lányokkal beszélni a dolgot, ám hál' Istennek viselkedésük nem adott rá okot.

    (#65) Vladi: Julisnak túl jó dolga volt. Dolgoznia nem kellett, teendője nem sok akadt. Unatkozott, úgy érezte elhanyagolja Lajos, aki érthetően nem volt otthon, hiszen kulcsemberként sokat dolgozik. Julis megvígasztaltatta magát, passz.

    (#67) Tüzi: Lajos nagyon köszöni. Főleg azért, mert anyukáját is megemlítetted.

    (#77) Vladi: Azért, amiért én az enyémet. Megtetszett, kedves volt, és egyszerűen Ő kellett.

    (#84) dekoninck: Talán primitív, talán csak melldöngető. Ugyan Lajos barátja (volt), ezügyben Bélával együtt akarta kiröhögni hősünket, mert ugye egyedül örülni nem az igazi. Arra nem számított, hogy Bélának többet ér a barátság egy jó kis csámcsogásnál.
    Itt elmondanám azt is, hogy Béla az eset után a csábító elé állt, és megmondta neki, hogy beárulta.
    A szexuális vonzerő nem húnyt ki, csak ugye Julisban túltengtek a hormonok, mivel szinte semmi dolga nem volt, Lajos viszont fáradtan járt haza. Mások az igények, ilyen egyszerű ez. Ma már egyformán fáradtak, ebből következtethetsz mai igényeikre.

    (#89) Kareszovics: Lajos nagyon köszöni.

    Lajos elnézést kér azoktól, akiket véletlen kihagyott volna, pedig megérdemelnék a választ.
    Egyúttal minden kedves véleményt alkotónak köszöni megtisztelő sorait.

    Én meg fárasztónak találtam az elmúlt percekben a tolmács szerepét.
    Lajos kérését elfogadtam, publikáltam zanzásított történetét. Aztán ki kellett egészítenem, hiszen Lajos így kívánta a hozzászólásokat olvasgatva. Megtettem.
    Élőben ez volt az első eset, hogy valaki rajtam keresztül válaszolgat. Fárasztó, az igaz. De nemes feladat.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz 7 #97 üzenetére

    Igazad van, és köszönöm, hogy szóltál. Belinkeltem.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Tzombi #101 üzenetére

    Szia Zombi!

    Megvolt a véleményem a történtekről nekem is, de muszáj volt semlegesnek lennem. Most, hogy Lajos már passzív olvasóvá vált, én is vitába szállnék.
    Nos, Lajos a csillagos eget lehozta Julisnak, kivette a munkából. Tehette ezt, hiszen annyit keres havonta, amennyiről én még álmodni sem merek. Ideje nem sok, mert megdolgozik a fizetéséért.
    Alap képlet. Sokat dolgozó férj, unatkozó asszonyka. Ha láttad a Cheaters sorozatot, akkor tudhatod, a párját megcsaló nők majdnem 100%-a hivatkozott arra, hogy a férfi állandóan dolgozik, keveset vannak együtt, nem érzi a törődést. Mondhatta szegény ember, hogy pont érte teszi, ez nem érdekelte a nőket.
    Lajos kereshetett volna olyan állást is, ahol stabil a munkaidő, csak akkor nem dúskálhatnának a földi jókban. Márpedig Lajos mindent meg akar(t) adni a családjának, ennek pedig ára van.
    A két kislányt fel kell nevelni, és mondhatjuk azt is, Lajos mindent értük tesz. Gondoskodik róluk, törődik velük. Ha eljön az ideje, gondolom patinás egyetemre fognak járni, és lesz saját lakásuk is.

    Julis botlott, ez tény. Ennek issza a levét, mikor reggel munkába indul. Viszont a fölösleges energia lecsapolva, talán nem kap kedvet újabb szeretőhöz. Ha pedig kap, tartok tőle, hogy szedheti a sátorfáját. Hogy lebukik-e? Lajos intézte a munkahelyet. Lehet, hogy nem így van, de úgy gondolom, Julis kontroll alatt van.

    Te nem adtál volna esélyt, én viszont tudom, hogy mi hangzott el Lajos, és az édesanyja beszélgetésén. Felhatalmazásom van, hogy el is mondhatom.
    Anyunak -bár egyedül nevelte Lajost- a család szent. Nem azt tanácsolta, hogy ki kell rúgni a csapodár nőt, hanem azt, hogy Lajos álljon a sarkára. Miért is? Az Isten szerelmére, a gyerekek nem ihatják meg a levét ennek az átkozott ügynek.
    Lajos is a gyerekek kedvéért, pontosabban érdekében nem hajította ki Julist böröndöstől az utcára. Anya csak egy van. Jöhetne egy szebb, jobb, tisztességesebb menyecske, és szerethetné szívből a gyerekeket, azért az mégsem az igazi.

    Julis jólétben él, és dolgozik. Már nem sminkeli magát naponta, nem jár műkörmöshöz, a divatot is csak módjával követi. Úgy tűnik, hogy újra az a munkáslány, akit Lajos megismert. Talán őszinte, esetleg vezekel. A fene se tudja. Még az is lehet, hogy nem akarja kirúgatni magát a kényelemből. Egy dolog viszont biztos: szereti a gyerekekeit.

    A helyzet normalizálódott, jelenleg béke, és (egy kicsit gyanakvó) szeretet van. Magam részéről kívánok nekik sok boldogságot.

    "...most is csak a te kedvedért jöttem ide..."
    Ezt köszönöm szépen. :R

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz tildy #103 üzenetére

    Szerintem nem OFF a dolog.

    Nem, nem kemény a kérdésed.
    Engem sem kért meg rá senki, mégis igyekeztem minden tőlem telhetőt megadni szeretteimnek. A kötelesség szót félre is tenném, hiszen jó szívvel, tiszta lélekkel tettem.

    Ám, meg csakhogy, minden ilyen.
    Ha már az a balfék emberke igyekszik minden erejét-tudását kicsavarva magából jobb körülményeket biztosítani választottjának, akkor megérdemelné azt, hogy legalább ne csalják meg, ha már élősködnek rajta, élvezik munkája gyümölcsét.

    Miért nem képes látni egy nő azt, amit a férje a családjáért tesz? De ha már unatkozik, miért nem hajlandó önként munkát vállalni? Lefoglalhatná magát, és nem lenne szüksége magányát oldó szeretőre. Ráadásul a férfi is vállalhatna más, rövidebb elfoglaltságot, tehát semmi akadálya a boldog együttlétnek.
    Fotelból reklamálni, unalomból társat megcsalni nem túl szép dolog. Én így gondolom.

    Egyet ne feledjünk. A hűtlen menyecskék sosem reklamálták, hogy nő a kassza tartalma. A társ jelenlétének hiányára hivatkoztak. Pénz is, sok együttlét is, ez bizony nem megy.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Calibos #106 üzenetére

    A történet igaz.

    Lajos sokak véleményére vol kíváncsi, ezért bízta rám a kérdés feltevését. Amig érkeznek hozzászólások, addig olvasgatja a topicot. Nem regisztrált, előre láthatólag nem is fog.

    Mások szerint elég jól fejezem ki magam, írásaim plasztikusak. Ismeretségi körömben elég jól csengő név az enyém. Gondolom ennek köszönhető, hogy némelyek rám bízzák életük egy szeletkéjét, hogy mutassam meg az érdeklődőknek.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz philoxenia #109 üzenetére

    Lajos pillanatnyilag nem kíván többet mondani. Majd meglátjuk. Én nem csesztetem, de ha ő nyilatkozni akar, szívesen publikálom.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz moonlight115 #111 üzenetére

    Már elvesztettem a fonalat, nincs már kapcsolatom "nevezzük Lajosnak" személyével. Ennek értelmében én sem tudom, hogy mit hoztak az évek a családnak.

    No, de maradjunk a múltban.
    "Béla barát most viselheti a felelősséget azért, amit okozott, hogy a felek itt tartanak."
    Béla ha áttételesen is, de megalapozta a család kiegyensúlyozott jövőjét.
    Mindkét felnőtt melózott, "Julisban" sem maradt fölös energia. A lányok ha észre is vettek valamit, nem adtak neki hangot.
    Volt probléma? Nem volt.

    "De.... Ha már Lajos megbocsátott, akkor az, hogy fegyver van a kezében, ( a DVD ) és ezzel tartja sakkban az asszonyt.....Ez nem tudom, mennyire tisztességes. Ha tiszta lap, akkor legyen az, ne a fenyegetés."

    Tudod, nagyon nem mindegy, hogy válás esetén kinek ítéli meg a bíróság a gyerekeket. Mivel "Julis" már melózott, és a szüleinél bővel ellehettek volna, első gondolat, hogy a gyerekeknek az anyjuk mellett a helyük.
    Na, itt jön képbe az, hogy a dokumentált félrelépés esetleges bemutatása bizonyíték lett volna erkölcstelen életére, így nem hiszem, hogy a javára ítélt volna a bíróság.
    Részemről nemes önvédelemnek nevezném a dolgot, ráadásul a gyerekek érdekeit is szolgálta.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz moonlight115 #114 üzenetére

    Dehogy feszítelek keresztre. :N

    Határozottan tetszik a mód, ahogyan kifejted véleményed. Ami pedig azt illeti, csak találgatni tudunk, hogy mi lehet most a családdal. Remélhetőleg békességben élnek, talán még boldogok is.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz moonlight115 #116 üzenetére

    Lassan öt éves a történet. Ha elkezdünk találgatni, és "nevezzük Lajosnak" véletlenül olvassa, csak feltépjük a régi sebet.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz lujó55 #119 üzenetére

    Gondolod?

    Az in flagranti egy személyben nem bizonyítható. Szaladhatott volna Lajos fűhöz, fához, a vargához, egyedül lett volna igazával.
    Mire tanukat keres, addigra már semmi nem bizonyítható.
    Mire előkotor egy fényképezőgépet, vagy kamerát, a párocska már rég felöltözött, így megint csak nincs bizonyíték.
    Arról nem is beszélve, hogy a csábító esetleg erősebb Lajosnál, és lazán lenyomja.

    Remélem, megengedsz egy személyes kérdést.
    Hány éves vagy? A nickedben szerepel az 55, de nehéz elhinni, hogy akár annyi voltál a beregelésnél, vagy ez a születési dátumod.
    Félre ne értsd, nem bántani akarlak. Pusztán annyi, hogy forrófejűen oldottad volna meg a helyzetet, és nem nyertél volna vele.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz lujó55 #121 üzenetére

    No, akkor nem vagy már mai gyerek, ahogy én sem. :)

    Az egy dolog, hogy meg tudod magad védeni, de elképzelhetetlen, hogy erre Lajos nem képes?

    Ami pedig a hivatalos részt illeti, nincs az a bíróság, amely tanuk nélkül elfogadna egy vádat.
    Ezt nem gondoltad át, úgy tűnik.

    Szerk:
    ..."ha lajos elmenne egy ügyvédhez és elmondaná neki mi történt akkor ugyanazeket mondaná. érdemes lenne, még nem késett..."

    Talán nem figyeltél fel rá, az ügy már nem ügy. Vagy el sem olvastad az írást? :)

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz lujó55 #123 üzenetére

    Neked nem jó a szemed? Az én nickemnél nem lehetsz "vakabb". :)

    Nincs miért leírnod, hogy "bocs", beszélgettünk egy jót.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák