Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • komi77

    senior tag

    Kíváncsi lennék, hogy korok szerint hogyan oszlanak meg a százalékok. Én a negyvenes korosztályt erősítem. Minden nap tv-zek. Politika, hírek, sport, életmód, természet, néhány sorozat a fő érdeklődési terület. Netet is haszálom szintén hasonló témákban tájékozódom. Közösségi média nagy ritkán. Fiamon tapasztalom, hogy ő fordítva van ezzel. Kevés tv sok net és szosől media. Próbálom is inkább a korának megfelelő hagyományos elfoglaltságok felé terelni. Úgy érzem, hogy nem a leg egészségesebb ha örökké a közösségi oldalakon lóg. Függővé válnak - ezt látni a társain -, nem tudnak valós kapcsolatot kialakítani, sem az alapvető viselkedési formákat elsajátítani, alkalmzkodni. A konfliktus kezelésük is csapnivaló. Szóval komoly figyelmet igényel. Mindenek meg van az előnye és a hátránya is. Talán a mérték a lényeg.

    Szegény ember kézzel nőz.

  • komi77

    senior tag

    Érdekesen alakul a szavazás, már talán be is állt a végeredmény. Azért pár dolgot figyelembe kell venni. Az itt szavzók a társadalom kis részét kitevő főleg az informatika iránt fogékony, többnyire nem nyolc osztályos végzettségű, nagyobb részt fiatal férfiak. A leírt csoport jellemzői feltételezésen alapulnak. Más korosztály, nem, végzettség, stb figyelembevételével lehet az eredmény sem ez lenne. Már csak azért sem mert a sokunk számára minősíthetetlen tv műsorok mögött komoly piackutatás áll, tehát okkal készülnek valakiknek. Aztán azt is tudni kell, hogy sok háztartásban hozzáértés vagy anyagi kondi hiányában nincs net, illetve még ezer éves katódsugaras tv-vel rendelkeznek. Mindent egybevéve azért a netes tartalom fogyasztás növekvő mértékű a klasszikus tv-zés valóban csökken. Ennek a közösségi médiák terjedése mellett az is lehet az egyik oka, hogy a neten is el lehet érni a legtöbb tv műsort. Ezért sokan mondják vissza a tv előfüzetésüket. Minek fizessenek olyan valamit, amit csak részben használnak és azt is úgy és akkor ahogy kapják. Mások egész egyszerűen minden szórakozási és kapcsolati életüket a mobil eszközeiken bonyolítják le. Figyelembe kell venni a főváros és a vidék nyújtotta lehetőségek közti különbséget is. Nemcsak a net és tv szolgáltatások jobbak Bp-n de főleg falvakban, vidéki városokban még vannak valós emberi kapcsolatokon alapuló rendezvények, összejövetelek ahol inkább szeretnek kikapcsolódni, informálódni az emberek. Persze a net térnyerésével idővel semmi nem versenyezhet, a klasszikus tv-zés meg teljesen átalakul. Azért nem fog eltűnni a tv egyik napról a másikra. Nem lenne ekkora innováció ebben a szegmensben. Sőt olyan formátumokat fejlesztenek amik elterjedése még jó pár év.

    Szegény ember kézzel nőz.

  • komi77

    senior tag

    válasz Vikthor #255 üzenetére

    Nem feltétlenül van így. Szolgáltatója és térsége válogatja. A legtöbb helyen kapcsolt szolgáltatásként vágják hozzád a tv előfizetést és a net aránytalanul drága. Mivel a szolgáltató tudja, hogy egy jó nettel tv-t is lehet nézni. A fővárosban jóval olcsóbban tudok nagyon komoly nethez jutni tv szolgáltatás nélkül is. Dél-Magyarországon pár monopol szolgáltatónál a net önmagában kb. annyi mint ha tv-t is kérsz mellé. Ja és kb kétszer annyiért kapod a töredék gyorsaságú netet mint Bp-n. Ráadásul pár szolgáltatónál lévő ismeretségemtől tudom, hogy a szolgáltatók felosztották az országot és nem lépik át a régiós határokat. Így verseny sem tud kialakulni (legfeljebb tányéros megoldások). Szóval ebben a kérdésben jobban áll a főváros és észak-nyugat mo.

    Szegény ember kézzel nőz.

  • komi77

    senior tag

    válasz arnyekxxx #277 üzenetére

    Ok ezzel nincs is gond, mert amit írtál tények. Te is tudsz róla én is és még sokan mások. Viszont nagyon sokan nem tudnak ezekről, mert nem értenek hozzá. A cégünknél közel 350 ember dolgozik. A neten a ügyfélkapu segítségével minden hivatalos ügyet meg lehet oldani. Agyfaszt kapok, hogy az adóbevallás - ami kb. 10 perc nézegetést és elfogadást igényel, jó esetben - mekkora problémát jelent a kollégáknak. Mi az, hogy ügyfélkapu, stb. kérdésekkel jönnek. Nekem ez teljesen átlagos dolog de nekik nem. Én egyedül, ők 349-en. Jó van még kb. 10 ember aki tudja, így már csak 339 maradt. Hasonlóan viszonyulnak a többi informatikával kapcsolatos dologhoz is. Szóval korosztályok, végzettségi szintek, régiók között jelentős eltérések lehetnek - ezt továbbra is fenntartom, feltételes módban :K Sőt az érdeklődési kör és a hozzá kapcsolódó médium is változhat előbbiek függvényében. Konklúzió: nem biztos, hogy ez a szavazás lefedi a valóságot, sokkal inkább egy specifikus kis méretű csoportra vonatkoztatható a kapott eredmény. Nagyjából ezt próbáltam a korábbi hsz-ban is kifejteni a tévedés jogát fenntartva.

    Szegény ember kézzel nőz.

  • komi77

    senior tag

    válasz Vikthor #279 üzenetére

    Kicsit elvont példa volt az adóbevallás, hirtelen nem jutott más az eszembe. Amit írtál az aktív PH-s tagok számára kb. hasonló az én elképzelésem is - és ebből még nem is mindenki vesz részt a szavazáson. Kíváncsi is vagyok, hogy kb. hány aktív tagot tartanak itt számon és mennyien vehettek részt a szavazáson.

    Szegény ember kézzel nőz.

  • komi77

    senior tag

    válasz Egon #282 üzenetére

    Nyilván nem ismerem az összes ügytípust és biztosan vannak olyanok nagy számban amik nem intézhetők ügyfélkapun :) Amit lehet itt intézünk el. Más téma de a vásárlások jelentős részét is neten oldjuk meg. Én örülök a netes megoldásoknak - bármi is legyen az.

    Szegény ember kézzel nőz.

  • komi77

    senior tag

    válasz #97520896 #310 üzenetére

    Örülök, hogy a furának számító tv-zős csoport tagja vagy Te is :C . Már kezdtem úgy érezni, hogy ezt is "be kell vállalni" kategória vagyunk. Persze látom a trendet ahogy az informálódás és a szórakozás eltolódik vagy kiegészül a netes médiákkal. Ugyanakkor nem hiszem, hogy jelenleg ne lenne a tv-szolgáltatásra igény. Már csak azért sem gondolom, hogy így lenne mert a tv készülék és a tv műsor gyártók is hatalmas piackutatáson alapuló fejlesztéseket végeznek. Nem minősíteném sem a tv műsorokat sem az internetes tartalmakat. Mindegyikből kiveszem a magam részét, ami nem tetszik azt meg kerülöm. Össze sem szeretném hasonlítani őket mert mindkét médiumon megtalálhatóak a színvonaltalan, megtévesztő, minősíthetetlen, stb. kategóriák, reklámok, akármik. Ezek nélkül tv-zni sem lehet és még egy netes oldalt megnyitni sem. Szóval egyik kutya másik eb. Azt sem gondolnám, hogy egyik helyettesítője a másiknak, inkább kiegészítik egymást. A net esetében tény, hogy több a lehetőség, ennyi.

    Szegény ember kézzel nőz.

  • komi77

    senior tag

    válasz viharhozo #314 üzenetére

    Nem vagyok média közgazdász ezért csak feltételezem, hogy értem a leírtakat. Azt gyanítom, hogy nagyobb reklámbevétel = nagyobb nézettség, viszont a vizsgált korcsoportoknál ez csökkenő trendet mutat.
    Hadd kérdezzem meg, hogy ez itthoni viszonylatban van így vagy globális? Ha itthoni, akkor a reklámadó növekedés okozhat-e reklámbevétel csökkenést? A megváltozott fogyasztói/vásárlói szokások okozhatnak-e reklámbevétel kiesést?
    Ha ezek összefüggenek a reklámbevételek csökkenésével, akkor evidens-e a tényleges nézettség csökkenés? Vagy máshogy kell értelmezni a számokat.
    (Pusztán érdeklődés szintűek a kérdések, nem értek a témához) :U

    Szegény ember kézzel nőz.

  • komi77

    senior tag

    válasz Vikthor #317 üzenetére

    Nekem is van egy kisebb gyűjteményem különböző formátumokból. Az ötlet a mindenki számára elérhető médiatár kapcsán nem rossz - azt hiszem van is már ilyen. Az azért fura, hogy a legtöbb "nem tv-zős" a képernyő nézegetős szokásokat a filmnézéssel azonosítja (jó írtak pár hülye reklámról meg nézhetetlen valóságsókról is). Ha így vesszük, akkor már nekem se kellene tv előfizetés. Viszont én pont ebben teszek különbséget a net és a tv-szolgáltatás használata között. Neten informálódok, vásárolok, médiát töltök le, stb. tv-n bizonyos csatornák bizonyos műsorait nézem. Persze ezt is le lehet tölteni a pc-re. A baj csak az, hogy este 21.00 után már nem töltögetek csak nézek - ha még látok. ;)

    Szegény ember kézzel nőz.

  • komi77

    senior tag

    válasz viharhozo #325 üzenetére

    Köszi a kimerítő választ. A Vajna-féle csoportszerűség tetszett. :C Ezek sosem a valóságról beszélnek. Persze ezt más médiákra is lehet mondani - nem mennék bele ebbe, szar ahogy működik. Most már az írott sajtó is ebbe a csoportba tartozik, sőt a korábbi neten elérhető politikai oldalak is bekebeleződtek. Gondolom ez a fajta irányítottság sem tesz jót a médiának.

    Szegény ember kézzel nőz.

  • komi77

    senior tag

    válasz Bird #327 üzenetére

    Még nem hallucinálsz majd akkor, ha a hangerő ráadása nélkül is hallod a hangot. :D

    Szegény ember kézzel nőz.

  • komi77

    senior tag

    válasz csabi63 #336 üzenetére

    :C Osztom a véleményed, lényegében én is hasonló álláspontot írogatok napok óta. A statisztikát meg külön köszönöm. A szavazás ideje alatt többen is írtak különféle számokról. Nehéz eldönteni melyik fedi a valóságot, inkább csak azonosulni lehet azokkal - persze ez vagy tájékozottságot feltételez vagy elfogultságot. Nekem a Te számaid a szimpatikusak és bár nem vagyok tájékozott, minimális elfogultság mellett inkább az érvekre hagyatkozok. Azok pedig azt mutatják, hogy egyenlőre komoly fejlesztések folynak mind tv gyártás mind műsor szolgáltatás terén, ami. nem a tv kihalását vetíti előre.

    Szegény ember kézzel nőz.

  • komi77

    senior tag

    válasz Duree #340 üzenetére

    Sajnos ebben igazad van. Pár ember kezében van a komplett média szektor. Tv és írott sajtó. Csak az a hír amit ezeken látsz, olvasol. Nagy sajnálatomra ez érvényes a webes híroldalak többségére is. Ha így nézzük a dolgot: sakk-matt. Vagyis ha nem bulvár híreket akarsz megtudni, akkor mindegy milyen médiát választasz. :W Egyébként a tv kontra nem tv csoport érvei és ellenérvei között pont ugyanezt a mindegy mit választasz dolgot érzem. Reklám, mindenhol van. Minősíthetetlen tartalom, mindenhol van. Megtévesztés, kamu adatok, mindenhol van. Ami pozitív: mindkét esetben van választás, egyik sem kötelező. Szerintem egyik kutya másik eb. Mindenki válassza a számára szimpatikusabbat, előnyösebbet vagy akár vegyesen.

    Szegény ember kézzel nőz.

  • komi77

    senior tag

    válasz kapal #343 üzenetére

    De kérlek, ne minősítsünk senkit még utalás szintjén sem - a 70-es iq-ra gondolok :N Korábbi hsz-ek jó részében pont a szavazás anomáliáit tárgyaltuk abban a tekintetben, hogy az PH szavazók nagy többsége milyen érdeklődési körű, általában nem 8 osztályt végzett, nagyobb számban fiatal férfi - persze vannak középkorúak is és nők is. A lényeg, hogy ez egy viszonylag szűk és speciális kör, ezért nem lehet mérvadó az itteni szavazás eredménye. Visszatérve az intelligencia kérdésére magasabb és alacsonyabb intelligencia hányadosú ismerősökre is tudnék pro és kontra példákat írni. Van olyan jó egzisztenciájú és magasan képzett ismerős (negyvenes korosztály), aki annyira konzervatív, hogy M3-as műsorokat néz nosztalgiából a számítógépet és az IT eszközöket nyűgnek érzi - nem is foglalkozik velük. Van olyan 8 osztályt végzett ismerős, akinek még szakképzettsége sincs viszont körbejárta a világot, sok helyen és munkakörben dolgozott, angol és német perfekt és csak a neten él. Véleményem szerint nem lehet általánosításokat tenni ebben a témában és nem is kell.

    Szegény ember kézzel nőz.

  • komi77

    senior tag

    válasz #97520896 #349 üzenetére

    Így vagyon, ahogy leírtad.
    Mindenkinek meg vannak a berögzült szokásai, a környezete és családja által szocializálódott, nemtől, kórtól, értelmi színvonaltól függetlenül. Én a tv szolgáltatást nem csak film, sport esemény, hírek, időjárás jelentés nézésére használom, de vannak specifikus tv adók és műsorok is amik érdekelnek. Ezeket persze utólag letölthetem torrent oldalakról is de a fene bíbelődik vele. Nekem komfortosabb a távirányítóval keresgélés mint a gépet bekapcsolni keresgélni letölteni, megnézni. Ennek ellenére a pc-t is használom, mit a példa is mutatja és éppen írok vele. Leginkább információ gyűjtés, szakoldalak figyelése és persze média és szórakozás a fő használat. Nem tudom, hogy ez-e a "helyes" vagy más használati módok, de nem is érdekel. Van egy kialakult rendszerem és elképzelésem és aszerint használom a tv-t és a netet is. Ja és tudtommal 70 felett van az iq-m. :C

    Szegény ember kézzel nőz.

Új hozzászólás Aktív témák