Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Keeperv85 #27 üzenetére

    programozás scriptekkel

    Ez gimp alatt is van. Pythonban biztosan lehet, de vannak asszem más nyelvek is.
    A vektorkezelése, szövegszerkesztő része valóban gagyibb, de nem is erre lett kitalálva a gimp (habár pl. az utóbbi az eléggé húsbavágó tud lenni).
    Raszteres képszerkesztésre - legalábbis félprofi szintig mindenképpen - kiváló. A hajkivágós dolgot nem is értem, semmivel sem könnyebb/nehezebb mint photoshop alatt, a gimp alatt a kivágást jobban is szeretem. De ha valaki ismeri a trükkjeit, a varázspálca is teljesen rendben van.

    Sajnos Linux alá igazán komoly rajzszoftvereket nem láttam még portolva

    Attól függ mit szeretnél. A mypaint "csak" rajzolásra nagyon jó, de ezen túl nem tud semmit kb., valami minimális rétegkezelés van csak benne. A vágást, effektezést más programban kell elvégezned.

    Vektorgrafikus munkára az inkscape egészen jó.

    Persze profi feladatokra ahol nem is annyira egy szoftver kell hanem kvázi inkább egy teljes "ökoszisztéma", oda az opensource cuccok nyilván kevesek, az Adobe ereje igazán szoftvercsomag esetén mutatkozik meg.

  • pakriksz

    őstag

    válasz Keeperv85 #27 üzenetére

    "rétegeffektusok, vektormaszkok, programozás scriptekkel stb"

    Első kb évek óta van. Másodikat is kb a kezdetektől. Programozás scriptekkel... na ezen felröhögtem. Kb a kiegészítők fele script gimphez, kb a scriptekre épül a fél program program.
    Amúgy vágtam vele körbe emberi hajat. Problem?

    Általában textúrázok vele, sokréteggel, réteg effektekkel, torzításokkal, színcseréléssel, bumpmappelés, fake árnyékok generálása, patternek, healelés (eltűntetni dolgokat a képről nyomtalanul), alfa channel rajzolgatása, általában manapság 4096*4096-os méretben valahogy nem éreztem hogy olyan gáz lenne.

    "Csak éppen posztereket vágok vele össze és 1 GB ram van a gépben."

    ps-el? 512*512 talán még elmegy úgy :)

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

Új hozzászólás Aktív témák